ES sankcijos prieš Rusiją galios iki sausio pabaigos

2015, 18 birželio, 8:23 | kategorija Realybė | 4 komentarai | peržiūrų 266 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bbc.com

paveikslėlis

Europos Sąjungos šalys suderino ekonominių sankcijų, pritaikytų prieš Rusiją dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje, pratęsimą dar šešiems mėnesiams, praneša informacinės agentūros su nuoroda į šaltinius ES.

Sprendimas apie sankcijų pratęsimą iki 2016 sausio pabaigos dar turės būti patvirtintas ES šalių-narių užsienio reikalų ministrų, pirmadienio susitikime, tačiau tikimasi, jog tai bus tik paprastas formalumas ir patvirtinimas praeis be svarstymų.

Vienas ES valdininkų pranešė BBC, kad šiandienos (birželio 17) susitikime Briuselyje taip pat buvo nuspręsta pratęsti draudimą investicijoms Kryme dar vieneriems metams.

Ribojančiosios priemonės Maskvos atžvilgiu buvo pritaikytos keliais etapais iš JAV, Europos Sąjungos ir eilės kitų šalių pusės.

Tokio sprendimo priežastimi tapo pradžioje Krymo aneksija, o vėliau konfliktas įsiplieskęs Ukrainos Rytuose. Sankcijų terminas turėjo pasibaigti 2015-ųjų liepą.

Maskva nuosekliai neigia savo tiesioginį dalyvavimą Ukrainos konflikte.

Sankcijų pratęsimą Rusijos valdininkai priėmė ramiai.

Geriau jau ruoštis blogiausiam

Sankcijos prieš atskirus rusų ekonomikos sektorius buvo pritaikytos praėjusių metų liepą, vienerių metų terminui, ir tam momentui tapo labiausiai griežtomis ribojančiomis priemonėmis, kurių ėmėsi ES Rusijos atžvilgiu.

Jos palietė finansinį, naftos ir gynybinį sektorius. оборонный секторы.

Sprendimas dėl šių priemonių pratęsimo buvo priimtas visų 28 šalių, ES narių, pastovių atstovų Komiteto posėdyje, kur kaip pranešama buvo pasiektas konsensusas dokumento, pratęsiančio sankcijas nuo 2015-ųjų liepos 1 iki 2016-ųjų sausio pabaigos, formuluočių klausimu.

Rusijos valdžia be entuziazmo sureagavo į europiečių valdininkų sprendimą.

„Tai klausimas tų, kurie sankcijas pritaikė, o mes susikoncentravome į tai, kad efektyviai dirbti ir gyventi šiomis sąlygomis“, – trumpai pakomentavo sankcijų pratęsimą Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Finansų ministerijoje ir Centriniame banke buvo pareikšta, jog jie savo prognozėse ir taip tikėjosi sankcijų pratęsimo, todėl tai nebuvo staigmena.

„Mes visam prognozuojamam periodui įskaitėme jog sankcijos bus išlaikytos. Jeigu atšauks, tai bus malonus palengvėjimas. Geriau ruoštis blogesniam, o tikėti geresne ateitimi“, – cituoja RIA Novosti pirmąjį CB pirmininko pavaduotoją Dmitrijų Tuliną.

Minsko susitarimai

Pereitą savaitę JAV paskelbė apie galimybę, esant būtinybei, pritaikyti prieš Rusiją papildomas sankcijas Apie tai truputį anksčiau „G-7“ susitikime kalbėjo vokiečių kanclerė Angela Merkel.

Jų pritaikymą, taip pat kaip ir pratęsimą jau taikomų apribojimų, Vakarų lyderiai tiesiogiai sieja su Rusijos vykdymu Minsko susitarimų, pasiektų vasarį tarpininkaujant Prancūzijai ir Vokietijai.

Agentūrų šaltiniai Europos Sąjungoje kalba, jog sankcijų pratęsimas iki sausio pabaigos suteiks Vakarų lyderiams laiko įvertinti Minsko susitarimų, kurie turi būti įvykdyti iki metų pabaigos, rezultatus.

Pastaruoju metu Ukrainos rytuose atsinaujino susišaudymai ir konflikto pusės vis dažniau kaltina viena kitą paliaubų pažeidimais.

Nuo konflikto Ukrainos rytuose pradžios 2014-ųjų balandį, žuvo virš 6400 žmonių.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Juozas says:

  Sankcijos turėtų prsasmę, jei jos gyvenimą labiau apkartintų tam, kam jos taikomos, o ne tiems, kurie jas taiko… – Tik ne asilams tai suprasti.

 2. FB nerijus sk says:

  Pirmam,visa ES supranta, kad dedami sankcijas RF skaudziai kentes ir patys,beda ta,kad Geopolitikai vadovauja rimti dedes is uz Atlando,

 3. PP says:

  Kai meluoja padlos. Minsko susitarimai buvo tarp DNR ir LNR bei Ukrainos, o ne tarp Rusijos ir Ukrainos bei DNR ir LNR. Rusija atliko tokį patį vaidmenį ir turi tokiams pat teises ir pareigas kaip Vokietija su Prancūzija. Bet „kalta“ paskiriama tik Rusija.

 4. Mynde says:

  kad tik pati ES iki tol „galiotų“…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top