Estijos premjerė: pagal dabartinius NATO planus, numatoma leisti užpulti Baltijos šalis ir tik po 180 dienų jas išlaisvinti

2022, 23 birželio, 17:57 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 186 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kaja Kallas

Kaja Kallas. Source: Priit Mürk/ERR

Pagal dabartinius NATO planus ginti šalį nuo Rusijos puolimo – Estija būtų ištrinta iš žemėlapio, o Talino senamiestis visiškai sunaikintas, trečiadienį laikraščiui „Financial Times“ (FT) ir kitoms užsienio žiniasklaidos priemonėms pareiškė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Reformų partija), praneša ERR.

Kallas sakė, kad pagal dabartinius NATO aljanso gynybos planus, numatoma leisti užpulti Baltijos šalis, ir tik po 180 dienų (po pusės metų) jas išlaisvinti.

Ji atkreipė dėmesį, kad praėjo kiek daugiau nei 100 dienų nuo tada, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, o rusų įvykdyti žiaurumai Bučoje įvyko po 80 dienų.

„Jei palygintume Ukrainos ir Baltijos šalių dydžius, tai reikštų visišką šalių ir mūsų kultūros sunaikinimą“, – FT pranešė Kallas.

„Tie iš jūsų, kurie lankėsi [sostinėje] Taline ir pažįsta mūsų senamiestį, čia esančią šimtmečių istoriją ir šimtmečių kultūrą – visa tai būtų nušluota nuo žemėlapio, įskaitant mūsų žmones, mūsų tautą.“

Ministrė Pirmininkė tai kalbėjo prieš antradienį (birželio 28 d.) Madride prasidedantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą.

Estija, Latvija ir Lietuva teikia bendrą pasiūlymą dėl papildomų karių ir nuolatinių divizijų valdymo centrų kiekvienoje šalyje, t. y. žingsnį aukščiau už dabartines laikinai rotuojamas sustiprintas priešakines pajėgas (angl. Enhanced Forward Presence, eFP), kurios buvo vadinamos „apsauginiu laidu“ ir kuriomis siekiama atgrasyti nuo Rusijos puolimo.

Šiam pasiūlymui turi pritarti NATO sąjungininkės, o Estija stengiasi užsitikrinti jų paramą.

„Dabar visi mato, kad ši „trišakės vielos“ koncepcija iš tikrųjų neveikia“, – sakė Kallas.

O Ingrida Šimonytė šiandienos Seimo posėdyje kalbėjo apie geležines NATO garantijas. Na taip, po 180 dienų – po pusės metų.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Joks Vakarų bataljonas ar net pulkas (po vieną kiekvienoje Baltijos šalyje) neišgelbės mūsų karo Rytai – Vakarai atveju. Skirtumas tiktas, kad jei čia, Lietuvoje, nebus to bataliono ar pulko, tai Rytai pereistiesiog per mūsų teritoriją ir sugriovimai bus minimalūs. Jei čia bus Vakarų kariuomenė, tai Lietuva (kaip ir Lavija, Estija) bus nušluota nuo žemės paviršiaus , gal net panaudojant atominį ginklą. Tokia tikimybė bus, jei čia bus dislokuotas Vakarų atominis-raketinis ginklas. Galim pasirinkti. Valdžia mūsų jau pasirinko – jai tinka antras variantas. Matyt tikisi spėti dingti iš Lietuvos dar neatskridus rusų raketoms.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top