Europa ir JAV stengiasi išlaikyti TTIP „reikalingoje“ vagoje

2016, 1 birželio, 18:37 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 376 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

TTIP

„Vašingtonas ir Briuselis deda karštligiškas pastangas tam, kad atkurti buvusį impulsą prastumiant epochos prekybinį susitarimą: yra požymių, jog jis „buksuoja“ vis labiau įnirtingai spaudžiant politikams iš abiejų Atlanto pusių“, – rašo The Financial Times, komentuodamas Transatlantinės prekybinės ir investicinės partnerystės (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) perspektyvą. Europos Komisijos pirmininkas Žanas-Klodas Junkeris, kreipėsi į „28 ES šalis-nares, kviesdamas išreikšti savo palaikymą sandėriui susitikime birželio mėnesį“.

Savo ruožtu, JAV prekybos atstovas prie prezidento Obamos, Michael Froman savo europietiškojo turo metu siekiant palaikyti TTIP, įspėjo: jeigu derybos nebus baigtos šiais metais, plano „B“ nebus. Mes arba dirbame kartu kurdami taisykles pasauliui, arba paliekame šį vaidmenį kitiems“, – pareiškė jis.

„Kadangi Obamos prezidentavimo kadencija eina link pabaigos, valdininkai iš abiejų pusių mano, jog galimybės patvirtinti sandėrį ir užsitikrinti palaikymą Europos ir JAV įstatymų leidybos organuose iki metų pabaigos, yra beveik išsemtos“, – pastebima publikacijoje. O jeigu nepavyks pasirašyti susitarimo iki tol, kol Obamos administracijoje įvyks permainos, susitarimo gali laukti „ilgi dreifo metai“. transatlantinė prekybos sutartis

„Prancūzija aktyviausia išsako savo abejones TTIP atžvilgiu: pagrindinai ji baiminasi, jog sandėris gali suduoti smūgį jos „šventam“ žemės ūkiui ir sumažinti geografinių rodiklių reikšmę, kurie gina kultinius prancūziškus vynus, sūrius ir mėsos rūšis“, – patikslina straipsnio autoriai. Prancūzijos prezidentas Fransua Hollandas vyno centro Bordo mieste atidarymo ceremonijoje pabrėžė: „negali būti nė kalbos apie tai, kad paaukotume savo interesus šio sandėrio sudarymo naudai“.

„Iš Europos pastarosiomis savaitėmis buvo gauta daugybė prieštaringų signalų, ir mes stengiamės išsiaiškinti juose“, – pranešė FT aukštas amerikiečių valdininkas. – Mes tikimės, jog Briuselio pareiškimas birželio pabaigoje akivaizdžiai paliudys platų Europos palaikymą Transatlantinei prekybinei ir investicinei partnerystei“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top