Europos nacionalistai atmeta Europarlamento sprendimą pasmerkti Rusiją

2015, birželio 12, 18:30 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 321 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bbc.com

paveikslėlis

Pasisakančios prieš ES partijos, tame tarpe ir Jungtinės karalystės nepriklausomybės Partija (UKIP), balsavo prieš, smerkiančią žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje Europos Parlamento rezoliuciją.

Ši, neturinti privalomojo vykdymo galios rezoliucija su pakankamai griežtomis formuluotėmis buvo patvirtinta Europarlamento deputatų daugumos. Ji kviečia uždrausti finansuoti politines partijas Europos Sąjungoje, neįeinančioms į ją „politinėms ar ekonominėms suinteresuotoms organizacijoms“.

Ataskaitoje pažymima, jog Prancūzijos nacionalinis frontas gavo kreditą keleto milijonų €urų sumai iš rusiško banko.

Rusija ir toliau lieka po ES ir JAV sankcijų presu

JAV ir Europos sankcijos, priimtos ir nukreiptos prieš rusiškus valstybinius bankus, gynybinę ir energetikos sritis, o taip pat artimus prezidento Vladimiro Putino aplinkai žmones.

Kaip laukiama, sekantį mėnesį sankcijos bus pratęstos, kad ir toliau sudaryti spaudimą Rusijai su tikslu mažinti konfliktą Ukrainoje. Vakarai kaltina Rusiją teikiant pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje žmogiškaisiais resursais ir sunkiąja ginkluote – tačiau Rusija visa tai neigia.

UKIP nariai kartu su nacionalistais iš Prancūzijos, Italijos ir kai kurių kitų šalių pasisakė prieš Europos parlamento rezoliuciją.

Anksčiau, UKIP lyderis Nigel Farage reiškė tam tikrą susižavėjimą Putinu.

Bulgarų socialistai taip pat nubalsavo prieš rezoliuciją. Rusija palaiko glaudžius ryšius su Bulgarija, šias šalis sieja daug amžių bendros kultūros ir religija.

Komentare balsavimo klausimu, UKIP vadovo pavaduotojas Paul Natella pasakė, jog jo partija prieštarauja prieš bet kokį ES įsikišimą partijų finansavimo klausimais.

Naujas „Nacionalistinis Internacionalas“

Rezoliucijos autorius yra lietuvių eurodeputatas Gabrielius Landsbergis nuo Europos liaudies partijos – pagrindinio dešiniųjų centristų bloko.

Didžioji rezoliucijos dalis skirta Rusijos vyriausybės kritikai už politinių priešininkų, gėjų-aktyvistų ir eilės nevalstybinių organizacijų persekiojimą.

Joje sakoma, kad parlamentas „labai susirūpinęs vis labiau intensyvėjančiais kontaktais ir bendradarbiavimu palaikant Rusijos vadovybei, tarp europietiškų populistinių, fašistinių ir ultra dešiniųjų partijų iš vienos pusės, ir nacionalistinių grupuočių Rusijoje iš kitos pusės“.

Kaip sakoma toliau, tokie kontaktai kelia „pavojų demokratijos vertybėms ir teisės viršenybei ES“. ES narės-valstybės turi „imtis priemonių prieš šią „Nacionalistinio Internacionalo“ formavimosi grėsmę.

Taip pat deputatai apkaltino Rusiją vykdant „hibridinį karą, tyčia trinant ribas tarp karinės veiklos ir politinio aktyvumo“.

Rusija „daugiau negali būti vertinama ar laikoma „strategine partnere“, skelbia rezoliucija, kartodama oficialią ES poziciją.

Deputatai kreipėsi į Europos Komisiją kviesdami pradėti konkrečių projektų finansavimą, „nukreiptų prieš rusišką propagandą ir dezinformaciją“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Tvartelio "paveldėtojas" naikins Lietuvą? says:

  Tvertelio „paveldėtojas“ gabrielius kursto Europoje karą. Dar vienas „karo vanagas“ ant vargšės Lietuvos. Kodėl šita giminė taip trokšta sunaikinti Lietuvą. Anksčiau tarnavo vieniems, dabar tarnauja dar baisesniems.

 2. Dovydas says:

  geras klausimas…..

 3. Mindaugas says:

  Realieji lietuvių tautos interesai iš tiesų reikalautų atsiribojimo nuo antirusiškosios isterijos ir atsisakymo prisidėti prie Vakarų globalistų kurstomo karo, taip siekiant sveikų ir šaliai naudingų santykių su kaimynine Rusija (kai dėl tarptautinių, tarpvalstybinių santykių, tai šitokios suverenios politikos pavyzdys visai netoli, tik šiek tiek į pietus – tai Aleksandro Lukašenkos vadovaujama Baltarusija). Kol Lietuva tėra JAV vasalas, apie nieką panašaus negalima nė pasvajoti. Kas liečia anūkėlį tai galiu pasakyti tik vieną. TS-LKD yra globalistinės neokonservatizmo ideologijos, kurios forpostas yra JAV, klonas, kartu su liberalais ir socialdemokratais vykdantis Lietuvoje Revoliuciją, per pastaruosius dvidešimt penkis metus sumažinusią šalies gyventojų skaičių vienu milijonu žmonių. Su tikruoju konservatizmu Lietuvos konservatoriai-landsbergistai, kaip ir Amerikos „neokonai“, nieko bendro neturi. Jie veikiau yra revoliucionieriai, išsiskiriantys savo politiniu agresyvumu bei radikalumu. Landsbergistams būdinga rusofobija bei politinis ekstremizmas kelia nereikalingą įtampą, kursto karą, sėja destrukciją, Neteisinga būtų teigti, kad vien landsbergistai dėl to kalti. Bet tarp Lietuvoje veikiančių kairiojo bei dešiniojo flango sisteminių politikos personažų aš nematau jokio skirtumo, man jie absoliučiai vienodi – Amerikos „neokonų“ klonai, tarnaujantys Didžiojo Biznio interesams.

 4. Vargas says:

  Lietuvoje veisisi pusiau raudonojo pusiu rudojo fasizmo bacilos,kuriuos prives Lietuva brangiai uz tai atsakyti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top