„Fašizmas“ ateina su knyga, „antifašizmas“ su geležiniais strypais

2011, 3 birželio, 17:06 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 778 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2009 m. išėjus monografijai „Tauta amžių kelyje“, anarchistų portalas prapliupo aliarmo šūksniais: „gerb. akademine visuomene, ką nors darykit su paveikslėlisnacionalizmu, kuris plinta ne tik gatvėse, bet ir universitetuose!“ Kiek vėliau studentė Ugnė savo tinklaraštyje apie šios knygos autorių pasisakė dar radikaliau: „Tik nereikia vynioti jo pažiūrų į popierėlį – homofobas, neonacis, priklauso „Jaunosios Lietuvos“ partijai. O didžiausias akibrokštas – VU TSPMI politikos mokslų doktorantas. Tokio asmens buvimą akademinėje bendruomenėje aš laikau įžeidimu ir spjūviu į veidą visiems, siekiantiems pokyčių homofobiškoje ir ksenofobiškoje Lietuvos visuomenėje“.

Stebėtina, kiek triukšmo gali sukelti viena knyga. Nors joje griežtai brėžiamos ribos tarp nacionalizmo, fašizmo ir nacizmo, tautininkystė pateikiama kaip artimo meilės ideologija, „antifašistais“ besivadinantiems oponentams atrodo, jog ši knyga skatina smurtą ir neapykantą. Žvilgtelkime į faktus.

1999 m. birželio 11-ąją Vilniuje žiauriai nužudytas jaunųjų tautininkų ideologas Saulius Čepėnas. Jaunuoliui tebuvo 19 metų, kai banditų gauja jį sumaitojo armatūriniais strypais. Nuteistas tik vienas – žiniasklaidai pavyko išsiaiškinti, jog žmogžudys – homoseksualistas: šiandien tokie vadinami „žmogaus teisių atstovais“. Išėjęs iš kalėjimo, jaunojo tautininko žudikas pasižymėjo Socialdemokratų partijos gretose. Puiki šios partijos vertybių demonstracija.

2011 m. balandžio 29-ąją Kaune „antifa“ grupuotė užpuolė jauną Vytauto Didžiojo universiteto mokslininką Tadą Kavolį. Banditų rankose – vėl armatūriniai strypai. Šįsyk užpultasis nepriklausė jokioms tautinėms partijoms ar asociacijoms, užteko vien to, kad jo mokslinio darbo tema – „Nacionalistinių pažiūrų grupių formavimosi ypatumai Lietuvoje: skinhedų atvejis“. Laimei, šis jaunuolis liko gyvas. Išgelbėjo pilietiški kauniečiai.

Paskaičiuokime, kiek per tą laiką – dvyliką metų – vadinamieji „fašistai“ ir „naciai“ nužudė priešingos pusės atstovų arba sukėlė rimtą pavojų šių žmonių gyvybei? Didžiulis triukšmas kilo, kai šiais metais, po tautinio jaunimo eisenos Kaune vasario 16-ąją pora jaunuolių apsistumdė (anot kitų šaltinių – tik apsižodžiavo) su Pakistano piliečiu. Užpraeitais metais „Naujosios kairės“ atstovui Domininkui Burbai neidentifikuoti chuliganai įstatė mėlynę po akimi: šio išpuolio kaltininkais „Naujoji kairė“ išsyk paskelbė neseniai susikūrusį Lietuvių Tautinį Centrą, tačiau tai ir liko neįrodytomis spėlionėmis – už šmeižtą niekas neatsiprašė.

Lietuvoje baudžiama net už nuomonės išsakymą interneto komentaruose, jei pasisakoma prieš homoseksualistus arba agresyvius kitų tautų atstovus. Priešingai, šovinizmu pasižymėjęs Lenkų rinkimų akcijos lyderis už raginimus lietuviams integruotis į lenkų tautinę mažumą liko nenubaustas. Jo teisė į nuomonę – pripažinta, kokia ši nuomonė bebūtų. Panašu, jog ir T. Kavolio užpuolikai bus išteisinti, arba jiems bus paskirtos bausmės, tolygios sankcijoms už nuorūką gatvėje. Lietuvoje visi turi teises – anarchistai, homoseksualistai, tautinių mažumų ekstremistai, sovietų kolaborantai, imigrantai – visi, išskyrus eilinį, paprastą lietuvį.

Taigi, šiandien turime situaciją, kai „fašizmu“ įvardyta ideologija laikoma grėsminga, ateidama su knyga, tuo tarpu kai „antifašizmu“ įsivardijusi ideologija savo pozicijai kelią skinasi armatūriniais strypais.

Marius Kundrotas

šaltinis: http://www.patriotai.lt/

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Kindziulis says:

  Fašizmas yra ne grupelė skustagalvių, kuriems yra sumokėta. Fašizmas yra tai kas visame pasaulyje vykdo genocidą.

 2. kupa says:

  Kindziuli, nenusišnekėk, painioji su šovinizmu.Fašis- tai būti kartu, tai rūpinimasis savo tauta ir nėra nieko pikto prieš kitas tautas.

 3. Jotvingis says:

  Noreciau pasakyti tai,kad ir tautiskai nusiteike lietuviai turi steigti savisaugos burius, besarmatiska ideologija kritikuoti viesai,leisti atsisaukimus,rasyti straipsnius,kad zmones akivaizdziai matytu jog juos supa issigimeliskos ideologijos salininkai,o tautine visuomene kovoja pries juos!

 4. Jotvingis says:

  Kindziuliui vertetu bent jau pasiskaityti kas yra kas

 5. Mindaugas Šimkus says:

  „2011 m. balandžio 29-ąją Kaune „antifa“ grupuotė užpuolė jauną Vytauto Didžiojo universiteto mokslininką“

  Ar tikrai antifa grupuotė? :) Jeigu tikrai taip – tai norėtųsi ĮRODYMŲ, kad tai ne šiaip pankeliai, nemėgstantys skinų… ;)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top