Femen, kaip MIP ribotumo atspindys

2015, 8 birželio, 1:03 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 364 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bvoltaire.fr

femen - paveikslėlis

Gegužės 1-ąją Femen parengta ekshibicionistinė akcija Grand Hotel balkone ne tik keletui minučių nutraukė Nacionalinio fronto vadovės pasisakymą, bet ir atėmė iš jos paskutinių naujienų žvaigždės vaidmenį. Jei jau policija pati iškart nesustabdė provokacijos, tai partijos saugumo tarnyba buvo priversta įsikišti pati, kad renginys galėtų vykti toliau. Ar tame yra kažkas neteisėto?

Tačiau MIP, kaip įprastai, apvertė viską aukštyn kojomis. Taip, pavyzdžiui, LCI suteikė žodį vienai iš Femen aktyvisčių, kuri ilgai postringavo apie saugumo tarnybos grubumą ir, žinoma, priminė apie žodžio laisvę. Tokia veidmainystė peržengia visas ribas.

Žodžio laisvė nereiškia, jums leidžiama trukdyti kalbėti kitiems: tai jau privati cenzūra, kas smerktina dvigubai. Problemos esmė sekanti: įsigalėjusi visur vidutinybė stato vienas idėjas tiek aukščiau kitų, kad neturint galimybės cenzūruoti pastarųjų, visaip yra skatinami bet kokie pasireiškimai pirmųjų. Niekas nedraudžia Femen skleisti savas idėjas (jei jos apskritai pas jas yra), tačiau jos neturi teisės bandyti užkimšti burnos priešininkams.

Ši problema turi ir kitą pusę. Jos pabandė sutrukdyti konkrečią retoriką, tai yra idėjų, pasiūlymų ir kritikos rinkinį. Visa tai gali patikti ar nepatikti. Jį pilnai galima kritikuoti. Tačiau Femen metodai kitkame. Tai parodomasis vulgarumas, prikišamas nepadorumas, pratrinto iki skylių reductio ad hitlerum atspindys, kuris prilygina lozungą atvaizdui. Tai dalis MIP ribotumo, o ne demokratinio proceso. Visa tai tuo labiau stulbina, kad Nacionalinio Fronto retorika jokiu būdu neužsitarnavo šios vargšės karikatūros.

Marin Le Pen teikia pavyzdžiu Australiją, kurios laivynas perima nelegalų laivus ir lydi juos į jų šalių uostus, ir sulygina tai su tuo, kaip prancūzų laivynas, pačių prancūzų nuostabai paima migrantus prie Libijos krantų ir nubogina juos į Italiją (tai yra iš esmės atlieka pervežėjų darbą).

Tai kelia nerimą bet kuriam sveikai mąstančiam žmogui. Tony Abbott’as, suprantama, neturi nieko bendro su Hitleriu, tačiau ką pasakyti apie mūsų vadovybę ir jos siekį ginti nacionalinius interesus? Reikia priešpastatyti vienoms idėjoms kitas, o ne suvesti viską link sąlyginių refleksų.

Jei mes ir toliau eisime šiuo keliu, mūsų laukia iškart trys grėsmės. Pirma slypi tame, kad politinė sistema gali visiškai prarasti idėjas. David Pujadas kartą prispaudė į kampą Alain Juppé, priminęs pastarajam , jog praeityje jis gynė dabartines Nacionalinio fronto idėjas kaip nacionalines preferencijas. „Bravo, jūs teisus“, – nesiėmė neigti buvęs premjeras, tuo pačiu pripažinęs, jog jo nedomina idėjos. Tik valdžia.

Diskreditacija, pašaipa ir karikatūra išvargina tuos, kurie nešioja galvą ant pečių. Feministinė Marin Le Pen tirada apie didžias mūsų istorijos moteris, pradedant ta pačia Žanna D’Ark, kardinaliai skiriasi nuo grubaus Femen ekshibicionizmo. Ir tai, be abejo, pritraukia į jos pusę protingus žmones, kuriuos jau vimdo nuo to, kad jai priešpastato tokias kvailystes.

Galų gale, prancūzams būdinga palaikyti silpnąjį kovoje su stipresniu. Priešgyniavimas „prieš visus“, pastovūs išpuoliai iš judėjimo pusės, kuris aiškiai turi neblogus ryšius (o kaip kitaip jo aktyvistėms pavyko, be to ne tuščiomis rankomis, prasibrauti į žinomo viešbučio balkoną, tokiu reikalingu momentu?), pajuoka ir priešiškumas neįgalių objektyvumui MIP ir panašiai… Visa tai jau primena diskriminaciją, kviečia palaikyti auką, gimdo suprantamą pasipiktinimą visų tų, kas nesiruošia leistis manipuliuojamas savimi…

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Panzer says:

  Po tokių akcijų nebelieka abejonių kad Soros ir JAV finansuoja femen,todėl drįsčiau teigti jog būtent femen atstovauja kapitalistus, o Marin Le Pen kovoja su JAV imperializmu Europoje.Sunku kovoti su JAV įtaką, nes amerikietiškas modelis diegiamas Europoje, teroristus pakeitė rusai, Jav visus gina nuo teroristu musulmonų, o Europoje nuo rusų.JAV baimė, kad Europoje visi gyvens draugiškai, todėl ir turim Lenkija, Lietuva ir co lyg buferis tarp Vakarų Europos ir Rusijos…

 2. Simas Simaitis says:

  Man susidaro įspūdis, kad būtent fermen kvaišos užtvindė debildėžių ekranus ir, kaip buvo paminėta straipsnio pradžioje, atėmė Mari Le Pen šou. Didžioji dalis gojų mėgavosi pusnuogėmis merginomis (?), nutraukiant jų dėmesį nuo svarbių šalies įvykių, vertų dėmesio. Tiesiog tikslingas triukas, kaip cirke, užimant publiką niekučiais, nukreipiant jų dėmesį nuo svarbių dalykų.

 3. algimantas says:

  Man atrodo Simas čia į dešimtuką pataikė, ypač jei prisiminsime ankstesnius Femen žygdarbius.

 4. Mindaugas says:

  FEMEN tai tik dar viena liberalizmo metamorfozė. Liberalizmas buvo įvestas kaip Vakarų visuomenių operacinė sistema, o visos kitos visuomenės atsidūrė Vakarų įtakos zonoje. Nuo tam tikro momento liberalizmas yra bendrasis vardiklis bet kokiam politiškai korektiškam diskursui, pagal kurį esi arba priimamas į „meinstryminę“ politiką, arba atmetamas į marginalijas. Pati konvencinė išmintis tapo liberali. Visa ši bjaurastis kyla iš JAV. Šuolaikinė amerikietiškoji hegemonija geopolitiniu, strateginiu požiūriu yra liberalizmo reprezentacija, o Eurazija, žemynas, „žemyninė jėga“, yra jos strateginis oponentas ir ji pagal visą klasikinę geopolitiką ir yra Rusija. Taigi, visas viltis dedu TIK į Rusiją, kuri savyje turi pakankamai jėgų apvalyti pasaulį nuo šio brudo.

 5. Ina says:

  Ne visi namie toms moteriškoms…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top