Forbes: keldamas reitingus, Kijevas prikėlė „rusų meškos vaiduoklį“

2015, 7 birželio, 9:32 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 325 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

forbes.com

porošenko ir jaceniukas - foto

Pastarojo mėnesio bėgyje, Ukrainos prezidentas P. Porošenko ne kartą įspėjo, jog Rusija koncentruoja karinę techniką prie rytinio pasienio su Ukraina. Gali būti, jog Porošenko ir premjeras Arsenijus Jaceniukas nusprendė „atgaivinti rusiškos meškos vaiduoklį bandydami užkamšyti skyles savo siaubingame visuomeniniame reitinge“, rašo amerikiečių žurnalo Forbes apžvalgininkas Kenneth Raposa.

Ukrainiečių ekonomika kracho būsenoje, ir karo veiksmų atnaujinimas gali būti pačia paprasčiausia priemone valdininkams išsigelbėti patiems, daro prielaidą Raposa. Pagal visuomenės nuomonės apklausų duomenis, gyventojai vis mažiau pasitiki abiem lyderiais. Kovo mėnesį beveik 60 % ukrainiečių nepalaikė Porošenko darbo rezultatų. Jaceniukas prarado dar daugiau palaikymo, nei Porošenko, kadangi gyventojai asocijuoja jį su ekonomine krize, nedarbu, mažais atlyginimais ir infliacija, pastebi straipsnio autorius su nuoroda į Kijevo tarptautinio sociologijos instituto duomenis.

Būtent todėl, autoriaus nuomone, pagrindinis scenarijus slepiasi tame, jog Porošenko paprasčiausiai bando nukreipti dėmesį nuo savęs.

Tačiau, kol ukrainiečių prezidentas bando įtikinti visą pasaulį rusiškojo įsiveržimo neišvengiamumu, biržos fondas ETF Market Vectors Russia (RSX), orientuotas į rusiškų kompanijų vertybinius popierius, užfiksavo 11,1 % kritimą, rašo Kenneth Raposa. Taip pat, kol Porošenko „mušė karo būgną“, rusų valiuta nukrito 7,67% ir tapo blogiausia pereito mėnesio valiuta tarp BRIKS šalių. RSX turėtojai privalo įdėmiai vertinti Porošenko retoriką. Nuo to laiko, kai Rusija buvo „blogu berniuku“ pasaulio fondų rinkose, praėjo keletas mėnesių. Gali būti, jog vėl atėjo jos laikas, pastebi straipsnio autorius.

„Mes negalvojame, jog pilietinis karas įsiplieks dar smarkiau, nežiūrint į dramatiškus Kijevo vyriausybės pareiškimus, kad Rusijos įsiveržimas neišvengiamas“, – pareiškė Vladimiras Signorelli, Bretton Woods Research įkūrėjas. „Pats paprasčiausias kelias Vakarams gali būti tiesiog palaikant ramybę Ukrainoje, o ne aštrinant situaciją su Rusija.“, – cituoja Raposa Signorelli žodžius.

Į tai nurodo ir neseniai vykęs Džono Kerri vizitas į Rusiją. Jo tikslas buvo situacijos stabilizavimas, o ne jos aštrinimas. Raposos nuomone – tai pliusas investuotojams, susirūpinusiems politinėmis rizikomis.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Gojus says:

  Ydomu ką tokio suplanavo pindosai, jeigu jau Ukrainą palieka merdėjimo būsenoj. Vadinasi planuojama kažkokia ataka tiesiai prieš Rusiją. Kitaip būt negali. Porošenkai karo pradėt neleidžia amerikonai, bet faktas, kad ant Rusijos puolimas organizuojamas ir tas JAV atsitraukimas nuo Ukrainos rodo, kad bus netikėtų posūkių. Ir laiko manau mažai yra, nes Makakas JoBana mato, kad laikas šiuo atveju rusų sąjungininkas. Kasdien kol Rusija nekariauja, tol ji stiprėja ir stiprėja organizacijos įkurtos Pindostano atsvarai – BRIKS Azijos bankas ir pan. Tad Pindostanas pasirinkimo neturi – turi imtis radikalių veiksmų kad stabdyt Rusijos ir Azijos sąjungų stiprėjimą… Baisokoka..

 2. Mindaugas says:

  Be Vakarų pagalbos atvirai Rusijai priešiška fašistinė Ukraina būtų pasmerkta iš karto sprogti. Situacija yra lygintina su Kroatijos atveju: Vakarai pasinaudojo kroatų nacionalistais prieš serbus, o po to juos žiauriai represavo ir iškeitė į liberalus. Tad mes turime reikalą ne su fašizmu jo grynojoje formoje, o su instrumentalizuotu (iškreiptu) fašizmu. Ir tai yra svarbu: jis iš esmės instrumentalizuojamas (manipuliuojamas, už nosies vedžiojamas) liberalų. Kodėl? Neapykanta (rusams) yra svarbi, bet ji dar nepaaiškina viso žaidimo. Manau, kad čia egzistuoja paslėptas JAV (CŽV ir Soroso) planas instrumentalizuoti nacionalizmą visos Europos mastu. Nacionalizmo bangos kilimas Europoje yra akivaizdus. Ir ateityje ji tik augs. Tęsdami tai, ką daro, liberalai sukurs visas sąlygas, palankias naujo europietiško nacionalizmo iškilimui. Tai yra liberalų valdžios šešėlis, jos antrininkas. Čia pasikartoja „kruvinų rusų“ mitas, sanitarinis diržas Rytų Europoje, anglosaksų strategija suskaldyti Vokietiją ir Rusiją, kad laimėti jas abi. Daugiau niekada! Europa turėtų būti vieninga. Rusai ir ukrainiečiai, vokiečiai ir prancūzai, rumunai ir vengrai, serbai ir kroatai turėtų vieni kitus suprasti. Ir tarpeuropinis (t. y. toks, kuris supriešina Europos tautas) nacionalizmas yra paskutinė degraduojančios globalinės oligarchijos ir amerikietiškosios hegemonijos strategija. Sunaikinti (jei norite – dekonstruoti) liberalizmą yra pirmasis pagrindinis ir bendras tikslas. Vienintelis iš to sekantis ir logiškas nacionalizmas turėtų būti kuriamas visiško liberalizmo, JAV hegemonijos, Naujosios Pasaulio Tvarkos, atlanticizmo ir progresizmo ir, pagaliau, globalinio kapitalizmo, kuris yra tautas žudančios sistemos branduolys, panaikinimo, pagrindu.

 3. PP says:

  Rezultatas minimum, kurį gali išspausti pindosai iš Ukrainos – jei netgi karo įžiebti nepavyks, ją perleis Rusijai, tuo pačiu lojant apie Kremliaus statytinius Kijeve… Ir Rusiją, toliau, smaugiant sankcijomis ir išstatant pasauliniu agresoriumi, teks prikėlinėti sugriautą Ukrainos ekonomiką, Donbasą. Rezultatas maskimum – karas. Kol kas didžiojo karo nepavyksta įžiebti panaudojant Donbasą. Užtat yra Padniestrė. Ir jai Rusija padėti negalės neįsiverždama į Ukrainos teritoriją. O to ir reikia pindosams. Okupantai, aaa, Putinas užpuolė Ukrainą…

 4. saul to PP says:

  Sumalei viska i viena didele kruva,,,“ Užtat yra Padniestrė. Ir jai Rusija padėti negalės neįsiverždama į Ukrainos teritoriją. O to ir reikia pindosams. Okupantai, aaa, Putinas užpuolė Ukrainą…“-reiskia rossieja bus isprovokuota Ukrainos valdzios …pradeti karo veiksmus,ane.Na jo…cia tai gelezine logika.O kodel ta russkija kisa savo snuki i ta Padniestre,Osetija ir Donbasa.Ka, ten jos teritorija ??? Tai kas cia kisasi i svetimus reikalus ir svetimas teritorijas ?

 5. Mindaugas says:

  to saul. Esate tas pats buržuazinis „patriotas“ bei „nacionalistas“, t.y.tos pačios kapitalistinės sistemos, 25-erius metus slegiančios ir žeminančios Lietuvą, žaisliukas. Į jus valdančioji klasė kol kas, galbūt, rimtai ir nežiūri, bet, iškilus reikiamoms aplinkybėms, labai realiai gali pasinaudoti kaip puikiu įrankiu atvirai teroristinei diktatūrai vykdyti, pridengiant ją gražiais „patriotiniais“ lozungais. Tokių kaip tamsta tikslas yra nukreipti aktyvių jaunimo bei visuomenės sluoksnių dėmesį nuo realiųjų mūsų šalies, mūsų visuomenės, mūsų tautos gyvenimo problemų, formuoti fiktyvių „priešų“ vaizdinius, sudarant „alternatyvos“ ar netgi „radikalios opozicijos“ regimybę.
  Taigi, ęsate banalus patriotėlis, kuris nesuprato karčios tiesos, kad jokios nepriklausomybės šiuolaikinė euroliberastinė Lietuva neturi, būdama kapitalistinės-kosmopolitinės Europos Sąjungos (ES) provincija ir JAV imperializmo kariniu poligonu; kad ta vadinamoji „laisvė“ ne tiktai neištaisė išsigimstančioje TSRS egzistavusių blogybių, ne tiktai neatnešė jokios realios „nepriklausomybės“, bet dar ir faktiškai sugriovė visus Lietuvos ekonominius bei kultūrinius laimėjimus, kurie buvo pasiekti tarybiniu laikotarpiu.

 6. saul says:

  O ka reiskia burzuazinis ????? Kokios tai…. ponas,labai jau,socialistines ir pasenusios frazes.O as itariu,kad pons,pats esate is buwusiosios sowietines nomenklaturos gretu ar ,geriausiu atweju,ju palikuonis,nesiboginantis slowinti “sowietines sistemos“laimejimu.Be abejo,ira ka prisiminti is tu….“TSRS laimejimu“ DDDDD Eiles prie apelsinu ir kiaulienos kaulu.KGBistu ausys prie langu,tu,kurie swesdawo Sw.Kaledas(mokytoju,kitu inteligentu ir net tu paciu eiliniu ir neeiliniu komunistu) Reiktu dar pamineti „keliones i uzsieni“ DDD.Kokie dar laimejimai-gal rusiskoji industrializacija( rusisku kolonistu inwazija i Lietuwa)O ka gi pagamino ta TSRS ar LTSR ?????? Kodel gi…zmones wiska stengdawosi pirkti turguje ir wakarietiska.Gal paminesi ziguli ar Wiatka awtomat skalbimo masina ???? Kas gi ten buwo gero ??? Aisku,kad atsakysi ,kad buwo garantija i darba,moksla ir waiku darzeli.Na ir koks gi tas mokslas ar darbas buwo.O gal dar ir auklejimas buwo labai geras,kuris ugde tokius nuzmogejusius ….melagius ir Morozowus ,kaip tu.

 7. Mindaugas says:

  to saul. Baikite jau, savo nuvalkiotas klišes galite rašinėti delfyje.
  Nei aš melagis, nei aš Morozovas.Beja, jūs kas toks esate? Jūs euroliberalas ar europatriotas? Jei taip, tai man jūsų nuoširdžiai gaila, kadangi euroliberalai – tai liberalūs patriotai, o europatriotai – tai patriotiški liberalai. Jie skiriasi savo eurožmogiška forma, bet yra vienodi savo dvasiniu euroturiniu. Šis turinys paženklintas atvirkštiniu energetiniu užtaisu, viskas jame pasikeitė savo vietomis. Laisvė – tai vergovė, tiesa – tai melas, karas – tai taika, kairė – tai dešinė, demokratija – tai diktatūra, meilė – tai neapykanta, gyvenimas – tai mirtis, balta – tai juoda. Jūs, kaip eurožmogus neturite tėvynės. Bet jūs neturite ir pasaulio. Nes jūs pats sau esate pasaulis, tik susiaurėjęs iki ubagiško vidinio pasaulėvaizdžio ir vidinės pasaulėjautos. Viskas kas anapus – netikra ir bereikšmė būtis. Man jūsų nuoširdžiai gaila….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top