Galimai ateina laikas, kai reikia įvardinti bendrą priešą

2015, birželio 18, 1:02 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 496 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

novarepublika.cz

paveikslėlisLuděk Prokop

Tvirtinu, jog didžioji mūsų dauguma nenori karo. Ir juolab branduolinio karo su Rusija. Taip kad susimąstykime apie antirusišką propagandą – ne tik apie jos platintojų žodžius, bet ir apie jų poelgius. Apie deputato nuo TOP 09 partijos žodžius apie tai, kad atominis karas su Rusija būtų karas už laisvę. Apie JAV prezidento žodžius apie tai, jog JAV turi turėti pačią stipriausią kariuomenę, kad reikalui esant galima būtų išsukioti rankas šalims, kurios nenorės daryti to, ko nori ir kuo suinteresuotos JAV.

Pagalvokime apie prezidento Putino žodžius, pakartotus ne kartą, apie tai, jog Rusijai pakanka savų problemų ir jai nėra reikalo kištis į kitų šalių problemas. Susimąstykime apie JAV įsikišimo į kitų šalių problemas atvejus, kurie buvo lydimi humanitarinių bombardavimų, ir sulyginkime tokių atvejų skaičių su Rusijos įsikišimo precedentais. Pripažinkime Krymo gyventojų teisę patiems spręsti referendume, kaip ir kieno ginamiems jiems geriau gyventi. Galų gale, Kosovo atveju buvo kur kas daugiau ginčytinų klausimų.

Pažiūrėjus į išsukiotas Ukrainos rankas galima suprasti, ką reiškia šie žodžiai apie rankų išsukiojimą. 5 milijardų dolerių investicijos į „Maidaną“ su jo neįmanomais pirmaisiais įvykiais, su jo kaip pučo pratęsimu, nuvertus demokratiškai išrinktą vyriausybę, su toliau sekusiu pilietiniu karu, prievarta prieš savo rusų tautybės piliečius, gyvenančius Ukrainoje, smurtu, palaikomu ir vykdomu pučistų vyriausybės. Tas rankų sukiojimas taip pat reiškia pakantumą dabartiniams ukrainiečių fašistams ir jų palaikymą iš ES, paklusnaus JAV vasalo pusės. Pridėkime prie to padiktuotas iš JAV sankcijas, darančias didžiausią žalą ne pačioms JAV, o, pirmoje eilėje paklusniai tas sankcijas pritaikančiai Europos Sąjungai.

Susimąstykime ne tik apie priešišką, karingą retoriką, nukreiptą prieš Rusiją, kuri realiai mums niekuo nekenkia, tačiau ir apie priešiškus veiksmus nukreiptus prieš šią šalį. Apie naujos redakcijos gynybos įstatymą, kuris verčia mūsų vaikus dalyvauti kare svetimoje teritorijoje. Pabandykime sulyginti karinių bazių skaičių išdėstytų visame pasaulyje ir priklausančių JAV bei Rusijai. Visa tai akivaizdžiai bei suprantamai paaiškina JAV ir Rusijos agresyvumo laipsnį. Kam įdomu – galite sulyginti agresyvių operacijų užsienyje skaičių, kurias įvykdė JAV ir Rusija. Prie viso to reikėtų turėti omenyje ir šalių atstumus viena nuo kitos, kur buvo vykdomos minimos operacijos, o taip pat pavojaus tikimybę pačiai šaliai-agresorei.

Su šiais samprotavimais glaudžiai susijusi ir ta grėsmė, kurią kai kurioms šalims kelia gigantiška pabėgėlių banga. Imigracija, iššaukta plėšimų ir pilno chaoso, įsigalėjusio dėl JAV veiksmų, jų įsikišimo į kitų reikalus, sugriautų dėl JAV veiklos šalių. Negalima pamiršti ir apie tai, jog JAV padėjo didelę dalį pastangų į Islamo Valstybės atsiradimą, kas, mano didžiai nuostabai, labai nuosekliai buvo aprašyta TV kanale Nova.

Dauguma iš mūsų, tiksliai ir jokiomis sąlygomis nenori kovos už „visų laisvę“ kažkokio karo formoje – ‘nota bene’ atominio karo su Rusija. Todėl pirmuoju žingsniu ar bandymu išsaugoti taiką gali tapti ryžtingas atsisakymas nuo naujos gynybos įstatymo redakcijos, o taip pat suvokimas, kad mūsų bendru priešu yra trokštančios karo šalys, kurių priešakyje neabejotinai stovi JAV. O ne Rusija.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Gojus says:

  Skaitant, kad kitose šalyse irgi reiškiasi tokios nuotaikos, yra viltis, kad atsiras lyderis, kuris sugebės tokias mintis suvienyti ir priešpastatyti masinei politinei isterijai. Mums, gojams, belieka laukti ir tikėtis…

 2. Mindaugas says:

  JAV nera musu priesas

 3. Vytas says:

  JAV nėra mūsų priešas – su tuo galima sutikti – tik patikslinti reiktu: šiuo laiku, nes mes (visos Pabaltijo valstybės) esame jiems naudingi ir reikalingi kol vyksta spaudimas Rusijai ir esam paklusnūs šuneliai. Kuriems galima nurodyti , ką aploti. Ir lojame uoliai,pagal mane vykdome visas išdirbio normas bent jau 101 procentu. Bet galima užtikrintai pasakyti – kai tik mus galima bus pelningai parduoti (ar išduoti), tai bus padaryta nedelsiant – ten doleris lygus Dievui, jei ne aukščiau. Ir K. Marksas visu100 procentų buvo teisus pasakęs: garantuok KAPITALUI 200 procentų pelno ir nėra tokio nusikaltimo, kurio jis nebūtų pasiruošęs įvykdyti.

 4. Mindaugas says:

  Na ir kas. Vytautas Didysis zemaitija ne karta pardave kryziuociams. Negi del to jis tapo zemaiciu priesu?
  zemaiciai galejo apsiginti tada, gali apsiginti ir dabar. o lietuviai tai dar kietesni uz zemaicius. 

 5. Audrius says:

  Viskas apversta aukštim kojom, kokie dar 5milijardai maidanui? Referendumas Kryme ? Surengtas per dvi savaites suvarius ten armiją ir be jokios nešališkos politinės agitacijos. Realiai balsavus maxsimum tik iki 35% rinkėjų ir melagingai totalitariniu stiliumi paskelbus, kad 96% už prisijungima prie Putino. Dar prieš tai į akis meluojant, „kad mūsų ten nėra“, o po to išdidžiai paskelbti, kad buvom.

  Kosovas? prie ko čia jis? Labai jau primena švariai nukopijuotą, kremliaus analitikų peršamą koncepcija apie žido banderinius fašistus,Kosovą JAV blogi ir didį rusų dvasingumą bei jų vertybes. Propogandiniai triukai, kaltinti visus ypač JAV ir taip teisinti savo imperalistinius užmojus. Žanras ir stilius eina iš Kremliaus, tik pteiktas čekų kolegų rankomis.
  Konsperaciją apie JAV valdanti piktąjį dėdę (masonai, ateiviai ir taip tt…), kuris žaidžia tautų likimais, reikia vertinti atsargiai. Jie lygiai taip pat valdo ir Rusiją ir Kiniją. Tas reiškinys nevisada turi didelį svorį geopolitikoje. . JAV turį savo nuodemių, bet mums jie dabar tikrai nepriešai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top