Graikija atmetė kreditorių pasiūlymus ir paskelbė apie referendumą

2015, 27 birželio, 22:45 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 243 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

„Graikija atmetė kreditorių pasiūlymus ir šiame negatyviame fone paskelbė apie referendumą“, pareiškė €uro-grupės pirmininkas Jeroen Deysselblum. – „Ji iš esmės uždarė duris būsimoms deryboms, nors mano požiūriu šios durys vis dar lieka atviros“.

„Referendumo paskelbimas Graikijoje tapo labai blogu siurprizu“, – pasakė jis.

Eurokomisaras finansų ir valiutų klausimais, Pierre Moscovici pareiškė: “Po pono Tsipro pareiškimo apie referendumą mes turime šiandien nuspręsti, ar dar įmanomas susitarimas apskritai”.

Savo ruožtu, Belgijos finansų ministras Johan Van Overtveldt atvykęs į €urogrupės posėdį pareiškė, jog €uro-grupė Briuselyje neaptarinės referendumo Graikijoje pagal biudžeto ekonomijos programą. “Mes nesame Graikijoje ir neplanuojama aptarinėti referendumo. Mes susikoncentruosime ties labai konkrečiais Graikijos derybų su kreditoriais aspektais”, – pasakė jis.

„Aš ne visiškai suprantu, ko nori pasiekti Graikijos vyriausybė, – pasakė Belgijos ministras. – Kaip galima žmonių teismui teikti tai, prieš ką pasisako pati vyriausybė?“

Tuo pat metu TVF vadovė Christine Lagarde pranešė, jog TVF ir toliau dirbs su Graikija ir kreditoriais, tačiau neatsakė į klausimą, ar galės Graikija gauti jos prašomą įmokų atidėjimą pagal fondo kreditus.

„Mes su kitais institutais (Eurokomisija ir ECB) visada buvome lankstūs. Mes siekiame tikslo – atkurti Graikijos konkurentabilumą, ekonominį augimą ir finansinį stabilumą. Mes visada prisilaikėme dvejopo požiūrio. Čia būtinos struktūrinės reformos ir biudžetinė konsolidacija iš vienos pusės. Iš kitos pusės būtina finansinė pagalba, kurią mes jai teikiame. Mes ir toliau dirbsime“, – pasakė ji.

Tuo tarpu Graikijos parlamentas paskelbė klausimą, kuris bus iškeltas liepos 5-osios referendume.

„Atitinkamai su ministrų Tarybos sprendimu ir pasiūlymu parlamentui, pasiūlius premjerui, teikiamo referendumo procese graikų tauta turės balsavimo keliu nuspręsti – ar priimti susitarimo projektą, kuris buvo pristatytas Euro-komisijos, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo 2015.06.25 dieną €uro-grupėje, ir kuris yra sudarytas iš dviejų dokumentų, kurių atžvilgiu ir yra siūlomas referendumas:

Pirmas dokumentas pavadintas „Reformos einamosios programos užbaigimui ir po jos“, ir antrasis – „Išankstinė skolos pastovumo analizė“, – kalbama pranešime patalpintame parlamento tinklapyje.

Tie piliečiai, kurie atmeta trijų kreditorių įstaigų pasiūlymus, balsuoja „Atmesti/ne“, o tie piliečiai, kurie sutinka su pasiūlymu, balsuoja „Patvirtinti/taip“. Referendumą siūloma paskelbti 2015-ųjų liepos 5 dieną, sekmadienį.

Anksčiau, Graikijos premjeras Aleksis Tsipras paskelbė apie referendumą atsakymui į kreditorių pasiūlymus. Tuo pačiu Tsipras nori prašyti kreditorių pratęsti keletui dienų pagalbos programą, kuri baigiasi birželio 30-ąją.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. nelaime says:

    kuo greiciau is to meslo

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top