Gyvenimas per brangus – ar Lietuvai tikrai reikalingos bet kokios darbo vietos?

2016, 27 birželio, 21:20 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 752 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Justinas

Šiandien, viena aktualiausių Lietuvai temų yra naujojo Darbo kodekso klausimas. Kuris, pastebėkime, reglamentuoja ne visų Lietuvoje dirbančių žmonių darbo santykius su darbdaviu, o tik privataus verslo ir jo darbuotojų. Valstybės tarnyboje ir biudžetinėse organizacijose dirbančių žmonių santykius su jų darbdaviu, t.y. valstybe, reglamentuoja visai kitos įstatymų normos. Čia reikėtų prisiminti, kad valstybė – tai žmonės, kurie ją išlaiko sukurdami materialų produktą tuo išlaikydami visas kitas būtinas valstybei sritis, švietimą, valdininkų armiją, krašto gynybą, pensininkus ir t.t.

Ir dabar tiems, išlaikantiems ant savo pečių visą valstybės naštą, vietoje to, kad būtų padedama gyventi, užkraunami nauji, „lankstūs“ darbo santykiai, kurių pastarieji visai nenori. Matyt todėl, kad nuo tų „lanksčių“ darbo santykių labiausiai lankstus tampa stuburas, lenkiant jį vis žemiau.

Matyt todėl, ketvirtadienį Vilniuje, o dar anksčiau Kaune, atsirado aktyvistų grupė, pasivadinusi „Gyvenimas brangus“, ir gyvenanti improvizuotame palapinių miestelyje, tokiu būdu reikšdama protestą prieš naująjį Darbo kodeksą. Šalia įsitaisę ir Lietuvos profesinių sąjungų atstovai. Į klausimus sutiko atsakyti „Gyvenimas per brangus“ grupės atstovas Justinas Grigas, ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Kalbamės su vienu „Gyvenimas per brangus“ grupės atstovu, Justinu Grigu:

infa.lt: Pirmiausia norėčiau paklausti, ką jūs kaip grupė atstovaujate ir kaip jūs susikūrėte?

J.G: atstovaujame Lietuvos žmones, o susikūrėme spontaniškai, tiesa, norėčiau priminti, kad tie protestai dėl DK prasidėjo dar Kaune. gyvenimas per brangus

infa.lt: Skaičiau A. Butkevičiaus kaltinimą, esą jūs kaip grupė patys to kodekso net neskaitėte ir, jei galima taip išsireikšti „varote čia iš lempos“. Ką galėtumėte į tai pasakyti?

J.G.: Tai yra netiesa, dauguma čia esančių žmonių skaitė Darbo kodeksą, o antras dalykas yra tas, kad Darbo kodeksas, kuris buvo priimtas Seimo balsavimo metu nėra viešai prieinamas internete. Internete yra paskelbtas priimtas Darbo kodekso variantas, kurio turinys buvo suderintas trišalėje Taryboje. O tas variantas, kuris buvo priimtas su pataisomis, – viešai nėra prieinamas.

infa.lt: Ta prasme, kad mes dabar visi ginčijamės dėl to, ko net nesame matę, taip išeina?

J.G.: Taip, konkretus naujojo Darbo kodekso turinys viešai nėra prieinamas. Tai paaiškėjo lyginant Seime svarstomų Darbo kodekso straipsnių stenogramų turinį su paskelbtu dokumentu, kuris apibūdinamas kaip priimtas, ir iš stenogramos matosi, kad priiminėjant Darbo kodeksą, kalbant apie konkrečius Darbo kodekso straipsnius, buvo diskutuojami sakiniai ir teiginiai, kurių nėra šiame variante.

infa.lt: Kiek žinau valstybinėse ir biudžetinėse įstaigose šitas Darbo kodeksas kaip ir netaikomas?

J.G. : Būtent, būtent, – juo labiau, kad tokio Darbo kodekso vertė net patiems darbdaviams yra abejotina.

Gerbiami skaitytojai, platesnę diskusiją ir jos tęsinį su profesinių sąjungų konfederacijos pirmininku Artūru Černiausku galite pamatyti žemiau esančiame video reportaže.

 

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Gojus says:

    šaunuoliai pagarba…

  2. Te te says:

    Įdomus teiginys video yra, pažiūrėjau įdėmiai ir išgirdau, kad mes net nežinome to, koks iš tikro tas naujas DK priimtas yra. Tas Justinas matomai yra šiek tiek pasikaustęs tais klausimais. Gerai kad šiek tiek aiškumo įnešė į situaciją. Tik kur kiti „aktyvūs“ visuomenininkai?

    Ar tik plepėt moka komentaruose, o kai reikia subinę pajudint nė vieno nesimato.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top