- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

JAV policijos nužudyto amerikiečio šeimai teismas priteisė 4 dolerius kompensacijos

Gregory Vaughn Hill su vaikais

30 metų amžiaus vyro, prieš keturis metus nušauto šerifo pavaduotojo vienoje iš Floridos apskričių, šeimai, pagal ieškinį dėl smurtinės mirties prisiekusieji paskyrė kompensaciją „net“ 4 dolerius. Tačiau ir šita suma nebus išmokėta pilnai, rašo BBC.

Gregory Vaughn Hill-jaunesnysis buvo nušautas pro savo garažo vartų tarpą 2014 metų sausio 14 dieną, kai policija atvyko pagal iškvietimą, gavusi skundą dėl triukšmo.

Jis buvo rastas su neužtaisytu ginklu, tačiau neaišku – ar laikė jį rankose tuo metu.

Prisiekusieji priėjo išvados, jog jėgos panaudojimas šioje situacijoje nebuvo viršyti, o žuvęs pats kaltas dėl savo mirties, kadangi buvo girtas.

Policiją iškvietė, kuris pasiėmė savo vaiką iš mokyklos ir išgirdo garsią muziką, sklidusią iš garažo.

Christopher Newman ir jo kolegos atvyko prie namo ir pasibeldė į garažo vartus. Gregory Vaughn Hill-jaunesnysis, kuris pagal profesiją buvo sandėlio darbuotojas, atvėrė garažo vartus ir iš karto ėmė juos uždarinėti, pamatęs policiją.

Tuo momentu, vienas iš karininkų keturis kartus iššovė. Trys kulkos pataikė į vyriškį, viena iš jų į galvą.

Teisėjas uždavė klausimą prisiekusiems, ar buvo toje situacijoje pažeistos žuvusiojo konstitucinės teisės ir, jeigu taip, tai kokią kompensaciją turi gauti jo šeima.

Po keleto valandų svarstymų prisiekusieji nutarė: išmokėti po vieną dolerį žuvusiojo motinai ir trims jo vaikams. Tai yra keturis dolerius, tame tarpe laidotuvių išlaidoms.

Priesiekusiųjų žiuri priėjo išvados, jog nužudytasis 99% pats neša atsakomybę už savo mirtį, ir, atitinkamai, šerifo ofisas privalo padengti tik 1% priteistos kompensacijos.

Žuvusiojo nuotaka pavadino sprendimą draskančiu širdį. „Aš turiu daug klausimų [teismui]“, – pasakė ji New York Times.

„Man atrodo, jog jie norėjo pasityčioti“, – savo ruožtu pareiškė šeimos advokatas John Phillips.

„[Šerifo pavaduotojas] Newman atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. Jis priėmė patį teisingiausią sprendimą, kad apsaugotų savo kolegas, save patį, aplinkinius“, – sakoma šerifo pareiškime.

Kadangi teismas nusprendė, jog žuvusysis 99% pats neša atsakomybę už savo mirtį, policija turės sumokėti jo šeimai tik 1% nuo kompensacijos sumos. Tai reiškia, jog šeima gaus net ne 4 dolerius, o tik 4 centus.

Advokatas sukūrė puslapį norintiems paaukoti žuvusiojo šeimai. Šiai dienai jau surinkta 15 000 dolerių.