JT kovai su dezinformacija pristato „automatinį faktų tikrinimo įrankį“ su „Big-Tech“ ir Soroso finansuojamomis organizacijomis

2023, 20 birželio, 20:15 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 65 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja

Jungtinės Tautos, bendradarbiaudamos su didžiųjų technologijų ir Soroso finansuojamomis organizacijomis, pristatė „automatizuotą” faktų tikrinimo paslaugą, skirtą kovoti su vadinamąja dezinformacija ir neapykantos kalba internete, praneša „Breitbart News” leidinys.

Reaguodama į tai, ką vadina „internetine informacine tarša”, kuri, jų teigimu, yra „pasaulinė problema”, Jungtinių Tautų vystymo programa (JTVP) sukūrė platformą „iVerify”, skirtą kovoti su tariama dezinformacija ir neapykantos kalba internete.

Pasaulinės institucijos „automatizuota faktų tikrinimo priemonė” buvo sukurta bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų tarptautiniu skaičiavimo centru (UNICC), „Facebook” ir „Google” finansuojama faktų tikrinimo priemone „Meedan”, „Meta” priklausančia bendrove „CrowdTangle” ir Soroso finansuojamu Tarptautiniu faktų tikrinimo tinklu (IFCN).

JT vystymo programa teigė, kad „dezinformacija, klaidinga informacija ir neapykantos kalba kelia grėsmę taikai ir saugumui, neproporcingai paveikdama tuos, kurie ir taip yra pažeidžiami”.

Ji apibūdino iVerify programą kaip „automatinę faktų tikrinimo priemonę, kuri gali būti naudojama melagingai informacijai nustatyti ir užkirsti kelią jos plitimui bei jį sušvelninti”.

Šią sistemą JT suteiks „nacionaliniams subjektams”, kuriems bus teikiama pagalba nustatant, stebint ir reaguojant į „grėsmes informacijos vientisumui”.

„Paramos paketą, be kita ko, sudaro skaitmeninės priemonės, gebėjimų stiprinimo moduliai, partnerystės galimybės ir komunikacijos bei informavimo strategijos”, – teigė JT institucija.

Automatizuota faktų tikrinimo priemonė gali turėti neišvengiamą poveikį pasauliui – platforma aktyviai naudojama Siera Leonėje prieš birželio 24 d. šalyje vyksiančius visuotinius rinkimus.

JT teigė, kad Siera Leonės žurnalistų asociacija (SLAJ) ir Nepriklausomas radijo tinklas (IRN) naudosis šia priemone, kad „sustiprintų nacionalinius gebėjimus aktyviai nustatyti dezinformaciją, klaidingą informaciją ir neapykantos kalbą bei į jas reaguoti”.

„Pasitelkdama dirbtinio intelekto galimybes”, automatizuota sistema pažymės „galimai melagingą ar žalingą turinį”, kurį peržiūrės faktų tikrintojų komanda, iš dalies finansuojama Kanados, Airijos, Islandijos ir Europos Sąjungos vyriausybių.

Siera Leonėje vykdomas projektas taip pat bendradarbiauja su „BBC Media Action”, kuri, pasak JT, padės atlikti tyrimus ir kurti socialinės žiniasklaidos turinį, kuriuo „siekiama ugdyti žiniasklaidos raštingumą ir didinti informuotumą apie dezinformaciją ir klaidingą informaciją”.

Pagal šią sistemą „WhatsApp”, „Facebook Messenger” ir „Twitter” bus sukurtos specialios patarimų linijos.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, BBC dezinformacijos padalinys, pavadintas „BBC Verify”, kaip įtariama, pats skleidžia dezinformaciją.

BBC dar neatsakė į šiuos kaltinimus.

Sistemą „iVerify”, kuri iš pradžių 2021 m. buvo išbandyta Zambijoje, taip pat ketinama įdiegti prieš spalio rinkimus Liberijoje, remiant Airijos ir Švedijos ambasadoms šioje šalyje, taip pat Kalifornijoje įsikūrusiai „Internews”.

Šią ne pelno siekiančią organizaciją, kurią įkūrė Davidas Hoffmanas, anksčiau prisistatęs marksistu, gausiai finansuoja Jungtinių Valstijų vyriausybė, taip pat George’o Soroso Atviros visuomenės fondas. Anot „Open Secrets”, Susan Rice, buvusi prezidento Baracko Obamos patarėja nacionalinio saugumo klausimais, anksčiau buvo „Internews” direktorių tarybos narė.

JT programa jau sulaukė tam tikro pasipriešinimo, o Kanados profesorius Džordanas Petersonas (Jordan Peterson) automatizuotą faktų tikrinimo sistemą apibūdino kaip „orvelišką košmarą, vykstantį realiuoju laiku… dėl globalistų centralizatorių malonės”.

infa.lt: Jei dar yra neskaičiusių Džordžo Orvelo knygos „1984” – rekomenduojame skubiai perskaityti, nes ši knyga tampa tiesioginiu artėjančios sistemos veidrodžiu, išduodančiu ją iki pat nagų galiukų, ir gali dėl to būti net uždrausta, kaip „šmeižikiška”. Taip sakant, sekant George Orwell aprašytų knygoje įvykių dinamika..

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top