Karo ekspertas: „Ukrainos krizė gali atvesti prie to, jog Vokietija nusilenks Putinui“

2015, 17 birželio, 22:20 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 323 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Focus

Merkel - Putinas - paveikslėlis

Šveicarų karo eksperto, strateginių tyrimų Instituto direktoriaus Wadenswil’yje Alberto Stahel’io nuomone, JAV jau nepakankamai stiprios, kad apgintų Europą, todėl Vokietija, o paskui ją ir daugelis kitų europietiškų valstybių gali pradėti ieškoti užtarimo pas Vladimirą Putiną. Savo nuomonę Stahel’is išsakė interviu Focus.

RF prezidento pažadas iki metų pabaigos pristatyti į ginkluotę 40 naujų tarpkontinentinių balistinių raketų priminė Stahel’iui „chruščiovinius laikus“ – su tuo skirtumu, jog tada Vašingtonas turėjo daugiau galimybių priešpriešai su Rusija, nei dabar. Nors šiuo metu Baltieji rūmai „elgiasi lyg niekur nieko“, veiksmingam atsakui Rusijai jie „neturi nei finansinių išteklių, nei politinio visuomenės palaikymo“. Tokiomis sąlygomis „Vokietija gali pripažinti Putiną nauju globėju, nustojusi statyti ant JAV kortos“, daro prielaidą Stahel’is.

Focus korespondentas pabrėžia, jog kalba eina apie nutolusią perspektyvą, ir dabar ši idėja atrodo pritempta. „bet kodėl tą reikėtų laikyti neįsivaizduojamu dalyku? Praeityje Rusija su Vokietija jau sudarinėjo sąjungas, – argumentavo savo poziciją ekspertas. – Jeigu Vokietija pajaus grėsmę savo valstybiniams interesams, tai gali išprovokuoti kurso keitimą“.

Anot Stahel’io, Berlyne jau svarstomi panašūs scenarijai: „Ką politikai kalba garsiai – tai vienas dalykas, tačiau kuluaruose analizuojamos visos galimybės, taip, kad aš įsitikinęs, jog tokie svarstymai vyriausybiniuose sluoksniuose vyksta“. Kaip greitai iškils klausimas dėl persiorientavimo į Rusiją, priklausys nuo Ukrainos konflikto vystymosi, mano ekspertas: „Tai gali įvykti po metų arba po penkerių metų, tačiau mintys burbuliuoja jau dabar“.

Jeigu toks persiorientavimas įvyks iš tiesų, JAV „pilnumoje išlėks iš kontinentinės Europos“, pasakė Stahel’is, kadangi Vokietijos pavyzdžiu paseks daugelis kitų Europos valstybių.

JAV sprendimą dislokuoti Rytų Europoje kariuomenę ir sunkiosios ginkluotės sandėlius Stahel’is laiko „beprasmiu karine prasme“ žingsniu ir pagrinde nukreiptu sąjungininkų nuraminimui šiame regione. „Jeigu JAV savo tikslu būtų išties planavusios įbauginimą“, – reikėjo sukurti nuosavas bazes Rytų Europoje arba užimti kažkokias iš jau egzistuojančių ir ilgam laikui dislokuoti ten kariškius. „Reikalingi jau ne tik BMP, bet ir kariai, o tokiam dalykui jie nesiryš“, – įsitikinęs ekspertas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. FB nerijus sk says:

  Kiek gali visokie ale ekspertai zaisti sita Ukrainos korta.Putinas lankydamasis Italijoje Italjos ziniasklaidai aiskiai pasake,cituoju: Reikia buti visiskai nesveiku zmogumi kad pulti NATO..Situ ale visokiu ekspertu kalbos yra visiskai niekines.ESME ,Niekam ta UKRAINA NEIDOMI,Rimti reikalai vyksta Artimuose rytuose.

 2. FB nerijus sk says:

  ukraina nera verta tiek,kad del jos kiltu globalus karas,ir tie patys vokieciai,ir prancuzai tikrai nesivels i kara su Rusija.Siuo metu reikia susivienyti ir kartu,drauge,sudauzyti ISIL artimuose rytuose.ir pastatyti i vieta SAK,(Saudo arabijos karalyste)kurios svajone buvo,nuversti B.Assada,i si reikala SAK sukiso milijardus doleriu ir gavo spyga,todel dabar ir kersija USA numusdama naftos kaina,uz tai,kad USA 2013m neivykde pazado,tiesiogines intervensijos i Sirija,tam sutrukde RF,KURI TUOMET vidurzemio juroje surenge plataus masto karines pratybas,ir taip isgelbejo Obamai uzpakali nuo dideliu finansiniu nuostoliu,ir dideliu auku skaicius,ir zinoma savo reitingus:)(nes tuo metu Damaskas jau turejo galingiausia Artimuosiuose rytuose PVO,ir tiketina s-300 raketiniai kompleksai taip pat buvo pasiruose veikti,nors spauda pute migla kad RF tik ruosiasi gabenti i Sirija S-300)i,tuo metu USA pradejo ieskoti stipraus sajungininko Artimuose rytuose,ir prie to prisidejo Obamos sekretorius D,kerrys,kurio visi draugai yra Irano elite.Siandiena IRANIUI,dalis sankciju yra nuimta,pasirasynejamos sutartys,su Olandijos,prancuzu korporac,del naftos ir duju isgavimo Irane.Ir as manau,kad USA susitare su Iranu,kad pastarieji,per sukilelius HUSIUS ,destabilizuotu SAK,PER jEMENA,KODEL PER jEMENA?todel kad nemaza dalis naftos eksporto is SAK EINA SAUSUMA per Jemena,Kas valdys Jemena,tas valdys SAK naftos tiekima sausuma.

 3. PP says:

  Rimti reikalai vyksta tiek Ukrainoje, tiek Artimuosiuose Rytuose. Ir sakyti, kad vieni nesvarbūs, o kiti svarbūs yra demagogija ar neišmanymas.

 4. Gojus says:

  Nieks neleis vokiečiams taip pigiai pabėgt. Per daug bapkių sukišta per maršalo planą. Negana to, tik apjungus ES su JAV pastarosios gali tikėtis primesti dolerį ir išlaikyti jo kontrolę. Kitaip doleriui batai. Kas dėl ISIS, tai akivaizdu, kad karas vyksta dėl Sirijos ir Irano. Nesuprantama kodėl. Bet faktas, kad Makakas Jobana per daug pigiai pasitraukė iš puolimo prieš Siriją – pasirodo žinojo apie Ukrainos kortą Rusijai prispausti. Bet tuo pačiu užvirė tokią košę, kad vietoj to, kad susilpnintų Rusiją, susilpnino savo sąjungininkus, kurie dabar srebia samčiais sankcijų ir ginklavimosi košę, o be sąjungininkų ir pac Pindostanas silpnėja mėnesiais. Gražu net ružava kaip kaista atmosfera.

 5. FB nerijus sk says:

  to pp ,baik juokauti,:)Del ukrainos yra ispustas burbulas,cia konkreciau reiketu sneketi tik apie Kryma.O tavo ISIL Greitu laiku pasirodys ir tavo kieme,:)tam ir ruosiasi ES ,ne su RF kariauti,o su ISIL..:O tavo mineta UKRAINA neoficialiai jau yra pasidalinta,su Soroso fondu priesakyje:)UKRAINOS zemes verte yra 3trilijonai doleriu,paruosta privatizacijai 1500objektu,tik 500liks Ukrainos nuosavybeje.Sirijoje kiekviena diena zusta maziausiai 1000kariu,nekalbu apie civilius,Irakas,jemenas,taigi nelygink nelyginamu dalyku zmogau,ir placiau pasidomek kas siuo metu vyksta Artimuosiuose rytuose.Sirijoje karas nerealus,Siaureje B.Asado armija gauna i kaulus,pietuose Irano dukterine Hesbola (libanas)su Asado armija duoda i kaulus ISIl,Prie turku sienos sirijos kurdai dauzo ISIL,,ir galiausiai Sirijos kurdai susivienys su Irako kurdais,sudarydami viena fronta.O tavo UKRAINA ispustas burbulas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top