Kas atsitinka kai translytė „moteris“ kaunasi mišrių kovos menų ringe?

2015, 25 birželio, 13:10 | kategorija Realybė | atsiliepimų (3) | peržiūrų 646 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Čia susiduriame su įdomia kolizija, apie kurią, manau, dar ne kartą girdėsime: kolizija tarp moterų teisių ir LGBT teisių.

Eimy Biord (Aimee Bird)
alliancenet.org

paveikslėlis

Štai jums įdomybė: translytė „moteris“ triuškina moteris mišrių kovos menų (MKM) turnyruose.  2013 m., po penktos iš eilės Felonos Foks (Fallon Fox) pergalės pirmame raunde (šį kartą nokautu 37-ąją mačo sekundę) paaiškėjo, kad sportininkas negimė moterimi, bet pasikeitė lytį 2006 metais.

2014 m. jis išgarsėjo po to, kai techniniu nokautu laimėjo mačą pirmame raunde sutrupindamas savo priešininkės akiduobę.  Priešininkė Tamika Brents (Tamikka Brents) duodama interviu po kovos sakė:

„Dar niekada gyvenime nesijaučiau taip bejėgiškai“.

„Esu kovojusi su daugybe moterų, bet dar niekada nebuvau patyrusi tokios jėgos kaip aną vakarą.  Negaliu pasakyti, ar tai dėl [jo] lyties – neesu medikė.  Galiu tik pasakyti, kad niekada gyvenime nesijaučiau taip bejėgiškai, nors ir esu netipiškai stipri moteris. […]“.

Po šio įvykio daug žinomų MKM veikėjų pareiškė paprastai turintys labai liberalią nuomonę socialiniais klausimais, bet nepritarią translyčių vyrų galimybei kautis su moterimis.  Garsus sporto komentatorius ir MKM sporto pranešėjas Džou Roganas (Joe Rogan) prieš metus radijo laidoje akcentavo, kad translytis sportininkas: „turi be abejonės vyrišką kaulų struktūrą: didesnes rankas ir didesnius pečių sąnarius.“  Portalas „LifeSiteNews“ citavo kariuomenės veteraną ir šios sporto šakos specialistą Jefą Neiderį (Jeff Nader), kuris sakė: „Felona Foks turi tą privalumą, kad didesnę gyvenimo dalį buvo vyru.  Jo kaulų tankis, raumenų masė, yra vyriški ir dėl to suteikia jam privalumą ringe.  Negali visa tai turėdamas pasidaryti vieną nedidelį pokytį – iš esmės kosmetinį pokytį – ir staiga teigti, kad esi moterimi.“

Taigi pasirodo, kad sporte negali apsimetinėti.  Lyties keitimo operacija iš vyro nepadaro moters.  Tenka vėl susidurti su realybe.  Todėl ironiška, bet Felona Foks, atrodo, kenkia translyčių asmenų reikalui kovodama moterų ringe.  Žinoma, Foks teigia, kad moterys, atsisakančios su juo kovoti, yra pilnos neapykantos ir išankstinio nusistatymo.  Vis dėlto keista, kad vyras, slapta išnaudojęs lyties keitimo operacijos suteiktą galimybę jėga triuškinti moteris ringe, staiga ima vaidinti auką.  Nejaugi?

Tamikai Brents tai neatrodo teisinga.  Ir čia mes susiduriame su įdomia kolizija, apie kurią, manau, dar ne kartą girdėsime: kolizija tarp moterų teisių ir LGBT teisių.

Kai kurie konservatyvūs krikščionys yra pareiškę, kad moterims apskritai ne vieta MKM ringe.  Aš taip nemanau.  Bet kovos turi būti sąžiningos.  Moterys bent jau turėtų būti užtikrintos, kad kaunasi su moterimis.  O tiesa vis tiek paaiškėja po gongo dūžio: nes negali apsimesti kuo nesi.

Taigi, kas svarbiau: ar moterų teisės, ar teisės vyro, kuris jaučiasi esąs moterimi?

Iš anglų kalbos vertė Ingrida Vobolevičienė

laisvavisuomene.lt

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Mindaugas says:

  Supuvę vakarai, ką čia daugiau bepridursi. Kai pagalvoji, visgi teisi buvo TSRS laikų propoganda apie supuvusius vakarus….

 2. PP says:

  Kartais tiesiog norisi, kad Rusija subombarduotų atominių ginklu tuos išsigimusius Vakarus. Deja, Žemė viena…

 3. bočius says:

  Kai mokslininkai, paskelbia tyrimų rezultatus apie Europiečių ir Afrikiečių genetinius, fiziologinius, anatominius
  skirtumus, juos tolerastai apšaukia rasistais ir pradeda persekioti. Todėl ir šiuo atveju moteris, atsisakančias rungtis su vištgaidžiais, liberastai turėtų apšaukti homofobėmis ir šalinti iš sporto federacijų, o mokslininkus, nustačiusius anatominius ir kt. skirtumus tarp moterų ir vištgaidžių-persekioti. Mums, vištgaidžio valdomoje valstybėje, tai labai pritiktų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top