Le Temps: „Nesutinkantiems“ nepavyks išsigelbėti nuo Kremliaus net internete

2016, 10 birželio, 20:00 | kategorija Realybė | atsiliepimų (15) | peržiūrų 406 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

letemps.ch

Interneto disidentai Rusijoje

Tik 2015 metais daugiau nei 200 Rusijos piliečių buvo nuteisti už „ekstremistinio pobūdžio“ informacijos platinimą internete, rašo Le Temps, remdamasis Rusijos NVO „Agora“ duomenimis.

Tačiau Rusijos publika į tai atkreipė dėmesį tik pastarųjų mėnesių eigoje, kai nuosprendžiai „ ėmė piltis jau ant Krymo aneksijos priešininkų ir ateistų“, pabrėžia straipsnio autorius.

Skandalingą šių atvejų pobūdį papildė tas faktas, jog kai kurie žmonės buvo teisiami ne už publikacijas, o už jų „perskelbimą“ ir „Like“ (Patinka) žymos dėjimą, pastebi žurnalistas.

Kovo mėnesį vienos iš panašių bylų eigoje, dvejiems metams kalėjimo buvo nuteista dėstytoja Darja Poliudova, kvietusi per savo socialinio tinklo paskyrą „Kubanės federalizacijai“, pažymima straipsnyje.

O gegužės mėnesį tuos pačius dvejus metus kalėjimo gavo inžinierius iš Tverės Andrej’us Bubejev’as – jis savo paskyroje pasidalino straipsniu, pavadinimu „Krymas – tai Ukraina“, prie kurio buvo pridėtas paveikslėlis su dantų pastos tūbele ir prierašu „išspausk iš savęs Rusiją“.

Tą patį mėnesį Novosibirsko teismas nuteisė metams ir trejiems mėnesiams kolonijos 21-erių Maksimą Kormelicjij, kuris socialiniame tinkle pasidalino publikacija, išjuokiančia krikšto maudynių ritualą: kaip pabrėžia Le Temps apžvalgininkas, teismas nusprendė, kad jaunuolis „įžeidė tikinčiuosius“, kadangi „pats yra ateistas ir jaučia neapykantą krikščionims“.

Kaip šveicarų leidiniui savo interviu paaiškino „Agora“ juristas Damir Gainutdinov, Rusijos Federeacijos BK straipsniai apie ekstremizmą ir separatizmą pastaruoju metu vis dažniau taikomi valdžios persekiojant pilietinius aktyvistus. „Bet kuris žmogus nesutinkantis su valdžia, ir pasirengęs ginti savo įsitikinimus internete, gali atsidurti kalėjime“, – pastebi Damiras.

Tuo pačiu, „ne visi ekstremistai lygūs tarpusavyje“, ironizuoja straipsnio autorius. Taip, pavyzdžiui, „ideologas“ Aleksandras Duginas „turintis įtakingo tarp rusų vanagų žmogaus reputaciją“, jo paties publikuotoje YouTube video medžiagoje kvietė „užmušti, užmušti ir dar kartą užmušti“ ukrainiečius, besipriešinančius Maskvai, tačiau taip ir nebuvo už tai nubaustas, pabrėžia žurnalistas.

Autorius daro prielaidą, jog valdžia „testavo visuomenės nuomonę“ interneto kontrolės atžvilgiu dar gegužės viduryje, kai Peterburgo prokuratūros, priežiūrai už valstybės saugumo organų veiklos teisėtumą ir kovos su ekstremizmu ir įstatymų vykdymo priežiūros skyriaus viršininkas Sergej Žukovskij, savo interviu vienai Rusijos MIP metu įspėjo piliečius neskleisti „radikalaus pobūdžio“ komentarų, papildęs, jog tai „gali sugadinti [jiems] visą gyvenimą“.

Kadangi bandymas parodė, jog publika visumoje lieka abejinga tokiems „šokiruojantiems“ pareiškimams iš valdžios atstovų pusės – į Žukovskio komentarą gegužės mėnesį beveik niekas neatkreipė dėmesio, ir jį ėmė cituoti tik vėliau, kai buvo paskelbti skandalingi nuosprendžiai, – valdžia ir nusprendė, jog atėjo metas „smogti stiprius smūgius“, įsitikinęs Le Temps apžvalgininkas.

Tokiu smūgiu tapo, pavyzdžiui, valstybiniais kanalais gegužės pabaigoje transliuotas eilinio internetinio „disidento“ sulaikymas FSB pajėgomis: reportaže buvo pademonstruota, kaip pastarieji įsiveržė tiesiai į aktyvisto butą ir „grubiai pargriovė ji ant grindų“, lyg kalba eitų apie „teroristą“, nors jaunuolis nerodė jokio pasipriešinimo.

Aktyvistas, Artem Čebotariov, taip pat buvo apkaltintas ekstremistinio pobūdžio komentarų rašymu: kaip pareiškė teisėsaugos organai, Čebotariov’as naudojo žeminantį žodį „moskal“ (maskolis), Rusijos sostinės gyventojų atžvilgiu.

Le Temps duomenimis, šiuo metu jaunuolis laukia teismo posėdžio savo bylos klausimu.

Kaip papasakojo leidinio žurnalistui rusų žurnalistas ir tinklapio Inliberty.ru vyriausias redaktorius Andrej Babickij, susiklosčiusi Rusijoje situacija „košmariška“ ne tik žodžio laisvės šalininkų požiūriu. „Kada socialinių tinklų atžvilgiu imami taikyti juridiniai metodai, – sukuriamas mechanizmas kriminalinių bylų fabrikavimui iš nieko“, – įspėjo Babickij.

Visa tai sako, jog įžymioji ČK įkūrėjo Felikso Dzeržinskio frazė – „jeigu jūs dar nesėdite, tai ne jūsų nuopelnas, o mūsų neapsižiūrėjimas“ – tikėtina, vėl taps aktualia Rusijoje, reziumuoja Le Temps apžvalgininkas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Myndė says:

  Nu tai ten Rusija, ten baisuoklis Putinas… Plius, kaip bežiūrėsi, gyvena jie praktiškai nepaskelbto karo prieš save sąlygom, o kare – kaip kare…
  Labiau liūdina kita – o kuo mes geresni, jei VSD sudarinėja „grėsmių sąrašus“, kuriuose signatarai, nesisteminė žiniasklaida, šiaip turintys savo nuomonę?
  O resursas inliberty.ru – įdomus. Kad ir jame „Seserys – melas ir karas“.

 2. Hmm says:

  Taip, baisu toje Rusijoje!!! O as galvoju, kas butu, jei paskelbciau rasineli tema „Vilno – tai Lenkija“, juk tas miestas buvo Lietuvai dovanotas prakeiktu bolseviku, nereiktu mums, biedniems, bet isdidiems, naudotis ju ismalda? Arba, kaip valdziukei patiktu ir kokia butu reakcija i kita rasliava: pastos tubele su uzrasu MEMEL ir sukiu „Isspausk is saves labusus“? Nustebes, kad Sarmatai perspausdina tokias  nesamones ir demagogijas, nebent norisi atkreipti visuomenes demesi i akivaizdzius dvigubus standartus,? 

 3. Mindaugas says:

  Jeigu tai, ką rašo buržuazinis propagandistas Le Temps yra teisybė, tuomet viską teisingai V.Putinas daro. Valo savo šalį nuo užsienio agentų įtakos. Jau pakankamai tie veikėjai griovė Rusiją.

 4. algimantas says:

  Aš labai tikiuosi Mindaugai, kad jūs irgi nesupyksite, kai jus mūsų valdžia pasodins už komunistinę propagandą. Jau pakankamai tie komunistai bėdų pridarė.. tame tarpe ir Rusijoje. Juk jūs prieš žodžio laisvę, kuria čia laisvai ir be baimės naudojatės.

 5. viga says:

  Paksa padare dididziau nusikalteliu ir neleiddzia i seima -tai demokratija,Venskiene pabego,nes galejo kaip usas nuskesti baloj,irgi demokratija.Paparaciai bijo ta tema net issizioti,nes ateis prokurorai ir nuteis demokratijos vardan..Pabandykit parasyt apie pedofilijos skandla,kitaip nei leidzia valdzia,ir pamatysit lietuviska demokratija

 6. algimantas says:

  >>Vigai – tai, kad jau rašyta apie tai ir ne kartą ir ne du ir net ne tris. Pasidomėkite „Laisvu laikraščiu“. Teisingumas pas mus tikrai nekoks, bet štai kalbėt kol kas galime dar palyginti laisvai. Kalėjiman dar nė vieno už komentarus nėra pasodinę.

 7. saul says:

  Na va, meindovgeli-ir vel Puckina giri ir palaikai.Tik nepailsk.,juokinga Kremliaus marionete DDD

 8. pestininkas says:

  Jo mindaugai tu teisus!V.v.p.ruošia sau pamaina,pirma chodorkovskis kuri gosdepovska opozicija tituluoja sekančiu r.f.prezu!Po to savčenko intelekto iškreiptu veidu,taikanti i ukr.prezidentes!Dabar visi šitiė chodorkovskio draugai,“tikriėji“disidentai,diėnraštis apiė juos ir rašo nes jiė globalistu planus vykdo! O kaipgi kiti pvz.plk.Chabarovas ir Kvačkovas!Kvačkovo video rasit kas nematėt ir tubej!Ir tiė sėdi kur gaudidavo miėstose narko-dilerius ir  pedofilus su ikalčiais priduodavo milicijai-policijai,vat apiė juos žynomas diėnraštis neparašys!Ai gi čia ka aš čia vėl apiė samokslo teorijas!?

 9. pestininkas says:

  Kažkodėl le temps nerašo apiė tikrus rusu patriotus kaip plk.Kvačkovas su Chabarovu,nesjiė ne iš gosdepo kišenės gyveno,o rašo apiė finansuojamus vakaru pseudo-kovotojus,kuriuos tuoj paleis biški pamarinave!Tiė rusu pulkininkai yrode savo krauju kad jiė tikri savo tautos sunus,ir tiė vaikinai kuriė sėdi už tai kad miėstuose gaudė ir pridavinėjo su ikalčiais narko-dilerius ir pedofilus,kuriuos greit paleisdavo!Visur dvigubi standartai,taip pat ir r.f.Taigi mindaugai valymasis ne nuo to galo,ir oligarchai kuriė toliau rusija plėšia ir pinigus i ofšorus išveda irgi ne viėnas nesėdi!O užima aukštas pozicijas priė valdžios!Ai gi pamiršau čia gi samokslo teorijos…

 10. Dalia says:

  Saul, anot jūsų, visa kas ne su “roSSieja“ ir ne iš “roSSiejos“ -tas vertybė. Paaiškinkite, prašau, o kokie trūkumai ir blogio šaknys gali būti iš taip vadinamų demokratinių šalių? Ačiū.

 11. Arvitto says:

  O,apie JAV vykdomus isipareigojimus….JAV naudoja brnduolini ginkla!Ir dar,-JAV palaikomos salys-skalikai,taip pat netsilieka nuo seimininko,ir taip pat naudoja branduolini ginkla!Beje,mano duomenimis,taktinis branduolinis ginklas buvo panaudotas Yemene,Syrijoje,Afganistane,Irake ir…net gi Ukrainoje!Priminsiu,kad branduolinis uztaisas buvo susprogdintas ir paciose JAV,visiskai prie Vasingtono…na,tai tiek,apie tai kaip JAV saugoja taika ir ramybe pasaulyje..Man JAV tai setono irstva!O,jums?

 12. Gojus says:

  Oho – visai kaip Lietuvoje! Vos prieš metus „teroristus“ iš kaimų nuo karvių traukė, kompus su popiergaliais iš namų VSD plėšė su policijos pagalba. Bene desėtką ėmė vienu metu. Tik Algimantas tuo metu matyt galvojo, kad čia yra jo minimasis žodžio laisvės apsireiškimas ir taip komunistai valomi. Pamename Lietuvoje ir mokytojus iš darbo mestus už netinkamus komentarus… Bet aišku – kuo čia dėta Lietuva – rašo gi prancūzai. Ir štai man įdomu kiek gi reikėtų Prancūzijoje parašyti prieš musulmonus, imigrantus, negrus, kad sėstum į cypę? Vat įdomu. Juk būtent tos problemos Prancūzjoj aktualios, Kaži daug apie jas prirašyta?

 13. Stasys says:

  O pas mus KGBistinio-grybauskistinio-lansbergistinio-neofašistinio-neostalinistinio-pseudosocialdemokratinio rėžimo šunauja jau blokuoja Rusijos TV programas internete.

 14. Mindaugas says:

  pestininkui: jūs teisingai rašote, kvaila būtų tai neigti. Beje, aš neesu, kaip daugelis čia mano, didelis V.Putino gerbėjas, tačiau jis eina tinkama kryptimi. Deja, pas mus to nesimato….judama tikslia Vašingtono nurodyta kryptimi…

 15. pestininkas says:

  Jo ir v.v.p.toks pats vashingtono bičas tik,vaidina!Aš remiuosi kanalais neuromir,krasnaja linija,roj tv!Ten daug pasisako yvairiu pažiuru R.F.žynomu veikėju,daugelis ju turi mažesni ar didesni autoriteta.Nes pas juos kaip pas mus per tv viėna nuotrauka,o nesisteminėje žiniasklaidoje kita!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top