Lenkijos gynybos ministras: Užteks bataliono atgrasinti Rusijai

2016, birželio 1, 12:34 | kategorija Ideologija | 11 komentarų | | | Sarmatai

defensenews.com

Antoni Macierewicz

Lenkijos gynybos ministras Antoni Macierewicz | REUTERS/Kacper Pempel

Lenkija, kuri rengia svarbų NATO susitikimą, nekelia itin aukštų reikalavimų – jai pakaks dislokuoti vieną aljanso batalioną jos teritorijoje rotacijos pagrindu. Šių pajėgų užteks, kad „sustabdytų Rusijos agresiją“, pareiškė savo interviu Defense News šalies gynybos ministras Antoni Macierewicz.

Gynybos žinybos vadovas pabrėžė, jog tikslus šalyje dislokuojamų kariškių skaičius ir jų dislokacijos vieta dar svarstomi. Tuo tarpu leidinys pastebi, jog JAV kariuomenėje kariškių skaičius batalione siekia nuo 300 iki 800 žmonių.

NATO planuoja paskirstyti keturis batalionus karių išilgai savo rytinio pasienio – Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Kaip atsakomąją priemonę Rusija anonsavo trijų naujų divizijų sukūrimą, į kiekvienos iš kurių sudėtį įeina 10 tūkstančių kariškių, dislokuojant jas išilgai jos europietiškojo pasienio.

Macierewicz pripažino, jog, jei Rusija įsiverš į Lenkiją, tai sąjungininkų padaliniai nesugebės susidoroti su tokia kiekybine persvara. Tuo pat metu jis leido suprasti, jog pagrindinis tikslas – tai ne sustabdyti puolimą, o jį sulėtinti. Ko pasekoje aljansas galės išlošti laiko ir organizuoti kontrataką.

„Žiūrint iš karinio požiūrio taško,problema tame, jog kol kas mes beveik 100% esame įsitikinę – agresijos atveju NATO praras atakuojamą teritoriją, ir vėliau ją teks atkariauti“, – pabrėžė ministras. Tačiau, pridėjo jis, rotacinių karo pajėgų dėka galima bus išsaugoti ir ginti teritoriją pakankamai ilgai, kad sąjungininkai surinktų jėgas ir imtųsi atsakomųjų priemonių.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Vidas says:

  Eilinio ligonio eilinis kliedesys…..

 2. Ec says:

  Esmė ne kareivių skaičiuje o kalbose apie tuos kareivius

 3. Gojus says:

  Pasiruošimas karui pilnu tempu. Tik klausimas kuri pusė neišlaikys nervų karo. Juk abudu žino, kad tie, kurie turės atsakinėti praras pranašumą, tad būtina smogti prmiems ir netikėtai. Nesimato, kad vakarai bandytų ieškot dialogo – vien konfrontacija. Vienintelė Rusijos viltis, kad vakarai patys įkris į problemas iki to, kad pradėt karą su Rusija. Bet kritinį tašką konfrontacija visvien turėtų pasiekt.
  Baisu – iš šono atrodo kaip kompiuterinis žaidimas, o iš tikrųjų yra tragedija žmonijai. Patys nusipelnėme taukuose užmigę..

 4. zzz says:

  Paskaitai,paklausai ir matai,kad ES ir NATO vien psichiniai ligoniai ir isterikai.Pagal medicininę praktiką juos reikia gydyti,o jie ne tik negydomi,bet ir vadovauja ministerijoms.

 5. virgis says:

  Anksčiau būdavo įdomu paskaityti Sarmatus, dabar jau šlykštu kai juos uzurpavo vatnikai. Vien Mindaugas ko vertas?

  Sarmatai svetainėje nėra propaguojama ar palaikoma apskritai jokia ideologija, todėl šiuo atveju jokio skirtumo kokią ją išpažįsta mūsų skaitytojai. Vienintelis reikalavimas – pagarbus požiūris į oponentą, kol jis neužsiima atvira savo ideologijos propaganda ir neįžeidinėja kitų. Jums taip pat siūlau susilaikyti nuo įžeidimų, nebent norite su mumis atsisveikinti. Tada galite trenkti durimis
  moderatorius

 6. pestininkas says:

  Gojau !Aš apšales,gal esi karo vadas,strategas laimėjes daug mušiu,tik kokiuose karuose gal kompjuteriniuose?Taip pat ir politologo gisla turi matau,ar tiėsiog saulėj perkaitai?Aš jau rašiau kad vysu dalyvaujančiu valstybiu lyderiai dabar atliėka namu darbus,pirmas iš tu darbu kuo labiau užzombint propaganda savo gyventojus!Visu šaliu paskirti teritoriju administratoriai tuo ir užsiima!Ir tai ne mano nuomonė taip ira tiėsiog!Nors jai žiurėsi tv3,kaip sakei gal ten pasakojamos kitos istorijos.

 7. Gojus says:

  pęstininkai –
  > o savo nuomonę turi? Ar tavo specialybė nustatyti med. diagnozės pagal internetinius komentarus? Specialybė – aišku – paklausi nūdienos šūdasklaidoje, bet siūlau užsiimt delfiu – ten pagalbos reikia skubios.
  Bet jei neturi ką į temą pasakyt, o tik šiaip nori pašikt, tai gali – manau – ir čia pasidarabstyt – man nesmirda…

  Morkaus 7 skyrius, 18
  Jis jiems sako: „Nejaugi ir jūs nesuprantate? Argi neaišku jums, kad visa, kas patenka į žmogų iš lauko, negali jo suteršti,
  19
  nes nepatenka į jo širdį, bet į vidurius ir išeina laukan, ir taip išvalomas visas maistas?”
  20
  Ir Jis pasakė: „Žmogų suteršia tai, kas iš jo išeina.

 8. Mindaugas says:

  Gojui: nekreipkite dėmesio į pėstininką. leiskite jam ir toliau skęsti suokalbių teorijų liūne…

 9. pestininkas says:

  Gojuj su mindaugu-taigi pavarėt abu,tiėsiog sublizgėjot eilini karta,ramybės jums vatgšiukai!

 10. pestininkas says:

  Atsiprašau vargšiukai marozėliai!

 11. dzumis says:

  O Putino šutvė tai jau šventieji :)))) Prajuokinote, kolega!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top