Lietuvos Seimas įteisino piliečių sekimą be jokio teismo sprendimo

2016, 22 birželio, 18:27 | kategorija Realybė | 9 komentarai | peržiūrų 1 445 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

LR Seimas

Lietuvos Seimas, patyliukais, po naujojo Darbo kodekso priedanga vakar įteisino žmonių, kurie naudojasi elektroninėmis ryšio priemonėmis sekimą. Nuo šiol, tam, kad sektų žmogaus veiklą elektroninio ryšio priemonėmis ar gautų jo susirašinėjimo, ar kitus duomenis, vyriausybės sąraše nurodytoms tarnyboms nebereikės teismo sprendimo, siekiant gauti bet kurią informaciją susijusią su konkrečiu žmogumi iš „duomenų keitimosi paslaugų teikėjo“:

“ Ūkio subjektai, teikiantys elektroninių ryšių tinklus ir (arba) paslaugas, įstatymų nustatyta tvarka teikia žvalgybos institucijoms informaciją, reikalingą prognozuoti, nustatyti ar šalinti grėsmes, galinčias turėti reikšmės valstybės suverenitetui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, konstitucinei santvarkai, valstybės interesams, gynybinei ar ekonominei galiai. Šią informaciją ūkio subjektai, teikiantys elektroninių ryšių tinklus ir (arba) paslaugas, neatlygintinai teikia žvalgybos, kriminalinės žvalgybos pagrindinėms institucijoms, Vyriausybės nurodytoms ikiteisminio tyrimo įstaigoms pagal jų paklausimus elektroniniu būdu ir nedelsdami.“

Pilna įstatymo versija: lrs.lt orvelo gyvulių ūkis

Keista tai, kad Konstitucijoje yra numatyti tokie atvejai ir jie tiesiog draudžiami:

22 straipsnis
Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.
Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.
Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.
Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą. šnipinėjimą,

Nežiūrint į Konstitucijoje nurodytus draudimus, jie tiesiog pažeidžiami arba išaiškinami kitaip, iškraipant jų prasmę.

Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio Saugumo komiteto narys,  teigia, jog:

„žmonėms, kurie nedirba kitoms valstybėms, nešnipinėja ir neplanuoja teroristinių aktų, tikrai jaudintis nėra ko“…. „Pasak jo, žvalgybos institucijos, kaip ir iki šiol kriminalinę žvalgybą atliekančios ikiteisminio tyrimo įstaigos gali atlikti neatidėliotiną sekimą ar elektroninių ryšių kontrolę – tereikia teismo sankcijos (delfi)“.
Tačiau šio įstatymo 77 straipsnio 1 dalyje nieko nekalbama apie teismo sankciją. – Ten rašoma – informaciją privaloma pateikti „nedelsiant“.

Balsuojant už šį įstatymą, susilaikė tik vos 6 deputatai iš 89 balsavusių, tuo tarpu „Prieš“ nebuvo nė vieno. Individualų balsavusiųjų sąrašą galite pamatyti čia: Individualūs balsavimo rezultatai

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Simas Simaitis says:

  Dar viena paskata pradėti bendrauti gyvai, netingėti pakelti sėdynę iš patogaus fotelio, bendraujant su bendraminčiais akis į akį. Krapštykite jau apdulkėjusias spausdinimo mašinėles. Jau vėl ateina joms metas.

 2. pestininkas says:

  Jo patyliukais teliuka priėmė,taigi dydelės baimės akys,kad valdžia jiėms tuoj baigsis!

 3. Ec says:

  Manau konstitucinės dvasios išaiškins kad tai nepažeidžia Konstitucijos. Paaiškins labai išsamiai, su daug nesuprantamų žodžių ir verdiktu – vsio zakonno. Linksmybės prasidės tuomet, kai šis įstatymas bus pradėtas naudoti prieš jį prastūmusius :)

 4. Vytas says:

  Demokratija lietuviskai. Grybo-lanzbergiski kanonai.

 5. Mindaugas says:

  O kas čia keisto? Lietuvoje pagrindinis įstatytmas, konstitucija, jau ir taip yra tapęs formalumu…Vien ko vertas faktas, kad mūsų visų žemelę trypia svetimtaučių kariuomenė…siūlau visiems prisiminti profašistinį Smetonos režimą, kadangi septynmyliais žingsniais prie to artėjama. Trūksta tik konc. stovyklų ir dujų kamerų…

 6. Algirdas Stasiukaitis says:

  Nieko nenustebino Vatikanas atvertė Adolfo Hitlerio knyga tai Lietuva Pandoros Skrynia.

 7. pestininkas says:

  Sveikas mindaugai jau grižai iš krymo?Nes kuri laika nekomentavai,pasidalink patirtimi ka ten ydomaus matei!Gal,žmoniu ten gyvenančiu nuomone teko girdėt po medvedevo pasisakimo kad pinigu nėra?Laukiam manau daugelis tavo autoritetingu minčiu!O dar norėjau taves paklaust, kur pas Smetona matei duju kameras ir lagerius?Gal nurodysi šaltyyyynius?Dėkoju iš anksto!

 8. Mindaugas says:

  pestininkui. Taip, Kryme buvau. Kažkoks nesveikas jūsų susidomėjimas Krymu, tuo labiau, kad Lietuvoje problemų tiek, kad nors vežimu vežk…tačiau jums tai neįdomu. Įdomiau kas darosi Rusijoje :) Galiu tik pasakyti, kad gyvenimas tenai tikrai geresnis, negu chuntos valdomoje Ukrainoje, nors ir Kryme problemų netrūksta, tačiau jos sprendžiamos. Kas dėl dėl smetonos. Pats pasiieškokite informacijos, manau neesate mažas vaikas, atskirsite nemokšišką lietuvišką propagandą, nuo tikrų istorijos faktų, tuo labiau, kad dar liko ir gyvų tų laikų liudininkų…

 9. Martynas says:

  Pasakysiu tik vieną, mes galim pakovot prieš pasaulio valdininkus. Filmas „zeitgeist“ įrodo jog viskas priklauso nuo mūsų. Reikia kuo daugiau žmonių atverti akis, išmesti visus pinigus kuriuos gamina Jav, neleisti valdininkams daryti pasaulyje bardako. vien kad pasipelnyt pinigų, rokfeleriai ir kiti pasaulio valdovai iš karo, skurdindami kitas šalis kraunasi pinigus, kuria įstatymus, žaloja gamtą ir nori mūsų išnykimo. Ar tai męs leisime, priklauso nuo mūsų protingumo ir noro gyventi o ne egzistuoti dirbant kažkam už pinigus kuriuos išleidžiam maistui ir kitiems dalykams ir tie pinigai keliauja į Jav, nacionalinio banko rankas. Užduokite klausimą, kas esate Jūs?!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top