Makedonija tampa nauja, Vakarų ir Rusijos priešpriešos arena

2015, 3 birželio, 1:00 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 392 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The Wall Street Journal

Žemėlapis - Makedonija

„Maža šalis Balkanuose, Makedonija, netikėtai tampa Maskvos ir Vakarų priešpriešos arena“, – rašo The Wall Street Journal.

Praėjus pusantrų metų po antivyriausybinių protesto akcijų pradžios Kijeve, panašios scenos vyksta Skopjė gatvėse: pastarosiomis savaitėmis dešimtys tūkstančių protestuojančių užpildė miesto centrą. Jų pyktį iššaukė opozicijos paskelbtos, neteisėtai darytos, žmonių telefoninių pokalbių įrašų ištraukos, žmonių, kurie, anot aktyvistų, nušviečia korupcijos ir grubius piktnaudžiavimo valdžia procesus premjero Nikolos Gruevskio vyriausybėje, rašo straipsnio autorė Valentina Pop.

„Protestuojantys reikalauja atnaujinti sustabdytas derybas dėl Makedonijos įstojimo į ES ir žada pasilikti palapinių stovykloje prieš vyriausybės pastatus tol, kol šalies lyderiai neatsistatydins“, – rašoma straipsnyje.

Valdininkai Maksvoje tvirtina, jog jie įžiūri šioje buvusios Jugoslavijos respublikos įvykiuose Vakarų valstybių ranką, rašo leidinys.

Savo vizito gegužės 15 dieną į Serbijos sostinę Belgradą metu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išsakė prielaidą atitinkamai galimų Vakarų motyvų: Makedonija, kuri yra stipriai priklausoma nuo rusiškų dujų, atsisakė palaikyti Vakarų ekonomines sankcijas prieš Maskvą.

Jis taip pat pastebėjo, kad Makedonijos vyriausybė palaiko rusų dujotiekio „Turkijos srautas“ statybos projektą.

„Mes negalime atsikratyti nuojautos, kad vis to yra kažkoks ryšys“, – pareiškė Lavrovas , turėdamas omenyje demonstracijas ir makedoniečių vyriausybės palaikymą Maskvai sankcijų ir dujotiekio klausimais.

Maskvos Karnegio centro direktoriaus Dmitrijaus Trenino nuomone, kad nors Kremliaus valdininkai, galbūt ir netiki tuo, jog Vakarai išprovokavo neramumus Makedonijoje, – jie įtaria Vakarus tuo pasinaudojus, siekiant priversti Makedoniją atsisakyti „Turkijos srauto“ projekto.

Tačiau, kai kurie apžvalgininkai tvirtina, jog susilpnėjusi Europos iniciatyva kalbant apie Makedonijos priėmimą į savo eiles, sudarė naujas galimybes Maskvai, pastebi leidinys.

„ES įtaka Makedonijai mažėja. Įsitikinimas tuo, jog įstojimas į ES tikrai įvyks, dabar pranykęs. Ir jaunimas gyvena dabar blogesnėse sąlygose, nei jų tėvai, ir kur kas blogesnėse, nei jų seneliai ir senelės Jugoslavijos laikais, – pabrėžia Dušanas Reljic iš Vokietijos tarptautinės politikos ir saugumo instituto. – Taip, kad vyriausybė Skopjė ieško alternatyvos – Kinijoje, Rusijoje, Turkijoje ar Azerbaidžane. Atsiranda daugybė išorės įtakų“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. algimantas says:

    Makedonija ko gero taps antra Ukraina Europoje. Jei žinoma vyriausybė nenusileis JAV. Tačiau žinant Ukrainos patirtį… vargu ar kas norės tokią pakartot. Rusija čia spaudžiama juodai.

  2. PP says:

    O gal ir netaps. Jau buvo pranešimas, kad lygtai Slovakija ir Bulgarija sutarė dėl naujo dujotiekio maršruto nuo Turkiško srauto iš Graikijos per minėtas šalis ir toliau į Vakarų Europą. Nes Slovakijon ateina vamzdis iš Ukrainos, kuriuo dabar teka dujos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top