Mane valdė kiti

2013, 15 birželio, 20:24 | kategorija Kelias | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 004 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisMane valdė kiti. Aš nesupratau vieno paprasto principo: „Žmonės turintys planus ir tikslus, diktuoja savo sąlygas kitiems, o žmonės jų neturintys, pasiduoda diktatui“.

Mes laisvi padaryti pagrindinį sprendimą: gyventi, kad valgyti arba valgyti, kad gyventi. Iš pradžių mes norime valgyti, toliau norime pinigų, malonumų ir kitokių naudų. Šiame kelyje mes ir vykdome vis gilesnį panirimą į materiją. Šio gilaus pasinėrimo kriterijai atitinka marksizmo-leninizmo ar pradinės materijos filosofiją. Dauguma įvertina visa tai taip: „ Ko negalima nusipirkti už pinigus, galima nusipirkti už didelius pinigus“.

Šiuo metu materializmo religija kritusi jau gana žemai – jau net patys kiečiausi materializmo šalininkai sako: „ būtų sveikatos, visa kitą galima nusipirkti“,- tuo pripažindami, kad materialus pasaulis yra valdomas kažkokių kitokių jėgų, kurių negalima paveikti per materiją. Kaip to pavyzdys, vis dažniau girdimas posakis „ne piniguose laimė“. Bet tas, kuris dar nebaigęs to pasinėrimo į materiją pridurtų:“… o jų kiekyje.

Kas pažino materiją, tas linki sau vis daugiau. „Valgyti, kad gyventi“ – reiškią norą suprasti – kam gyvenu, kur einu ir kokia prasmė suktis šiame verpete, vadinamame gyvenimu.

Noras gyventi – vadinasi norėti sąmoningo gyvenimo. Sąmoningas gyvenimas – tai ne tik pasitenkinimas materialia gerove: sutaupysiu ir paliksiu vaikams. Sąmoningas gyvenimas – tai supratimas, dėl ko aš tą paliksiu vaikams, ką tai duoda mano sielai, kokį kelią jis(sąmoningas gyvenimas) man ruošia už tos lemtingos ribos.

Viskas, ką žmogus daro Žemėje, turi prasmę jo amžinai dvasiai! Norėti kažko daugiau – vadinasi sąmoningai norėti kažko dvasiško, o tai jau savaime kelio pradžia – „grįžimas Namo“. Galima sakyti, kad istoriškai mes jau pergyvenome pilną panirimą į materiją ir dabar lėtai pradedame sukti savo veidą link dvasinio prado.

Sunkumas tik tame, kad kiekvienai asmenybei duotas atskiras kelias į dvasinį pasaulį, griežtai pagal individualų planą, pagal tai, kaip subrendęs atskiro individo vidinis pasaulis. Pagal komandą iš viršaus negalima tapti „dvasiškai turtingu“, „pamilti Dievą“ daugiau, nei pinigus. Komandos neturi jokios prasmės. Kiekvienas iš mūsų laisvas savo pasirinkime! Tai ta sfera, kurioje neįmanoma niekam nieko įsakyti. (kilo klausimas? Žiūrėkite rašinio pradžią).

Prikišus pistoletą prie krūtinės, galima apsimesti, kad tu religingaii nusiteikęs ar atvirkščiai, esi ateistas, bet negalima pamilti Dievo ar atsisakyti savo sielos šviesos pasaulio.

Komunistinio auklėjimo laikais aistringi leniniečiai sakydavo atviruose tarpusavio pokalbiuose:“Dievu aš netikiu, tai faktas, bet vis tik kažkas tokio yra…“ Štai šitas pojūtis žmogaus sieloje, kad to „kažkas tokio yra“ negalima savyje užmušti ar uždrausti. Tai ta sfera, kurioje, laimei, mes esame laisvi rinktis tai, kas mus geriausiai apibūdina: tikėjimas ar netikėjimas, meilė ar neapykanta.

Pilnas ir sąmoningas savęs sutapatinimas su materija, tai praregėjimo momentas ir, pagaliau, pakilimo link savo dvasinio prado kelio pradžia, kelio, kuris baigiasi pilnu išėjimu iš materialaus pasaulio. Tai nevyksta iš karto. Sunkus ir sudėtingas žmogaus kelias, kiekvienas iš mūsų randamės savame to kelio etape ir kiekvienas laisvas eiti šį kelią savo greičiu.

Kaip sutvertas mūsų pasaulis? Kodėl jame viskas vyksta taip, o ne kitaip? Kas sąlygoja mūsų sėkmę, sveikatą, laimę, gerovę? Kokia tikroji laimės samprata šioje Žemėje? Šie gamtos įstatymų rinkiniai yra išlikę simbolinėje formoje iki mūsų laikų ir reikalauja „vertimo“ į šiuolaikinę kalbą, pritaikytą prie šiuolaikinio gyvenimo.

Šių žinių vertingumas tame, kad pritaikius jas prie kasdienių aplinkybių, galima pamatyti tą kasdienybę kitomis akimis, amžinybės akimis. Nuveikus tokį darbą (o tai sunkus dvasinis triūsas), mes peržiūrime savo santykį į, iš pirmo žvilgsnio tokius paprastus, kasdieninius įvykius. Viskas aplinkui keičia savo prasmę, vertę. Žiūrint iš gyvenimiškos išminties pozicijos (materinės pozicijos), svarbu laiku paimti tai iš gamtos dėsnių lobyno, svarbu, KAIP jūs ruošiatės tai paimti, o taip pat svarbu žinoti, kur jūs tai po to dėsite. Gali gautis taip, kad aplamai nevertėjo imti…

Bet kokiu atveju sprendimą jums padiktuos jūsų sielos interesai. Siela turi stiprėti, kaupti energiją, gauti pasitenkinimą jūsų veiklos procese. Jeigu jūsų siela gauna pasitenkinimą tik tuomet, kai jūs darote smulkias niekšybes, tai reikėtų laibai tuo susirūpinti. Vadinasi jūsų siela serga…

Pinigai – materialios energijos ekvivalentas. Kam jūs juos leidžiate? Kokiems tikslams eikvojate juos? Kokiems tikslams eikvojama sava energija? Energijos kaina – jūsų gyvenimas.

Ką gauna jūsų siela kaupiant ar leidžiant pinigus? Kokiems tikslams jūs norite turėti daugiau lėšų? Kaupimui materialaus ar sielos stiprinimui? Ir tas, ir kitkas normalu. Ir vienas, ir kitas turi teisę egzistuoti mūsų pasaulyje. „Kiekvienam savo“ – sako liaudies išmintis.

Štai mes ir pasiklydome. Jeigu viskas teisinga, tai ką gi daryti asmeniškai jums? Jūs nežinote, kaip žiūrėti į situaciją siūlomą jums likimo! Vienas iš gamtos dėsnių yra atitikmens arba harmonijos dėsnis, kuris gali atsakyti į šį keblų klausimą. Jeigu jūsų sprendimai tinka jums, jūsų asmenybei, jūsų išsivystymo lygiui, atitinka jūsų mintis ir idėjas, tai jūs – sąžiningas žmogus ir jūsų laukia sėkmė.

Bet jeigu jūs elgiatės nederamai sau, tai jūsų laukia ne tik nesėkmė, bet ir ligos, nelaimės, nemalonumai asmeniniame gyvenime ir t.t. Elgtis neatitinkant savo esmės galima tik vienu atveju: jeigu jūs nusprendėte pakeisti viską savo gyvenime. Tada jūs sau sakote: „nuo šiol aš – kitas žmogus! Aš kitaip žiūriu į pasaulį, mano vertybės pasikeitė. Nuo šiol aš siekiu atitikti mano naujus poelgius, mano naująjį aš, viskas mano gyvenime keičiasi, aš tampu kitokiu!“

Visos mūsų ligos ir nelaimės vyksta dėl to, kad mes savęs nesuprantame, neskaitant to, kad nesuprantame pagrindinių elementarių gamtos įstatymų, nors apie juos žinome. Nežinodami gamtos įstatymų, mes mėginame sukurti savas taisykles, kaip pvz.: „jeigu aš su jumis geruoju, tai ir jūs geruoju“, „kaip šauksi, taip ir atsilieps“, jeigu jums pakenks, jūs pradėsite keršyti ir t.t. ir pan. O gyvenimas šias taisykles laužo, todėl, kad jos neatitinka elementarių gamtos įstatymų.

Viršininkas jūsų atžvilgiu neteisus, bet jūs turite dar stropiau atlikti savo darbą, jūs stengiatės viską atlikti kuo geriau, kad visi būtų patenkinti, kad jūsų mylimoji pasiliktų su jumis, o ji nežiūrint į nieką išeina pas kitą. Ir jūs keikiate šį gyvenimą, ir galvojate, kad viskas jame sukurta neteisingai, kad taip neturi būti. O tiesa ta, kad jūs šiame gyvenime dar nieko nesupratote…

Jeigu gaunate pasitenkinimą iš to, kad padedate artimam žmogui, nelaukite už tai atlygio. Apdovanojimą jūs jau gavote, tai jūsų džiaugsmas, jūsų pasitenkinimas, kad padarėte gera.

Tačiau, jeigu jūs davėte skolon iš visos širdies ir nesitikėjote, kad apgaus, tai matomai jūsų sielai reikėjo pergyventi tą būseną, neužsirūstinti netgi tada, jei aiškiai matėte savo klaidą, net, jei jums atėmė paskutinius.

Jūs pats tai leidote, tad išnaudokite dabar šią aplinkybę savo sielos augimui: likite aukščiau griaunančių sielą jėgų. Kaip? Būdas tik vienas – priimti savo poelgius. Susitaikyti su savimi. Jūsų poelgiai turi atitikti jus pačius! Bet jie turi atitikti ir aplinkybes.

Vienam žmogui jūs duodat skolon, juo pasitikint. Iš kito pareikalaukite skolos lapelio. O jeigu jums negrąžins laiku, tai vienu atveju tiesiog atleisite ir nepyksite, kitu atveju – nesąžiningumas turi būti nubaustas, kitaip jūs pataikaujate blogiui ir jį didinate.

Bet (dar kartą!) visi jūsų veiksmai turi būti apsvarstyti ir adekvatūs. Svarbu žinoti ir sekti elementarius gamtos dėsnius, kitaip jie jus sunaikins – jų negalima apeiti.

Turbūt neverta priminti, kad dažnai nesuprasdami savęs, mes elgiamės priešingai savo mintims, savo norams. Vadovaudamiesi dirbtinėmis gyvenimo taisyklėmis ir nesistengdami surasti atitikimo savo norams ir veiksmams, mes griauname savo gyvenimo saugumo taisykles. Jeigu jūs nesuprantate savęs, tai ar reikia stebėtis, kad gyvenime viskas vyksta ne taip, kaip norėtųsi?

Remigijus Sinkevičius


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Omega says:

  pats laikas jau manau kurti Lietuviu tautine ideologija.

 2. d4L says:

  Nieko iš esmės nepasako straipsnis.Tai kokie tie dėsniai?
  Nėra apibrėžimų.Viskas kas susiję su žmogumi,dvasia ir pan dalykais nėra apibrėžiama.

 3. Mindaugas Vilkis says:

  panašiom temom mąsčiau irgi straipsnį rašyti, gyvenimo patirtis bei viena iš perskaitytų knygų tam minčių siūlė. Pritariu straipsnio autoriui dėl šios minties „Žmonės turintys planus ir tikslus, diktuoja savo sąlygas kitiems, o žmonės jų neturintys, pasiduoda diktatui“. Tai yra labai svarbu mano manymu. Nes kas žino ko nori (ar tai gerai ar blogai kitiems, čia jau atskira tema) ir imasi realių veiksmų to siekti, daro įtaką kitiems. Ir kuo konkrečiau žino, tuo labiau gali paveikti kitus. O kad masės nieko konkretaus nežino ir dar leidžia sau kažkam kalbančiam apie tikslus ir jų sukonkretinimą bei priemonių ieškojimą jiems pasiekti, tai jau jų problemos. Tokių žmonių pilnos parduotuvės vaikščiojančių be sąrašo ką nusipirkt, prisiperkančių pusę to, ko realiai nereikėjo, paskui aimanuojančių, kad trūksta pinigų. O prie lentynų priėję nežino, ar to noriu, ar ano, o gal šito, o gal kito… Lengvai valdomą individą iš karto matau tada :)

 4. Mindaugas Vilkis says:

  Patikslinu:
  „Ir kuo konkrečiau žino, tuo labiau gali paveikti kitus. O kad masės nieko konkretaus nežino ir dar leidžia sau apkalbėti, laikyti kliedinčiais ir plaunančiais smegenis kažką, kalbantį apie tikslus ir jų sukonkretinimą bei priemonių ieškojimą jiems pasiekti, tai jau jų ir jų iš tiesų išplautų smegenų problemos. :) nieko asmeniška „

 5. Remigijus says:

  Vadinasi, Jūs gyvenate, kad valgyti. Be piktumų. Tas irgi gerai, kiekvieno kelias šiam pasaulyje individualus. Norite konkretumo? Vadinasi ieškokite ir rasite. Pradėkite nuo savęs pažinimo. Viskas Jūsų rankose. Sekmės

 6. Valdas says:

  Pritariu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top