Maskva gali išduoti sužeistą savanorį Latvijos teisėtvarkai

2015, 17 birželio, 11:35 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 282 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vesti.lv

latvis sukilėlis - paveikslėlis

Sužeistas mūšiuose su ukrainiečių kariuomene savanoris Viačeslavas Visockis gali būti neužilgo išsiųstas iš Rusijos į Latviją. Nežiūrint į tai, jog tėvynėje prieš savanorį iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį „Terorizmas“, Rusijos FMS (Federalinė migracijos tarnyba) nerado pagrindo jo tolimesniam buvimui Rusijoje, rašo vesti.lv

Sukilėlis iš Latvijos, besigydęs Rusijoje po gauto Donbase sužeidimo, gali būti išduotas Latvijos valdžiai. Kaip rašo leidinys vesti.lv, Viačeslavas Visockis pravarde Sedoj (žilas) kariavo bataliono „Zaria“ sudėtyje. Buvo sužeistas į plautį ir ranką, po ko sugebėjo patekti į Maskvą, kur buvo gydomas.

Kaip leidiniui pranešė latvių politinis veikėjas Vladimiras Lindermanas, prieš Visockį tėvynėje iškeltos dvi baudžiamosios bylos, pagal kurių kaltinimus jam gresia įkalinimas iki 10 metų.

„Latvijos saugumo Policija iškėlė prieš jį ir dar du latvių savanorius baudžiamąsias bylas. Dalyvavimas Lugansko sukilime buvo prilygintas „terorizmui“. Bausme – iki 10 metų laisvės atėmimo. Tam atvejui, jei šis kaltinimas sugriūtų, Latvijos valdžia apsidraudė: priėmė pataisas įstatymui, pagal kurias bet kokia pagalba Donbaso sukilėliams vertinama, kaip nusikaltimas. Bausmė tokia pati – iki 10 metų kalinimo“, – pareiškė Lindermanas.

„Jokių faktų ar įtikinamų įrodymų, o taip pat dokumentų, patvirtinančių galimą persekiojimą Latvijos teritorijoje pareiškėjas nepateikė. Visi pareiškėjo nuogąstavimai dėl būsimo persekiojimo iš Latvijos pusės, jei jis grįžtų į tėvynę yra išsigalvoti“, – sakoma Rusijos FMS ataskaitoje į Visockio užklausą.

Tačiau, kaip pažymi Vladimiras Lindermanas, situacija latvių savanoriui gali susiklostyti dar blogiau.

„Nežiūrint į tai, kad jis Latvijos pilietis, jį gali išduoti Ukrainai. Precendentas jau yra: prieš keletą mėnesių Latvija išdavė Jungtinėms Valstijoms savo pilietį Denisą Čalovskį, amerikiečių apkaltintą hakeriška veikla“, – pakomentavo situaciją politikas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. zyzas says:

    Tai – ką ir reikėjo įrodyti – Maskwa ir Washingtonas – vienose rankose. Tie karo žaidimai tik akių dūmimas. Būktai mes pykstamės, ir aršiai: net mūsų piliečiai žūva. O šachmatininkams figūrų negaila, ar už baltus ar už juodus: jos medinės. Taigi, ir kova už nepriklausomybę ir sąjūdis – suvaidinta. Šiaip ar taip, reikia europą pastumti arčiau link Siberijos resursų, o darbo ištekliais papildyti senstančią europą.

  2. Mindaugas says:

    Tai tik įrodo, kad aukščiausiuose Rusijos sluoksniuose yra įsiskverbę aukšto lygio penktakolonininkai. Jeigu V.Putinas nesiims ryžtingų apsivalymo žingsnių, karą jis pralaimės…..

  3. PP says:

    Būtent. Rusija reikalingi valymai. Realūs, o ne vieno kito posto perstumdymai, atleidimai ar bylos. Ir niekur Putinas nedings – turės to imtis. Arba dings pats.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top