Maža – didelė pilietinė akcija

2015, 18 birželio, 8:56 | kategorija LPT | 11 komentarų | peržiūrų 412 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

jonas_kaminskasJonas Kaminskas

Maža, nes nesudaro jokio nepatogumo joje dalyvaujančiam. Didelė, nes gali pakeisti Lietuvą.

Plačiau apie akciją: – Kaip žinome, Lietuvoje valdžia sukoncentruota sąlyginai mažos grupės – valdančiosios klasės rankose, kuri diktatoriniais metodais priima sprendimus visos visuomenės vardu, labai dažnai priešingus jos norams ir interesams. Tokia padėtis labai negera – ardanti bendrapilietinę darną, tvarką ir teisingumą, naikinanti pačią valstybę.

Padėtis galėtų pradėti keistis pakeitus Seimo rinkimų įstatymą – sulyginus rinkimuose į Seimą dalyvaujančių partijų  (mažumos) ir likusiųjų piliečių (daugumos), pilietines teises. Būtų teisinga, jei Seimo rinkimuose lygiomis teisėmis su partijomis, dalyvautų visuomeniniai rinkimų komitetai, analogiška tvarka, kaip visuomeniniai komitetai dalyvavo praeituose savivaldos rinkimuose.

Įteisinus tokią tvarką būtų pašalinta pilietinė nelygybė ir atsirastų galimybė piliečiams, susibūrusiems į komitetą, pakviesti kandidatuoti į Seimą žmones, norinčius ir įsipareigojančius dirbti Seime visai visuomenei – visos Tautos suverenių galių naudai. Tai būtų pirmas didelis žingsnis Lietuvos suklestėjimo link.

Grupės „Pilietinė iniciatyva“ ir jau pasirašiusiųjų šią peticiją piliečių vardu, kviečiu visus prisidėti prie šios pilietinės akcijos – pasirašyti peticiją ir platinti ją savo aplinkoje, kad kuo daugiau piliečių apie ją sužinotų, kad kuo daugiau būtų parašiusiųjų. Atlikime šį „ mažą – didelį“ darbą, kad Seimo nariai ir Prezidentė matydami mūsų nusiteikimą ir norą gyventi teisingesnėje Lietuvoje, atitinkamas įstatymų pataisas priimtų.

Peticijos nuoroda: http://www.peticijos.com/dl_pilieinio_lygiateisikumo_seimo_rinkimuose

Raseinių rajono visuomeninio rinkimų komiteto „Pilietinė iniciatyva“ koordinatorius, „Pilietinė iniciatyva“ grupės narys.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Gojus says:

  Kaip gražu ir naivu – pasirašysim peticiją, prezidentė rūpintojėlio veidu paskaitys ir susimylės…. Kaip gražiai naivu – norėčiau ir aš sugrįžti į tuos metus. Nes dabar išmokytas esu, kad jei neimsi šakių į rankas ir neisi atstatęs, tai tave sumins ir išmes… kaip ir daugelį panašių peticijų, netgi pasauliniu mastu. Tad geriau jau nerodyt savo Vardenio Pavardenio VSD ir negaišt laiko pasirašinėjant.

 2. Ec says:

  Kaip bebūtų graudu, bet Gojus teisus 100%

 3. Mhvmhvm says:

  Todėl ir reikia vienytis, nes pavieniai nieko nepadaro. 
  Kas iš to kad tu nuversi seimą su šakėm šiąnakt. Kol tu ieškosi kuo pakeisti senus, ateis kas kitas ir pasinaudos ta suirute. Todėl reik pradėt vienytis, kelt idėjas, pirmųjų naktinių reformų projektus ruošt, kad vėl „avys“ tų pačių neišrinktų, ruošti tautą tam ir t.t ta Birželio grupė taip skelbėsi apie susirinkimą visur, o po jo tylu, nei vieno straipsnio.

 4. ai says:

  Man jokio skirtumo, kaip jie prie valdžios lovio pateks. Tik lovio siekiantiems tai rūpi, tai rodo ir pasirašiusių skaičius.

 5. Dovydas says:

  ….per tokius „ai“ ir vyksta visokios išdavystės – nėra pavojingesnės pozicijos už abejingumą…..

 6. emogravau į Kubą says:

  sėkmės kapstytis po Demokratinį šiukšlyną

 7. Linas says:

  Galima pasirašyt, neatsitiks nuo to nieko labai blogo.

  Aš pats nesirašiau, prisiminęs žinomą 6 konstitucijos straipsnį. Svarbiausi tautos ir valstybės klausimai sprendžiami referendumu. Tiksliau, taip yra parašyta .o tikrovėje nėra sprendžiami visiškai. Taip ir Jono Kaminsko siūlomi rinkėjų komitetai. Jis siūlo rinkėjų komitetus .bet tai yra tiktai pavadinimas .o iš tikrųjų įstatymus, kokie turės būti minėti komitetai, kokios bus jų sudarymo sąlygos ir kt., priims valdžia. Pats J. K. įvardijo straipsnyje teisingai, kaip ji elgiasi, tad ir jų primtas įstatymas tikrai nebus kitoks. Patys sau pasišiukšlinsim ir tiek.

 8. Vytas says:

  Toks pasiūlymas-tik figos lapas vienos vietos pridengimui. Kad realiai rinkėjai galėtu įtakoti rinkimų rezultatus yra tik vienas būdas- keisti rinkimų sistemą, paliekant tik vienmandates rinkimų apygardas. Tada partijų lyderiai būtų priversti realiai vesti savo partijas pažadų vykdymo keliu.

 9. interpretatorius says:

  viso labo tereikia ikurti(nepriklausoma)instituta,perimanti valstybes pinigu paskirstyma is politiniu partijeliu,ko pasekoje labai greitai pastarieji taptu is vis niekam neidomus.Paprasta kartu ir sudetinga.

 10. Jonas Kaminskas says:

  Labai teisingai parašė Vytas, kad reikia vienmandatinių rinkimų. Kaip tik tam ir reikia visuomeninių rinkiminių komitetų įteisinimo, kad piliečiai susibūrę į juo galėtų į kandidatų sąrašus pakviesti žmones pasiryžusius tai įteisinti . Ir ne tik vienmandatinių rinkimų reikia, reikia ir išplėtotos savivaldos ir kad rinkėjai savo išrinktuosius, bet kada galėtų atšaukti. Reikia suprasti, kad jokia partija esminių pertvarkų nedarys, todėl ir svarbu, kad rinkimuose galėtų dalyvauti piliečių komitetai.

 11. as says:

  Ar nuo to atsiras Lietuvoje kitokie rinkėjai. Ar kitokie sąžiningesni tapsime. Koks skirtumas koks pavadinimas ar partija ar komitetas. Jų tikslas vienas paimti valdžią ir vis tiek eis tie kurie nori valdžios. (kaip dabar yra partijose). Juk buvo atsiradusios naujos partijos NS, paskui DP, TT ir t.t. .Ar kas pasikeitė? Galėjome juos pavadinti komitetais. Ar kas pasikeistų? .Juk ne vien partiniai renka partijas.Manau viskas priklauso nuo rinkėjų, sąžiningumo ir mentaliteto. Jeigu žmonės balsuoja už partiją kuri perka balsus.(kas kad teisiškai neįrodo, bet eiliniai tai žino puikiai, kas pirko ir iško), Jei parduoda savo balsą, ar jei žino ir renka nesąžiningus verslininkus kurie moka „vokeliuose“. Jei viešai pasisako, kad perka kontrabandines cigaretes, alkoholį ir t.t. ir pan.Ir kol kiti tai žinodami toleruos tol taip ir bus. Juk jei praneši policijai, kad kažkas perka (ar kas parduoda) kontrabandą geriausiu atveju būsi nesuprastas arba dar blogiau būsi skundikas.Pav. Vokietija pabandyk pasisakyti, kad perki kontrabandą, todėl jie geriau ir gyvena, kad netoleruoja negerovių. Tai manot tokie žmonės išrinks teisingesnius atstovus, juk kiekvienas renka pagal save.Ir aplamai žmonės nenori sąžiningos valdžios, nes tada turės tapti patys sąžiningais. O to dauguma nenori.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top