Mokyklinio išsilavinimo degradacijos evoliucija

2017, 9 birželio, 13:31 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (17) | peržiūrų 861 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Sveiki sugrįžę į mokyklą

Amerikiečio rašytas tekstas atsiųstas autoriui į asmeninį paštą:

Praeitą savaitę aš nusipirkau burgerį Burger King užeigoje už 1,58 dolerio. Kasininkė paėmė mano 2 dolerius, o aš pasikapsčiau mano piniginėje, paėmiau 8 centus ir padaviau jai. Ji stovėjo ten, su 8 centais rankose ir žiūrėdama į kompiuterio ekraną. Aš pajaučiau jos diskomfortą ir pamėginau jai pasakyti, kad dabar ji gali man duoti du koinus (25 centų nominalo monetos – vert. Pastaba) grąžos, bet ji pakvietė vadybininką į pagalbą. Kodėl aš jums visą tai pasakoju?

Dėl evoliucijos matematikos mokyme:

1. Matematikos mokyme 1950 aisiais medkirtys parduoda sunkvežimį pjautinės medienos už 100 dolerių. Gamybos išlaidos sudaro 4/5 kainos. Koks jo pelnas?

2. Matematikos mokyme 1960 aisiais medkirtys parduoda sunkvežimį pjautinės medienos už 100 dolerių. Gamybos išlaidos sudaro 4/5 kainos, arba 80 dolerių. Koks jo pelnas?

3. Matematikos mokyme 1970 aisiais medkirtys parduoda sunkvežimį pjautinės medienos už 100 dolerių. Gamybos išlaidos sudaro 80 dolerių. Ar gavo jis pelno?

4. Matematikos mokyme 1980 aisiais medkirtys parduoda sunkvežimį pjautinės medienos už 100 dolerių. Gamybos išlaidos sudaro 80 dolerių, o jo pelnas – 20 dolerių. Jūsų užduotis: pabraukite skaičių 20.

5. Matematikos mokyme 1990 aisiais medkirtys iškirto gražų mišką nes jis egoistiškas, ir neatidus, ir nesirūpina gyvūnų gyvenimo aplinka ar mūsų miškų išsaugojimu. Jis tą daro, kad gautų 20 dolerių pelną. Ką jūs galvojate apie tokio pobūdžio uždarbį?
Tema diskusijoms klasėje: kaip jautėsi paukščiai ir voverės, kai medkirtys iškirto jų namus?(Nėra neteisingų atsakymų, ir jeigu jums norisi verkti, tai normalu).

6. Matematikos mokymas 2000 aisiais. Jeigu pas jus yra ypatingi poreikiai ar jūs jaučiate, kad tai liečia rasės, odos spalvos, lyties, seksualinės orientacijos, amžiaus, vaikystės prisiminimų, nusikaltimo motyvų klausimą, galite į tai neatsakinėti.

7. Matematikos mokymas 2015 metais. Un pirata informático Vendian uña de kartada maderapara 100 pesos. El Costa de la recepción 80 pesos. Quant dinero ha de Hecho?

zergulio.livejournal.com

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. Vytas says:

  Lietuvoje dar iki to neprieita, bet, manau, gana sparčiai artėjame. Jau mokiniams per sunku išmokti daugybos lentelę, per sunku daryti namų darbus, eilėraščių mokymasis atmintinai ar istorinių faktų įsiminimas – bereikalingas krūvis…Ką mes auginame – nemokšas ateičiai? Ką Lietuva darys su jais, pagal vakarietišką kurpalį pasiūtais? Jau dabar spauda tvirtina, kad moksleivių lygis dabar yra žemesnis, nei prieš 10 metų. Viskas logiška, nes pirmoje vietoje yra žodis „teisės“, žodis „pareiga“ – uždraustas. Kam varginti galvą, jei yra „kompas“? Todėl ir mūsų laukia tokia ateitis, kaip aprašyta apie pardavėją.

 2. Dalia says:

  Tikra ir liūdna tiesa

 3. Algirdas Minkauskas says:

  Norint kažko išmokti reikia mokytis ir noro reikia. Mokykla mokymuisi visiškai nebūtina. Atvirkščiai-labai kenksminga, ką ir parodo šis straipsnis.

 4. MIRKA says:

  Autorius neteisus.
  1.Sakydamas, kad kiekviena kasininkė ar valytoja privalo puikiai mokėti skaičiuoti atmintinai – istoriškai taip niekad nebuvo. Nes tai nekvalifikuotas, žemiausio išsilavinimo bei žemiausio apmokėjimo reikalaujantis darbas, atitinkamai kurį dirba tam tikra visuomenės dalis. Kaip klientas autorius nenori pripažinti, kad kasininkės darbas yra sunkus, žemos kvalifikacijos ir mažo atlygio, dėl ko kasininkė tikriausiai yra būtent ta, kuri baigė 8 klases, o ne ta, kuri baigė universitetą.
  2.Matematika tikrai vystosi ir tik užstrigę politikavimuose ir socialinėse problemose asmenys tai neigia – jie mato tai ką nori matyti. Jie nenori matyti visų technologijų, kompiuterizacijos, interneto visuomenėje ir t.t. Visada visais laikais protingesni ir mažiau protingi pasiskirstydavo pagal rinkos poreikio ir atlygio santikį.
  3.1950m baigti 9klases ir mokėti rašyti (ne be klaidų) jau buvo puiku. 1990m baigti vidurinę (12kl.) ir mokėti rašyti be klaidų ir kartais atsiversti laikraštį jau buvo puiku. 2010m baigti bakalaurą, mokėti instaliuoti programas, naudotis spauda kasdien, keliauti iš vienos šalies į kitą mokant tų šalių kalbas ir net susirasti darbą… tai eilinis LT pilietis. Bet ne, autorius to nenori matyti, jam šiandieninis žmogus – kvailesnis už viską, o to įrodymas – kasoje kasininkė, uždirbdama minimumą, gaišina jo brangų laiką.

 5. Simas Simaitis says:

  MIRKA, tamsta, kurį autorių turi omenyje?

 6. Bronius says:

  MIRKA. kad kvailėjame pripažysta ne tik straipsnio autorius bet ir daugybė kitų publikacijų. Ir to įrodymas Jūsų pačio komentaras. Knopkučių spaudymas nerodoišsilavinimo ir gebėjimo mąstyti, tai moka ir beždžionės. O ir kasininkių nenuvertinkit gali tekti raudonuoti prieš jas .

 7. Ec says:

  Šiuolaikiniai, patys sau atrodantys protingi, nesugeba net perskaityti straipsnio iki galo ir pradeda reikštis teperskaitę pavadinimą ir dar duok dieve pirmą pastraipą. O jei ir perskaito iki galo, tai esmės nesupranta. Pagrindinė švietimo sistemos paskirtis yra ne ko nors išmokyti, o išmokyti mokytis. Rimtos užduotys ir apkrovimas mokyklose tėra smegenų lavinimas, vadinant vaizdžiau – smegenų raumens treniravimas, t.y. kuo mažiau treniruosi, tuo silpnesnė ta dalis bus. Šitai, manau, autorius ir nori pasakyti, o, kad būtų aiškiau sunkiai suprantantiems, pateikė pavyzdį

 8. Gojus says:

  MIRKA -> na imam googl vertėją (jei neturi, tai juk moki instaliuot programas – t.y. į laukelį parašyk aba pasakyk gūgl ir tada spausk žalią mygtuką! Spausdamas būtinai pasidžiauk, kad tavo seneliai 70-ais to nemokėjo.)
  O dabar pasakok kokias kalbas moki, kad taip džiugiai gali keliauti per šalis mokant jų kalbas ir pabandom pavystyt epizodą, kaip tu kaip turistas su vietiniais kalbi…
  Davai? Anglų praleidžiam, kad laiko sutaupytumėm?

 9. MIRKA says:

  Gojus >
  Ką mano močiutė ar visas jos kaimas ar mano žmonos šeimos diedukai mokėjo ar ne geriausiai man atsako gyvas bendravimas ir ką turėčiau rasti su google vertėju patarimo nesupratau. Ar jie galėtų pasinaudoti google vertėju? – ne, nes visų pirma google tuo metu nebuvo sukurta, kaip ir pačio interneto nebuvo ir t.t. – ką tik įrodo visuomenės vystymasis, o ne degradavimas. O iš man atsakytų kelių komentatorių akivaizdžiai suprantu, kad su sveikata ne viskas jiems gal gerai? Sunku suprasti tokius pasiūlymus, kuriuos rašo žmogus paskendęs savo uždaram pasaulyje. Va vienas įsitikinęs kad mokyklų uždarymas būtų gėris. Kitas lygioj vietoj apie smegenų lavinimą šneka, dar kitas pasimetė kam aš komentarą rašau, jam ar asmeniškai kuriam tai autoriui… Dar vienam atrodo kad aš kasininkų ar valytojų negerbiu dėl to, kad jos dirba mažiau kvalifikuotą darbą, nes turi mažesnį išsilavinimą jei dirbantys kvalifikuotesnius darbus.
  Kalbos mokėjimas – nėra skirtumo kokias kalbas moku aš. Kalbu apie visuotinas tendencijas – emigracijos plitimą masiškai. Dar kokiais 2000m. žmonės galėjo emigruoti be kalbos, tai dabar daugelis jaunimo emigruoja puikiai mokėdami (be google) tos šalies kalbą ir joje adaptuojasi – susiranda darbą ir pan.Taip dažniausiai tai anglų, vokiečių, prancūzų (rusų neskaitom), bet nebūtinai, jau jaunimas mokosi ir švedų, norvegų, graikų… Tai bendros tendencijos, nesusijusios su manimi ir mano sugebėjimais – juk kalbame apie jaunimo mokymosi vystymąsi.
  Dėl programų instaliavimo – kai aš dar mokiausi VGTU, net merginos instaliuodavo parsisiuntę iš FTP’ukų (laikai kai dar AMD procai buvo > Intel rendinime), tai dabar esu įsitikinęs, kad tas problemas, kurias mes spręsdavome, kankina jau dar mokyklos nebaigęs jaunimas.

 10. Algirdas Minkauskas says:

  >MIRKA

  Čia kuris yra įsitikinęs, kad mokyklų uždarymas būtų gėris? Gal nurodytumėt?

 11. Alvydas says:

  Reikalo esmė, kad sąmoningumas nyksta. Žmonės tampa stereotipų, standartų, masėmis, net ne visuomene. Nesvarbu kiek žinai, svarbu ką ir kaip darai. Esi profesorius ir pilvas plyšta, esi kaimietukas bet natūraliai šiltas ir malonus. Ne esmė kur kokios raidės neparašiai ar kablelio nepadėjai, esmė ar šeimą sukūriai ar vaikus auginai ar čia savo tėvynėj žemėj rojų kuri?

 12. MIRKA says:

  2017 birželio 10 01:18 :
  „Mokykla mokymuisi visiškai nebūtina. Atvirkščiai-labai kenksminga“

 13. Algirdas Minkauskas says:

  >MIRKA

  Ir kurgi buvo minėtas mokyklų uždarymas ponuli? Ir iš ko sprendžiate, jog aš esu įsitikinęs, kad mokyklų uždarymas būtų gėris?

 14. Pro says:

  >Algirdui MInkauskui,

  Jei laikote savo protingu žmogumi, tai turite suprasti, kad žmogus savo diskusijose vadovaujasi logika, kuri suponuoja, jog išvadas reikia daryti iš to, ką žmogus pasakė, o ne iš to, ką jis nutylėjo.

  Todėl, logika besivadovaujantis žmogus, iš jūsų frazės „Mokykla mokymuisi visiškai nebūtina. Atvirkščiai-labai kenksminga“ – visiškai gali suprasti, jog jūsų požiūriu, mokyklas, kaip mokymuisi nebūtinas, būtų gėris uždaryti, nes jos „kenksmingos“. Juk logiška, kad kenksmingus dalykus reikia panaikinti-eliminuoti?

  Todėl jūsų paskutinis klausimas apie tai, esą jūs neminėjote to, išduoda jumyse visiškai nenuoseklų diskusijos dalyvį, net, pasakyčiau grubiai – demagogą, kuris neatsako už savo išsakytų žodžių prasmę. Todėl siūlymas – būkite nuoseklesnis, kad jūsų žodžius žmonės galėtų suprasti tiesiogiai iš to, ką jūs pasakėte, o ne iš to,ką jūs nutylėjote. Geros dienos. (Ponuli).

 15. Algirdas Minkauskas says:

  >Pro

  Kaip kas ką supranta ir kokias daro išvadas tai yra viena, o ką aš parašiau yra tiksliai tai ką aš parašiau. O su logika jums visiškai prastai. „Juk logiška, kad kenksmingus dalykus reikia panaikinti-eliminuoti?“ Visiškai nelogiška. Sugadintų smegenų mąstymas. Tais dalykais tiesiog reikia nesinaudoti ir jie patys išnyks. Išgyvens ir klestės tik tai ką maitinsi, ko nemaitinsi tas nudvės. Logiška. Norėsi kažką panaikinti-eliminuoti maitinsi pyktį, pyktis ir klestės, norėsi kažką kurti, kūryba klestės.

 16. Pro says:

  Algirdas Minkauskas ->

  Jums viskas gerai? Tą prasme su „jūsų sveikomis smegenimis“? Juk jūs neigiat savo paties žodžius tame pačiame komentare. Neigiate, kad siūlote naikinti.. ir čia pat kalbate, kad nesiūlau naikinti, nes nesinaudojant jie savaime išnyks. Bet kuriuo atveju jūsų siūlomi veiksmai veda link sunaikinimo to, ką jūs laikote blogiu. Nežiūrint į tai ar jūs tai sunaikinsite pats tiesiogiai, ar tai bus sunaikinta dėl jūsų neveiklumo. Gal per sudėtingai kalbu? Tuomet atleiskite, – senokai pastebėjau, kad esate sudėtingas žmogus ir su logika nedraugaujate. Jums artimesni tiesmuki išsireiškimai, Taip-Ne. Kai viskas paprasta ir aišku.

 17. Algirdas Minkauskas says:

  >Pro

  Nieko naikinti aš nesiūliau, tai jūs taip išmąstėte ir parašėte. Kodėl tad apšaukiate mane demagogu, nenuosekliu, sudėtingu bei su logika nedraugaujančiu? Paskutinį kartą įrodinėju, kad aš ne dramblys, laiko pasiklydusiems tarp eilučių aš neturiu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top