Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

2019, 2 birželio, 14:37 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 8 104 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gediminas Kirkilas ir skurdas

infa.lt montažas

Dr. Algimantas Lebionka

Esame skurdžiausia euro zonos valstybė. Ne pagal BVP tenkantį žmogui, nes jis toks pats, kaip pas kaimynus, ir net didesnis, o pagal mokamą minimalų darbo užmokestį ir pensijas. Negalime pasigirti ir kitais rodikliais: mažu mirtingumu ir alkoholizmu, emigracija, socialinės atskirties lygiu, dideliu gimstamumu ir pan. Būtent šie rodikliai nusako valstybės socialinę būklę. Ji yra apverktina. Pats iškalbingiausias rodiklis – gyventojų skaičiaus mažėjimas, o jis pas mus pats didžiausias tarp ES valstybių. Vargu ar atsiras ginčijančių, kad nuo 1990 metų Lietuva neteko milijono gyventojų. Perspektyvos dar liūdnesnės, nes 82 procentai apklaustų moksleivių nori emigruoti iš Lietuvos.

Visa tai, Gediminai, Tavo ir Tavo kolegų 30 metų darbo rezultatai. Sukurta tokia nenormali visais atžvilgiais valstybė, kurioje jos vaikai nenori gyventi. Todėl ypač keistai atrodo Tavo vadovaujamų Socialdemokratų darbo partijos narių (kaip parodė rinkimai į EP neturinčių pakankamo gyventojų pasitikėjimo) noras pačius save apdovanoti rentomis už niekinį darbą. Juk jus, seimo senbūvius, reikia ne apdovanoti, o bausti už tai, ką jūs padarėte su Lietuva ir lietuvių tauta. Jūs lietuvių tautos genocido vykdytojai. Visi jūs esate patys sunkiausi nusikaltėliai. Nejaugi jūs to nesuprantate? Juk tai jūs pavertėte absoliučią daugumą lietuvių baisiais skurdžiais, pabėgėliais.

Aš esu pensininkas, gaunu pensiją, už kurią neįmanoma išgyventi. Juk aš skurstu tik todėl, kad Tu ir Tavo sėbrai Seime dirbote ne tam, kad valstybė klestėtų, o tam, kad ją apvogti. Kas pavogė viešbutį, kas fabriką, kas išvogė banką, kas vogė žemę, keldamas ją iš tolimiausių užkampių į sostinės apylinkes, dar kažkas kažką prichvatizavo. Vienas Tavo kolega, ilgametis seimo narys, vardu Bronius, kartą Vilniaus gamybininkų aktyvui yra sakęs: „ko pykstate ant konservatorių, juk ir mes (LDDP) ėjome į valdžią, kad vogti.“ Tuomet buvau šokiruotas. Vėliau supratau, kad žmogus buvo kiek „įmetęs“, bet kalbėjo tiesą.

Kokio gi laipsnio reikia būti svoločiais, kad išdrįsti net užsiminti apie kažkokius tai bonusus sau už piktybinį kenkimą valstybei, kūrimą valstybei ir žmonėms žalingų, bet naudingų siaurai vagių grupei, įstatymų, už valstybės turto grobimą, nepakeliamo skurdo įteisinimą.

Kinijoje, tapusioje didžiausia pasaulio ekonomika, korupcionierius šaudo. Manau, kad, esant analogiškai tvarkai Lietuvoje, aš senai būčiau praradęs savo suolo draugą Gediminą, kartu su visais jo buvusiais ir esamais bendrapartiečiais, bet Lietuva tuomet klestėtų.

Socialdarbiečių siūlymai Seimui: „vieną kadenciją Seime dirbusiam Seimo nariui būtų mokama 30 procentų atlyginimo siekianti renta, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 proc. „Socialdarbiečių“ frakcijos narys šios partijos lyderis Gediminas Kirkilas sakė pritariantis rentų skyrimui. Jis minėjo, kad tokia praktika yra taikoma Estijoje, todėl ir Lietuvai reikia pereiti „prie normalios europinės praktikos“. „Ne tik Seimo nariams, bet ir ministrams po tokių tarnybų, po to iš tikrųjų yra sudėtinga įsidarbinti. Ne dėl to, kad jie negabūs ar nekompetentingi, o dėl to, kad trukdo jų pavardė ar prieš tai buvusi veikla“, – sakė G. Kirkilas.“

O kodėl neperimti, gerbiamas Gediminai, estiškos pensijų ir minimalių algų mokėjimo praktikos, kurios ten daugiau nei trečdaliu didesnės už lietuviškas, o tada įdiegti ir kitas estų praktikas?

O gal geriau įdiegti antikinės Romos praktiką ir nemokėti jokių atlyginimų tautos atstovams? Romėnai tai aiškino paprastai: „jie ir taip prisivagia“.

Dar geriau būtų, mano galva, pereiti prie tiesioginės demokratijos ir atsisakyti 141 „besikankinančių“ nuo nepakeliamai sunkaus darbo „tautos atstovų“ paslaugų. Gal pakaktų, kad notaras patvirtintų Briuselyje leidžiamų įstatymų vertimus į lietuvių kalbą?

Daug įvairių socialinio teisingumo praktikų galima įdiegti Lietuvoje, bet svarbiausia, gerbiamas suolo drauge Gediminai, pradėkite nuo paprasčiausios praktikos: nebūkite pagaliau svoločiais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Pro says:

  Būtų smagu, jei atsilieptų „draugas Gediminas“, bet tai mažai tikėtina, net jei ir pamatytų tai, kas čia rašoma. Patogiau nutylėt, apsimetus, kad nieko nebuvo.

  O Algimantui – gerai parašyta, tačiau neveiksminga. Jie jau seniai deda ant mūsų nuomonės jų atžvilgiu.

  Bet nuo savęs sakau – ačiū.

 2. konkurencijos nėra says:

  Veiksminga, neveiksminga, ne mum spręst.
  Gal ir bus reakcija…
  Kas dėl Svolačių, tai, jŪ žymiai daugiau nei tarnų Tautai…

 3. anoniminis says:

  Galima pradėti M.Tveno žodžiais: „Koks žmogaus gyvenimo tikslas? Tapti turtingu. Kokiu būdu? Nesąžiningai greičiau, sąžiningai ilgiau. Sąžiningai, tik jei kitaip negalima“. Apie sąžinę, ypač senųjų seimo „kadrų“ tarpe, kalbėti nėra populiaru. O štai pagyventi kitų Lietuvos piliečių sąskaita yra apstu. Seimūniškas turizmas po tolimas šalis to pavyzdys. Tie senieji seimo „kadrai“ jaučia, kad artėja galas jų „katino“ dienom, tad pradėta ruošti visuomenės nuomonė dėl galimybės seimo nariams gauti rentas net po vienos kadencijos. Juk taip greitai atprantama dirbti, juk tokiems seimo „seniams“ iš viso sunku įsivaizduoti, kad gali tekti duoną užsidirbti.O „svoločių“ principas – tai Vakarų pasaulio pagrindas, ten vertinamas tik sugebėjimas lipti per kitų, tame tarpe ir draugų, galvas. Jei to nesugebi, tai esi niekas. Nieko asmeniško, tai tik biznis. Todėl ir Lietuvoje nėra korupcijos, nei vienas nesėdi už pavogtus milijonus (nelyginant už vištos pavogimą)., nes yra „gerbiami“ žmones. O kuo seimūnai prastesni už oligarchus?

 4. Analitikas says:

  Rinkėjai tik gali spręsti ,kurie išrinko ,ir tik įvertindami seimo narių nuveiktus darbus.Jokiu būdu negali būti kalbos dėl rentos skyrimo tiems seimūnams ,kurie neišbuvo seime daugiau 6 kadencijų,tai yra tik išdirbus 25 metus ,tai yra mažiau 5 metais ,nei to reikalaujama iš išeinančių į senatvės pensiją.Taip bus pririštas tarnystės laikas prie bendro ęsančio valstybėje. Ir rentos pavadinimas pakeistas į pensijos,kurios dydis neviršytu vidutinės pensijos valstybėje.

 5. Rastis says:

  Visa ta „Perestroika“ pasibaigusi „nepriklausomybių“ paradu yra visos TSRS nomenklatūrininkų revoliucija – jiems tapti oligarchais trukdė tik socialistiniai įstatymai, kurių jie dar tada, kūrę šėšėlinę ekonomiką, labiausiai bijojo. Valdininkas, norėdamas pasivogti iš soc.nuosavybės, turėjo leisti (kartais pagrūmodamas piršteliu) pasivogti ir pavaldiniams. Kada privedė sistemą prie liepto galo, visi, nepriklausomai nuo tautybės, nomenklatūrininkai puolė į ideologinių priešų glėbį, išduodami jiems savo kilmės tautas. Kol to tautos dauguma nesuvoks, tol jie valdys veršius.

 6. Simas Simaitis says:

  Puikus pastebėjimas, tamsta Rastis. O tamstai analitikui siūlyčiau, šiame tinklalapyje, paskelbtą straipsnį perskaityti: Politiko išpažintis – aš esu melagis.
  Ir skaityti vėl ir vėl, kol pagaliau kažkiek liktų galvoje – mes leidžiamia mus valdyti psichopatus, kuriems į tautiečių lūkesčius nusispjauti iš aukšto bokšto, jie valosi į mus kojas, o mes, kaip mazochistai, vis viliamės, kad mums numes kaulą nuo puotos stalo. Tautiečiai, nustokite vizginti uodegomis.

 7. Virginija says:

  Tokių kirkilų, kubilių niekas nerinktų, sulenda pagal partinius sąrašus…įprato vogti ir kombinuoti sau prisiėmę imuniteto įstatymą,…LIETUVOS PARAZITAI !!!

 8. Gražina says:

  Geras straipsnis ir teisingi komentarai. Ar ne taip, p Kirkilai? Ką manote?

 9. Gražina says:

  Pamiršau paklausti, ar po šito straipsnio ir komentarų, p. Kirkilai, vis dar norite naujo posto ir išsvajotos rentos? Atsakykite!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top