„Naujas TS-LKD planas Lietuvai“, pakelsiantis ją į anksčiau neregėtas aukštumas

2016, 1 birželio, 11:14 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 661 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Iš viešosios erdvės:
Gegužės mėnesio pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija pradėjo rinkimų turą po Lietuvą su „Nauju planu Lietuvai“. Turo metu organizuojami susitikimai bei diskusijos su partijos lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu…[…]

Arvydas DaunysPer 26 Lietuvos nepriklausomybės metus, nenuilstamai dirbę valstybės labui TS-KP (Tėvynės Sąjunga – Konservatorių Partija) partijos aktyvistai, kurių didelė dalis atėjo į partiją iš kitos, tokios pat abreviatūros (TSKP) partijos, šiandien jų pačių iniciatyva uždraustos Lietuvoje, jų artimieji ir prijaučiantys, o pabaigoje net anūkai, paveldėjimo teise perėmę jau TS-LKD partijos vairą, kartu ir atskirai kūrė Lietuvos gerovę.

Ir pasiekė tikrai nemažų laimėjimų, kurių, matyt dėl savo įgimto kuklumo nenori garsiai įvardinti. Juk žinia – kuklumas žmogų puošia. O jie žmonės protingi, dažnai turtingi, ir mėgstantys pasipuošt. Juk ir rinkimai ant nosies.

Tad, grįžtant link tos šauniosios partijos planų, kurios ištakos, jos pirmieji vadovai bei anūkai, geriausiai apibūdina visas politines, ekonomines bei ideologines kryptis, kuriomis jie tiek metų vedė Lietuvą, – mes suprantame, kad tikrai, na kas gi jei ne jie, kas jei ne šie darbštuoliai gali sukurti tikrą rojų Lietuvoje.

Lietuvoje, kur jau šiandien, šių pačių darbo skruzdžių bei jų parinktos Lietuvai prezidentės, bei prieš tai jų parinkto Lietuvai tapkių lobisto (atsiprašau už išsireiškimą) dėka, nekalbant apie jų pačių asmeninius didžius nuopelnus valstybei, už kuriuos jų pačių parinkta Lietuvos prezidentė jiems patiems (ir greičiausiai jų pačių priminimu) padalino ordinus su kryžiais, nors gal būtų pakakę tik kryžių (!) – jau šiandien turime:

1. Politinę nepriklausomybę;

2. Ekonominę nepriklausomybę;

3. Energetinę nepriklausomybę;

4. Demografinę nepriklausomybę;

5. Korupcijos nepriklausomybę;

6. Teisinę nepriklausomybę;

7. Geografinę nepriklausomybę;

8. Greit turėsime Lietuvos Geležinkelių nepriklausomybę;

9. 10,11,…[..] .. ir „N“ kitų nepriklausomybių.

Reikia pastebėti, kad visos šios paminėtos nepriklausomybės, sukurtos aktyviai prisidėjus minimos TS-LKD partijos aktyvistams bei vėliau jų palikuonims, nėra vien jų asmeninės veiklos produktas, nors, kažkodėl kyla toks įtarimas, jog pastarieji vieni ir nenorėtų prisiimti vien sau šių, jų bendro valdymo metu pasiektų valstybės gerovės rezultatų nuopelnų.

Matyt iš įgimto kuklumo.

Jie yra pasiryžę šiais nuopelnais nesavanaudiškai dalintis su visomis tuo metu buvusiomis ir nebuvusiomis valdžioje partijomis, ir net, reikia pastebėti – su bendražygiais iš užsienio, kuriuos kažkodėl įvardija, kaip didžiausius valstybės priešus, nors visą laiką dirbo su jais ranka rankon. Matomai irgi iš kuklumo, nenorėdami išduoti partnerių.

Na suprantama juk, komercinė paslaptis. Čia kaip ir su „Energetine nepriklausomybe“, kuri šiandien kukliai stovi Klaipėdos uoste, laukdama savo žvaigždžių valandos, kai bus tykiai išmontuota ir paslėpta nuo visuomenės akių, tiesa, pradžioj užmokėjus neskelbiamą (komercinė paslaptis) sumą visuomenės pinigų, jos, už „Ofšorinių sąskaitų“, pasislėpusiems savininkams.

Tačiau, manau, nėra jokio būtino reikalo gilintis į šias niekingas smulkmenas, – tegu jose biurokratai knisasi – mums svarbu, kad visą Nepriklausomybės 26-erių metų laikotarpį, tų aukščiau aprašytų nepriklausomybių skaičius, nuoširdžiai dauginamas ir auginamas „TS-LKD ir Co“, nenustotų augti ir toliau. Ir, kad jie ir toliau dirbtų Tėvynės bei kitų savo dar augančių palikuonių labui.

Bet kodėl primenu apie jų nuopelnus Lietuvai? Kodėl verčiu rausti iš kuklumo šias kuklias darbo skruzdes, nenuilstamai besidarbuojančias Tėvynės labui?

Todėl, kad mano irgi kuklia nuomone, šiandien jų siūlomas 147 tūkstančių darbo vietų sukūrimo planas yra tiesiog per didelis šaliai. Kaip ir jų siūlomi pernelyg dideli eiliniam darbo žmogui atlyginimai bei pensijos.

Jie tiesiog pertekliniai. Žmogui tiek nereikia.

Mes neturėsime ką veikti su tiek darbo vietų ir tokiais pinigais. Nes tose darbo vietose nebus kam dirba. O jei nebus kam dirba – tai nebus kam ir uždirba tų padidintų atlyginimų, – reiškia juos mokėt galima bus tik iš skolintų lėšų. Ką tai reiškia? Kad procentams už tuos padidintus atlyginimus sumokėsime daugiau, nei gausime pačių atlyginimų. Ir mokės tie, kas uždirba.

Tiesiog šiaip, iš smalsumo, žvilgtelėjau į LDB skelbimus ir iškart susidūriau su skaičiumi – jau šiandien laisvų darbo vietų šalyje yra 10 557, ir jei mes prie jų pridėsime dar 147 000 siūlomų TSKP palikuonių, tai ką mes su tiek darysime? Kas gi jas aptarnaus? Gal tie patys pensininkai?

Beje, čia dar labai įdomus šių ekonomikos aktyvistų pasiūlymas vidutinius atlyginimus didinti iki 1250 €urų, kai jau šiandien jie, pasak statistikos, siekia 757 €u. Tiesa aš asmeniškai tiek negaunu, bet juk man didinti niekas ir nesiruošia – tiesa? Kaip ir tiems kitiems, kurie uždirba mažiau, nei tas šiandien mokamas vidutinis atlyginimas.

Didint atlyginimą konservatoriai žada ne mažai uždirbantiems, o jau šiandien šalies vidutinį atlyginimą gaunantiems (t.y. patenkantiems į šį apibrėžimą), kas yra toli gražu ne vienas ir tas pats. Kas į šį apibrėžimą nepateko – pats kaltas. Reikėjo balsuot už konservatorius.

Jeigu šiandien Lietuvoje yra 0,79 mln dirbančiųjų (2014 m duomenys), sukuriančių pridėtinę vertę, 0,36 mln dirbančių valstybės sektoriuje ir 1,4 mln nedirbančių niekur. Kitaip tariant beveik 0,8 mln išlaiko likusius 1,76 mln žmonių.

TS-LKD planas Lietuvai

Kad beveik 70% pakelt tą dabartinį vidutinį atlyginimą iki 1250 žadamų €u, dirbantiesiems (jei skaičiuosime, kad visgi visi gauna tą minimą vidurkį) 1,18 mln žmonių, skaičiuojant, kad jie vidutiniškai uždirba jau šiandien po 757 €u (kaip skelbia statistika), Lietuvai prireiktų nei daug, nei mažai, tik 493 €u kiekvienam dirbančiam papildomai, kas bendroje sumoje sudarytų – vieni niekai – 567 milijonus €urų.

Vidutinė pensija 255 €urų. Ją žadama pakelti iki 400 €u. Pensininkai šalyje 2014 metų duomenimis sudarė apie 0,6 mln žmonių, tad kiekvienam jų pridėjus po 145 €u gautųsi vėlgi niekai – dar 87 mln €u.

Kuriuos pridėjus prie 567 mln vidutiniams atlyginimams, gautųsi bendra, valstybės mastu niekinga 654 mln €u suma.

Tai kodėl tai nebuvo padaryta iki šiol?

Atsakymas visiškai paprastas – vidutinis atlyginimas neišsprendžia anei jokių socialinių problemų. Nes valstybė atlyginimus gali didinti tik biudžetiniams darbuotojams, kurie ir taip yra išlaikomi tų 0,79 mln dirbančiųjų, užkraudama pastariesiems, vietoj atlyginimų padidėjimo papildomą mokesčių naštą.

Tuo dar labiau paskatindama juos bėgti iš šalies, ir dar labiau labiau paskatindama mokesčių surinkimo mažėjimą.

O privačių įmonių darbuotojams atlyginimus gali kelti tik jų darbdaviai, kurie dėl blogėjančių ekonominių sąlygų visiškai nežada to daryti. Atvirkščiai – šiandien jie patys traukiasi iš Lietuvos, o tie kurie lieka, spaudžia Lietuvos vyriausybę priimti naują Darbo kodeksą, kad savo ruožtu prispaustų tuos 0,79 mln dirbančiųjų dar labiau, nors jie ir taip išlaiko visą šalį.

Reikia pastebėti, jog mūsų stropuoliai, mūsų TSKP paveldėtojai, labai palaiko šio naujo Darbo Kodekso įsigalėjimą, matyt aiškiai suprasdami, kad tie 0,79 mln dirbančiųjų jų ar taip, ar kitaip nepalaikys, todėl juos galima ir nurašyti, savo pastangas nukreipiant į vidutinės algos didinimą, kurį pajus tik valstybės (t. y. vėl tų pačių nelaimingų 0,69 mln) išlaikomi biudžetiniai darbuotojai, savo balsus atiduosiantys už TS-LKD rinkimuose. Kitaip tariant paslėptas tam tikros rinkėjų grupės papirkimas.

Ir dar vienas dalykas, nepaminėjau, jog šie sąžiningieji ir skaidrieji, be didelio sąžinės graužimo, savo vieno partijos vairo paveldėtojų-anūkų vardu – viešai išsižadėjo visų kyšininkų, su kuriais iki tol sėkmingai sudarinėjo koalicijas ir kūrė gerovės valstybę. Principingumo įsikūnijimas.

O dabar rimtai – jei kas tikrai tiki, kad konservatoriai, tie amžinieji Lietuvos gelbėtojai dar gali kažką išgelbėti, – tai mano kuklia nuomone, tuos tikinčiuosius reikia gelbėti pačius. Nuo jų pačių.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. pestininkas says:

    Pagarba Arvydui!Kuo daugiau priminimu rinkėjams apiė „didžiavyriu“ žygdarbius,LT klestėjimo labui!Manau turėtu kiėkviėnoj gyvenviėtėj but „garbės“ lenta kuri mini 25 metu ju „žygdarbius“rinkėjams.

  2. Ec says:

    Nepaminėtas KGB dvokutis sklindantis iš konservatorių pusės, mano nuomone

  3. Mindaugas says:

    Kaip anksčiau rašė Aurimas Drižius, visi konservatorių lyderiai-neprisipažinę KGB-istai. Net baisu pagalvoti, kokį planą, šitie amžini revoliucionieriai, ruošia Lietuvai…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top