Nesant Rusijos įsiveržimo, kyla nerimas Europos sostinėse

2015, 21 birželio, 1:51 | kategorija Ideologija | 18 komentarų | peržiūrų 767 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

theblogmire.com

paveikslėlis

Pastaruoju metu įtampa apie Baltijos šalis ir Lenkiją pasiekė apogėjų, ypač kai tampa aišku, jog Rusija neturi jokių planų užgrobti šių valstybių. Visus pereitus metus Lenkija, Latvija, Lietuva ir Estija primygtinai įspėdavo apie įsiveržimą iš Rusijos pusės ir bandė įtikinti visą pasaulį apie būtinybę imtis ryžtingų priemonių, siekiant sutrukdyti Vladimiro Putino kėslams atkurti Tarybų Sąjungą, – šįkart nuo Vladivostoko iki Johanesburgo (Pietų Afrika).

Tačiau, nežiūrint į daugkartinius įspėjimus apie neišvengiamą grėsmę, Rusija nerodo jokių įsiveržimo požymių ir net kalbama, jog dabar ji turi kur kas svarbesnių reikalų. Pereitą savaitę Putinas savo interviu italų laikraščiui Il Corriere della Sera pareiškė, jog Rusijos planai pulti NATO valstybes – tai „ kvailas bepročio sapnas“.

Rusijos planuojamo įsiveržimo į Varšuvą, Ryga ir Taliną nebuvimas, tapo didžiausiu smūgiu Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri garsiau už kitus šaukė apie šią grėsmę ir net kurį laiką bandė išlaikyti savo šalį panikoje. O šiais metais vyriausybė Vilniuje, neišvengiamo įsiveržimo grėsmės akivaizdoje net išleido 100-puslapių visuomeninę-informacinę brošiūrėlę pavadintą „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“, su informacija gyventojams, ką daryti esant užpuolimui iš Rusijos pusės. Knygelėje yra tokie skyriai, kaip „Pilietinio pasipriešinimo istorija“ ir „kaip veikti mūšio sąlygomis“.

Juozas Olekas, gynybos ministras papasakojo, jog greitu laiku šalis savo piliečiams išleis rekomendacijas, ką daryti nesant rusų įsiveržimo, o taip pat kitą brošiūrą – „Ką daryti eilinėje ar taikioje situacijoje“, kurioje šalies gyventojai bus rengiami tam, kaip elgtis tais atvejais, kai rusai neįvykdo iš jų laukiamų grėsmių.

Iš naujojo leidinio lietuviai sužinos, kaip jiems susitaikyti su tuo, kad jų šalis nekelia ypatingo intereso rusams, o taip pat masę kitokios informacijos apie Rusiją, kad nukreipti jų dėmesį nuo vidinių šalies problemų.

Varšuvoje, kur priešiškumas Rusijai auga tuo labiau, kuo daugiau realizuojama valstybės padidinto informuotumo programa, Lenkijos vyriausybės atstovas, pageidavęs išlikti nežinomu pareiškė::

Rusija įsiveržė į Ukrainą ne mažiau 47 kartų per pastaruosius 12 mėnesių. Mes nežinome kodėl jie pradeda įsiveržimus, o vėliau atsitraukia, o dar vėliau vėl pradeda puolimą, tačiau mes žinome, kad tokie dalykai vyksta , nes įdėmiais stebime situaciją per Twitter ir Facebook, ir tai patvirtina Arsenijaus Jaceniuko žodžius. Ir mes jau pasiruošę tam, jog anksčiau ar vėliau prieis ir mūsų eilė – bent jau mūsų šalis savo piliečius pastoviai perspėja ištisus metus. Todėl idėja, jog rusų kariuomenė nepaliks gimtųjų teritorijų ribų, po tokių įspėjimų ir užtikrinimų – tai bloga naujiena. Jeigu jie nepradės puolimo, tai žmonės pagalvos, jog juos apgavo, kad atitraukti jų dėmesį nuo vidinių Lenkijos problemų, o tai gali grėsti katastrofiškomis pasekmėmis mūsų nacijai“.

Vašingtone taip pat nerimaujama dėl puolimo iš Rusijos pusės požymių nebuvimo, o JAV valstybės Departamento spaudos sekretorius labai susirūpinęs: „mes įsitikinę, jog rusai nori atkurti Tarybų Sąjungą. Apie tai visai neseniai pareiškė mūsų prezidentas ir mes neturime jokių priežasčių juo netikėti. Prieš tai, kaip patekti į Johanesburgą, jų pirmuoju atvykimo tikslu, neabejotinai, turi tapti Pabaltijis, o vėliau Lenkija. Tai kodėl gi jie nepuola? Mums tai išlieka mįsle, tačiau mes ir toliau bendradarbiaujame su savo sąjungininkais, kad žmonės ir toliau bijotų ir suvoktų pakibusią virš jų grėsmę, ir aš laikau svarbiu tą faktą, jog net įsiveržimo nebuvimą galima laikyti jų toliau besitęsiančia agresija“.

Pereitą savaitę dar buvo likę vilčių, jog įvyks įsiveržimas, kai du britų KOP naikintuvai „Taifun“, bazuojami Estijoje, perėmė du rusų karo lėktuvus virš Baltijos jūros. Tačiau šios viltys žlugo, kai specialistai išstudijavo vietovės žemėlapį ir pastebėjo, jog Rusija randasi kur kas arčiau Baltijos jūros nei Didžioji Britanija.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 18

 1. jo jo says:

  …teks patiems valdininkams su NATO  pajėgom suvaidinti Rusijos antpuolį… tik dėl to nė kiek neramiau… civiliams…

 2. Panzer says:

  Per ekonominę konferenciją Peterburge, amerikiečių žurnalistas kelis kartus Putino klausė, kodėl Rusija agresyvi valstybė ir Putinas buvo nustebęs ir patikino, kad jie su nieko nesipyksta, o nori bendrai priimti sprendimus. Galiausiai Putinas paklausė žurnalisto ar JAV politika Irake davė teigiama rezultatą, ar ta JAV savivalė neatsisuko užpakaliu, nes visur kur buvo vykdoma JAV politika liko tik masė problemų… Man kyla klausimas, kam reikalinga ta įtampa Europoje?Pagal Austrijos tyrimą ES dėl santykių su Rusija prarado 100 mlrd eurų,jau nekalbant apie žemų naftos kainų laikymą, kuris nenaudingas visiems išskyrus Jav. Matyt, Vakarų Europos ir Rusijos santykiai per daug atšilo, todėl reikėjo kardono (Lenkija ir Pabaltijis ),o dėl istorinės patirties su Rusija nuteikti Rytų Europą neturėjo būti sunki užduotis. Kiek tenka matyti dabartinius įvykius, JAV atkando per dideli kąsnį, lyg ir slysta abu galai,arabų pavasaris ir Europa su Ukrainos klausimu. Manau,turėtų būti mažų skandalų kad pristabdyti svarstykles, kurios krypsta nebe JAV naudai. Mažiau žinau apie arabų revoliucijas, bet graikai pasirašo sutartį dėl dujotiekio, proga kardonui atidirbineti dolerius, o Vokietijai turi būti neramu, nes ant kortos Europos likimas, todėl reikia laukti JAV veiksmų… Jokio puolimo iš Rusijos pusės negali būti,netikiu kad Rusijai finansiškai būtų įmanoma pulti Nato,nes ekonomine situacija Rusijoje po truputį stabilizavosi ir tiek pranašauto bankroto neįvyko. Graikijai įsitraukus į dujų projektą visi tik ir los apie hibridinį, ekonominį ir dar bala žino kokį KARA, o kenčia visi kas prisiliečia užkliuvo italai, prancūzai, bet graikai nepabijojo… Tai tik mano nuomonė, kuri gal kategoriška,bet tiesiog aš taip manau…

 3. Dzūkija says:

  Visas straipsnis pretenduoja į metų topo nominaciją…O frazė – “ … viltys žlugo, kai specialistai išstudijavo vietovės žemėlapį ir pastebėjo, jog Rusija randasi kur kas arčiau Baltijos jūros nei Didžioji Britanija.“ – nepralenkiama…per visus šimtmečius…buvusius… ir būsimus…

 4. Dzūkija says:

  Teiginys apie Vladimiro Putino kėslus atkurti Tarybų Sąjungą, – šįkart nuo Vladivostoko iki Johanesburgo (Pietų Afrika),yra briedų briedas…nes negalima ….atkurti…to ,ko niekada nebuvo…Nebent …sukurti…Bet Rusija niekada neturėjo kolonijų…ir kolonijinis mąstymas jai yra svetimas…Beje,jau vien tai,kad tokios tautos ,kaip lietuviai,latviai,estai…išliko…tik įrodo,kad kaimynai nebuvo patys blogiausi…

 5. Dzūkija says:

  „Iš naujojo leidinio lietuviai sužinos, kaip jiems susitaikyti su tuo, kad jų šalis nekelia ypatingo intereso rusams, o taip pat masę kitokios informacijos apie Rusiją, kad nukreipti jų dėmesį nuo vidinių šalies problemų“ – negadinkit popieriaus…Geriau išleiskite E. M. Remarko „Vakarų fronte nieko naujo“…ir padalinkite visiems gyventojams…galima ir svečiams…pvz. ambasadoriams…JAV būtinai…Gal nors dalis atsimerks…o nuo vidaus problemų pabėgti neįmanoma…nes jos ne tik į „akis lenda“…jos jau badosi…

 6. interpretatorius says:

  ar gali ismintingas teliukas 2 karves zysti?patapom ‘tranzitais’,tad ir pasitarnaukim taikai-sudarykim salygas RU ikurti savo karine baze LT.tapkim tuo atspirties tasku,kuriame pusiausvyra butu imanoma priesingybiu vienybeje.uzdirbkim is to.paprasta kartu ir sudetinga.

 7. Autoriui says:

  Tu gal girtas rašei ? Eik geriau Lietuvių kalbos pasimokyti. Nei logikos, daug minties šuolių, kažkokie pamastymai, iš kurių net neina suprast kokia tema, už toki raštinuką net mokykloje 4 gautum ir tai iš gailesčio, kad butum prileistas prie egzamino.

 8. Ina says:

  Tikrai malonu skaityti jūsų straipsnius. Ačiū sarmatas.lt už kultūringai pateikiamą informaciją.

 9. Mindaugas says:

  Sistema ir jos pakalikai, tiek euroliberalai, tiek ir europatriotai – visi – eina ir toliau eis iš vien, bet kokiems opozicionieriams pareikšdama: jei nepritari mums (Sistemai), t. y. jei nenori būti vergu savoje šalyje, jei nenori, kad tavo šalies žemę tryptų užsienio valstybių karių batai, jei nenori, kad vaikai būtų atiminėjami iš tėvų ir perduodami iškrypėliams, – vadinasi, esi „Rusijos agentas“, esi „vatnikas“, „kacapas“, „koloradas“ ar „kremlinas“ – ir tuo diskusija su tavimi baigta. Dirbama senai patikrintais CŽV metodais. O viskas dėl to, kad valdantieji nori išsilaikyti valdžioje. Taigi, sakau ir sakysiu, kad tik socializmas gali padaryti galą buržuazijos ir oligarchų bei jų politinių statytinių, politinių prostitutų savivalei, įvesti teisingą ir daugumos interesus atitinkančią tvarką, Lietuvą iš kvazikolonijinės Briuselio provincijos paversti tikrai suverenia ir klestinčia darbo valstybe. Santvarkoje, kurios centre ne tiktai žodžiais, bet ir faktais, pačia ekonomine gyvenimo struktūra, centre atsiduria Žmogus, tauta ar žmogiškumas gali tapti ne vien lozungais, bet realiais gyvenimo faktais, o tokia santvarka ir yra socializmas.

 10. Ec says:

  Socializmas anksčiau ar vėliau išsigimsta, nes yra visi lygūs ir yra lygesni už visus. Mano nuomone geriausia santvarka yra monarchija, o jau socialinė politika gali būti palaikoma monarchijos viduje

 11. Mindaugas says:

  to Ec: Kai dėl „lygybės“, tai reikalas yra tame, kad socializmas niekada nėra net užsiminęs apie mintį, kad būtų galima sulyginti pačius žmones, kiek tai liečia jų fizinius bei dvasinius sugebėjimus: šiuo požiūriu žmonės visada buvo, yra ir bus skirtingi, nevienodi, nelygūs. Tą labai aiškiai leido suprasti dar pats Engelsas savo garsiojoje polemikoje prieš Eugenijų Diuringą, tą pakartotinai pabrėžė ir Leninas. Kai socialistai kalba apie lygybę, jie visuomet tuo supranta visuomeninę lygybę, visuomeninės padėties lygybę, bet nieku būdu ne atskirų asmenų fizinių ar dvasinių sugebėjimų lygybę. Tokia visuomeninė lygybė reiškia ne ką kitą, kaip žmonių lygumą gamybos priemonių atžvilgiu, kurį, panaikindama kapitalistinę ekonominę sistemą, įgyvendina socializmas. Šitokia lygybė jokiu būdu nei siekia žmonių suvienodinimo, nei neigia vadovybės egzistavimą, lygiai taip pat kaip, tarkime, vadovybė kuo puikiausiai egzistuodavo ir tarp pirmykščių beklasių visuomenių, kuriose genties vado buvimą vadu apspręsdavo ne turtai, bet jo asmeninės fizinės bei dvasinės savybės.

 12. Ec says:

  Teorija, aišku, labai gera, bet praktikoje socializme atsiranda vadovų, kurie pradeda kaupt ir savo padėtį grįsti turtu. O koks būtų vadovo atsiradimo tikrame socializme būdas? Demokratiniai rinkimai, numanau. O jei jis yra renkamas kažkuriam laikui, jis turėtų pasirūpinti tuo, kad jį išrinktų sekantį kartą, o, kad jį išrinktų, jis turi tam prikaupti turto, o toliau viskas aišku.
  Jei šalies vadovas yra iki gyvos galvos (karalius), jam ir taip priklauso visa šalis, jo nenupirksi privatizavęs kokį 1mlrd šalies objektą už 10mln ir pasiūlydamas kyšį 1mln. kaip dabar panašiai yra daroma. Monarchijos atveju tokie dalykai kaip Mažeikių nafta, Ignalinos atominė, Leo, žemės pardavimas užsieniečiams ar daugelis kitų būtų neįmanomi. Yra monarchijoje viena silpna vieta – titulo paveldimumas, tuomet kai paveldėtojas nekoks vadovas, šalis žlunga. Mano nuomone galėtų būti tam kokia nors karaliaus rinkimų sistema, panaši kaip konklava pas katalikus. O socializmas, su visa pagarba, Mindaugai, mano nuomone gerai veiktų tik šalies vidiniuose rėmuose

 13. PP says:

  Karalius neturi interesų išlikti valdžioje? Ką, karalių nenuverčia? Ar karalius nenori palikti įpėdinio?

 14. Ec says:

  Tai ir rašiau, koks interesas likti valdžioje, jei jis ir taip joje liks iki mirties, nebent interesas ką palikti po savęs, bet tai jau nauda šaliai. Dėl įpėdinio taip pat rašiau – tai trūkumas. Labai gerai tai sutvarkyta Vatikane, ir tai galėtų būti puikus pavyzdys – santvarka laikosi tūkstantmečiais. Aš jų neidealizuoju ir neaukštinu, man tiesiog patinka jų esama aukščiausiojo vadovo rinkimų sistema, kai renka didžiausią patirtį ir garbę turintys o ne 50%+1 runkelių. Atsiprašau visų rinkėjų už šį išsireiškimą, nors tie, ko reikia atsiprašinėti to neperskaitys, jie delfyje :). Man labai patiko rinkimų klausimu viena Čerčilio frazė „didžiausias argumentas PRIEŠ demokratiją yra 5 min. pokalbis su vidutiniu rinkėju“

 15. Mindaugas says:

  to Ec. Kas liečia Vatikaną, tai jis senų seniausiai valdomas masonų…iš anksto yra apspręsta, kas laimės rinkimus. Taip pat ir su monarchija (geras pavyzdys Anglijos monarchijos, nuo senų senovės visos apsėstos masonų)….kam jos dirba, ar savo šaliai, ar siauram rateliui žmonių-išvadas darykite pats.

 16. Ec says:

  Nėra anglijoje jokios monarchijos, ten nieko nesprendžiantys klounai. Ir tie klounai su titulo paveldėjimu. O vatikaną aš pateikiau tik kaip esminį pavyzdį, o Jūs nukrypstate į detales

 17. to Es says:

  Tai gal pasiskaitykite truputį apie tai, kaip Anglijoje nėra monarchijos :)

  http://www.sarmatas.lt/04/monarchija-demokratiskoje-anglijoje/

  Šiaip sprendžiant pagal karalienės galias – ten monarchija veikia pilna jėga, nors prisipažinsiu – nesiafišuoja.

 18. Ec says:

  Reiškia dėl Anglinos klydau ir tai tik patvirtina mano teiginį

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top