Nesusikalbėjimas su prokuratūra vyksta ir teismuose

2020, 16 birželio, 10:49 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 248 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas

2020 m. birželio 17 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Nesusikalbėjimas su prokuratūra vyksta ir teismuose“.

Dalyvauja buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas.

Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiami ir finansų ministras Vilius Šapoka, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga arba jų įgalioti atstovai, nes šių dviejų ministerijų bendru 2020-03-19 įsakymu sąskaita banke paskelbta esanti „COVID-19 pasekmių mažinimo fondu“.

2020 m. balandžio 15 d. signataras Zigmas Vaišvila ir buvęs Seimo narys Audrius Nakas kreipėsi į FNTT dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl veiklos neįregistruoto „COVID-19 pasekmių mažinimo fondo“ vardu. FNTT tyrėjas Tomas Naruševičius atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą paaiškinęs pareiškėjams, kad šis fondas – tai sąskaita banke.

Šį FNTT tyrėjo nusikalbėjimą pridengė Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Austėja Abromaitienė, paaiškinusi, kad fondas įsteigtas teisėtai, nes Vyriausybė ekstremalioje situacijoje nutarė, kad reikia jį įsteigti, o finansų ir sveikatos apsaugos ministrai esą taip ir padarė. Tačiau Lietuvos įstatymai aiškiai ir vienareikšmiškai nustato, kad fondas, kaip ir kiekvienas juridinis asmuo, veikti gali tik jį įregistravus Juridinių asmenų registre.

Skunde Vilniaus miesto apylinkės teismui nurodyta, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi ne dėl fondo įsteigimo teisėtumo – jis išvis neįsteigtas. Kreiptasi dėl to, kad ši neteisėta veikla vykdoma neįsteigto fondo vardu, t.y. atvirai nusikalstamai.

Z. Vaišvila ir A. Nakas tikėjosi, kad teismas turi profesinę savigarbą ir pasisakys bent dėl to, dėl ko kreiptasi. Bet teisėja Auksė Balkaitienė, nagrinėjusi jų skundą, taip pat „nepastebėjo“, kad kreiptasi dėl nusikalstamos veiklos neįregistruoto fondo vardu – teismo nutartis skirta išvedžiojimams, kad fondas įsteigtas teisėtai.

Kol kas Z. Vaišvila ir A. Nakas dar atsimena, dėl ko jie kreipėsi į teisėsaugą – dėl veiklos neįregistruoto fondo vardu. Todėl jų skundas Vilniaus apygardos teismui yra išskirtinio trumpumo – nėra ką skųsti , nes teisėja A. Balkaitienė pasisakė dėl to, ko nebuvo skunde.

Prokurorės A. Abromaitienės ir teisėjos A. Balkaitienės išvedžiojimai, kad fondas įregistruotas – jau atgrasūs. Tikrai nesitikėta, kad net teismo vardu bus pasakyta, jog fondas įregistruotas, jei jis neįregistruotas.

Tai patvirtina ne tik Juridinių asmenų registro duomenys, bet ir FNTT tyrėjas T. Naruševičius. Nors ir sunku diskutuoti ir apie jo teisinį išsilavinimą, nes fondu, t.y. juridiniu asmeniu, jis pavadino nežinia kieno sąskaitą banke.

Absurdo spektaklis tęsiamas, savo žodį valstybės vardu tars Vilniaus apygardos teismas.

Kadangi šis absurdo spektaklis visiškai diskredituoja teisėsaugą, todėl Z. Vaišvila ir A. Nakas pasiūlė šiai gelbėjimosi ratą – kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami kreiptis į teismą civiline tvarka, nes Civilinio kodekso 2.114 str. 5 dalis įpareigoja prokuratūrą kreiptis į teismą, ginant viešą interesą dėl neteisėtos veiklos neįsteigto juridinio asmens vardu, net be pareiškėjų kreipimosi.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Nemanau, kad apygardos administracinis teismas „praregės“. Ne tam sąskaitą Šapoka atidarė, kad ji būtų realaus fondo sąskaita. Tada ir dokumentacija bus reikalinga ir kontrolierių galima pakviesti patikrinti. O čia viskas pridengta FM „STOGU“. Joks kontrolierius nesuras iš jos dingusių milijonų. .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top