NYT medžiagą apie JAV kiberatakas prieš Rusiją D. Trampas pavadino išdavyste

2019, 17 birželio, 7:00 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 496 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kiberataka

 

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) melu ir išdavyste pavadino Nes York Times laikraštyje išspausdintą straipsnį. Jame leidinys su nuoroda į neįvardintus amerikiečių valdininkus tvirtino, jog JAV vykdo intensyvias kiberatakas prieš Rusijos energetinius tinklus.

Žurnalistai tvirtina, jog jau trijų mėnesių eigoje girdi apie tai jog vykdomos kiberatakos iš įvairių valdininkų – be to, kaip iš prieš tai buvusių, taip ir iš dabartinių. Šių žmonių vardai neskelbiami, taip pat leidinys neįvardina šių valdininkų lygmens ir jų atsakomybės sferos.

Laikraščio duomenimis, abi pusės jau seniai nusitaikiusios į viena kitos energetinius tinklus ir nuolatos tikrina jų pažeidžiamumą. Dar 2012 metais, kaip tvirtina New York Times, JAV patalpino Rusijos energetiniame tinkle zonduojančias programas.

Tačiau, rašoma straipsnyje, jeigu iki šiol abiejų pusių veiklą energijos tinkluose galima buvo pavadinti tingiai judančiais karo veiksmais, tai dabar amerikiečiai perėjo į ryžtingą puolimą. Leidinys tvirtina, jog JAV rusų tinkluose patalpino iš tiesų kenksmingą kodą.

Leidinio pašnekovai šio kodo patalpinimą aprašė kaip, iš vienos pusės, įspėjimą Rusijai, o iš kitos – kaip apsidraudimą atviro konflikto su Maskva atvejui.

Kiberatakas valdininkai vadina slapta atsakomųjų priemonių į Maskvos veiksmus kibererdvėje dalimi – amerikiečių valdžia gavo oficialų leidimą tokiems veiksmas dar prieš metus, bet, kaip pažymi laikraštis, viešai apie atakas neskelbė.

Dalis leidinio pašnekovų palaiko kiberatakas prieš rusų infrastruktūrą ir mano, jog jų intensyvumą reikėjo sustiprinti jau seniai – pasak jų, tai logiškas atsakas į spectarnybų įspėjimus apie galimas Rusijos atakas prieš amerikiečių infrastruktūrą.

Kiti valdininkai, priešingai, yra sunerimę dėl to, kas vyksta ir mano, jog tokie veiksmai gali dar labiau pabloginti santykius tarp Rusijos ir JAV, ir sukurti naują „šaltojo karo kibererdvėje“, kurį jų nuomone, Rusija ir JAV jau kariauja kasdien, giją.

Tuo pačiu leidinys teigia, jog JAV prezidentas galėjo ir nebūti informuotas apie kenksmingo kodo patalpinimą Rusijos energijos tinkluose – bent jau du iš laikraščio pašnekovų mano, jog D.Trampas nebuvo informuotas dėl to, kas vyksta, ir nesankcionavo operacijos.

Pats D.Trampas pakomentavo New York Times straipsnį savo Twitter paskyroje. Laikraščio veiksmus jis pavadino išdavyste, o jo pateiktą informaciją – melu.

„New York Times tik ką parašė, jog JAV žymiai padidino kiberatakų Rusijoje intensyvumą. Tai virtualus išdavystės aktas iš kažkada didingo leidinio, besivejančio sensaciją, net tuo atveju, jei ji kenkia mūsų šaliai“, – parašė amerikiečių prezidentas.

Savo sekančiame pranešime D.Trampas papildė, jog „be viso kitko, – tai netiesa“. „Korumpuotos MIP publikuoja viską ką užsimano. Jos daro ir kalba ką nori – ir nė sekundei nesusimąsto apie pasekmes. Tai tikri bailiai ir, be abejonės, liaudies priešai“, – pažymėjo JAV prezidentas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Vytas says:

  Manau, kad visi tie MIP pranešimai apie kibernetinius karus tarp JAV ir Rusijos yra labai išpūsti ar informacijos nutekinimai daromi specialia: žiūrėkite, kokie mes galingi. Tai liečia pagrinde JAV, jie mėgsta girtis Rusija tuo, jei ir daro, tai viešai nesigiria. Taip kad į tokius pranešimus reikia žvelgti labai rezervuotai.

 2. Myndė says:

  Bėda ta, kad šiandieniniam pasauly apskritai nebegalima pasitikėti tuo, ką rašo/rodo/sako MIP – tiek Vakarų, tiek Rytų.
  Bet tai plati tema.

 3. konkurencijos nėra says:

  Istina poznajotsa v sravneniji

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top