Pabėgėliai, go home!

2015, 4 birželio, 13:28 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 582 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

prague-express.cz

paveikslėlis

Čekija iki galo kovos už savo teisę pačiai spręsti, kiek pabėgėlių ji gali priimti. Jeigu Eurokomisijos projektas apie būtinąsias prievartines kvotas bus patvirtintas – tai čekų vyriausybė pasiruošusi teistis su €uropos Sąjunga Europos teisme Liuksemburge. Priminsime, privalomų kvotų ribose Čekija turėtų priimti 525 pabėgėlius.

„Jeigu Europos Taryba patvirtins kvotas, Čekijos vyriausybė privalės jas užprotestuoti teisme“, – tvirtina eurodeputatas nuo Čekijos Petr Mach. Jis nurodo į sutartį dėl ES funkcionavimo, kurioje kalbama apie galimą Europos Tarybos pagalbą šalims, kenčiančioms nuo pabėgėlių iš trečiųjų šalių antplūdžio. Mach įsitikinęs, kad šioms šalims galima padėti finansiškai, o ne skirstyti pabėgėlius po visą Europos Sąjungą.

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas įsitikinęs, jog teikti pagalbą jos reikalingiems būtina ten, kur jie pastoviai gyvena, „nekviečiant į svečias šalis“. Šią nuomonę palaiko Čekijos premjeras Bohuslav Sobotka ir užsienio reikalų ministras Lubomir Zaoralek.

Apie savo nepritarimą privalomoms kvotoms pabėgėlių atžvilgiu yra pareiškusios – kaip eilė Europos šalių, taip ir Čekijos parlamentinės partijos. Jos vieningu frontu pasisakė prieš privalomas kvotas. Čekų parlamentarai tvirtina: pabėgėlių skaičius turi būti reguliuojamas kiekvienos šalies valdžios. Tvirčiausią poziciją užėmė judėjimo „Aušra“ (Úsvit) deputatai, kurie mano, jog Čekijos premjeras Bohuslav Sobotka turi nešti asmeninę atsakomybę tuo atveju, jei ES visgi patvirtins kvotas. Partijos „Svoboda“ pirmininkas Tomio Okamura pareiškė, jog netiki nė vienu premjero žodžiu. Social-demokratai, savo ruožtu tvirtina, kad Sobotka, jų bendrapartietis, pasisakys prieš kvotas.

Krikščionių-demokratų lyderio ir Čekijos vice-premjero Paul Belobradeka nuomone, kvotos Šengeno erdvėje praktiškai beprasmės. Jis mano, kad kur kas efektyviau padėti nukentėjusiems jų tėvynėje. Pilietiniai demokratai yra prieš bet kokį pastovų pabėgėlių priėmimą.

Prieš būtinąsias kvotas pasisako Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Portugalija ir Prancūzija. Sprendžiant pagal diplomatinius šaltinius, kvotų sistemos taip pat nepalaiko Rumunija, Ispanija ir Bulgarija. Kad užblokuotų €urokomisijos idėją, yra būtina 15 ES šalių suderinta pozicija, sudaranti ne mažiau 65% gyventojų dalį.

Buvęs Čekijos prezidentas Vaclovas Klausas, žinomas euroskeptikas, taip pakomentavo situaciją žurnalui Týden: „Galimas kvotų įvedimas įaudrino visuomenę. Bet pačios kvotos – tik antraeilė problema. Ji nepalies šimtų tūkstančių migrantų, jau gyvenančių ES. Šios kvotos yra švyturys potencialiems pabėgėliams, jis kviečia juos stengtis papulti į Europą. Būtinas kitas sprendimas, o būtent garsus pareiškimas, jog, kiekvienas nelegalas, prasiskverbęs į Europą, bus nedelsiant išsiųstas atgal“.

Klausas mano, jog yra dvi svarbios pabėgėlių antplūdžio iš Afrikos ir Sirijos priežastys. Pirmoji – valdančiųjų režimų arabų ir afrikiečių pasauliuose destabilizacija, antroji – europiečių socialinė valstybė, išpažįstanti migrantų atžvilgiu iracionalią socialinę politiką.

„Žmonės dabar klausinėja: o ką galima padaryti? Kažką padaryti buvo galima prieš 6 metus, o būtent – palaikyti mano poziciją nepasirašyti Lisabonos sutarties“, – konstatuoja eks-prezidentas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. PP says:

  Visų pirma, tai pabėgėlių šimtai tūkstančių ar net milijonas kasmet patenka į ES, o tų kelių šimtų išmėtymas po atskiras R. Europos šalis problemos nesprendžia. Tačiau čia vėlgi, galima sakyti, tik pradžia. Pirmais metais keli šimtai, dar po metų kitų – keli tūkstančiai kiekvienais metais. Bet net ir tai neišspręs nelegalios imigracijos problemų. Tačiau mažoms Rytų Europos šalims keliasdešimt tūkstančių spalvotųjų imigrantų – jau sukurta didžiulė socialinė, ekonominė, kultūrinė ir netgi nacijos išlikimo problema.

 2. JUOZAS says:

  stebina valdžios žmonių nesugebėjimas naudotis matematika. Per praėjusį dešimtmetį  mūsų šalis priėmė tūkstančius pabėgėlių iš rytų, ir dabar tas srautas nesibaigia. Tuos skaičius ir reikia pateikti eurokomisarams kaip jau atliktą darbą, tuomet ir pasiūlymų mums bus mažiau

 3. Gojus says:

  O aš už tai, kad Lietuva prisiimtų atsakomybę, kad siuntė savo „taikos“ kareivius į arabų šalis ir ten sukėlė chaosą, iš kurio žmonės bėga. Labai drąsūs šalia amerikosų buvo eit žudyt, tegul dabar srebiasi!

 4. Nu jo says:

  Aš siūlau į JAV pabėgėlius gabent, nes tik JAV iniciatyva šita maklė ir prasidėjo: Irakas, Afganistanas, Egiptas, Sirija, t.t.

 5. Gal says:

  Teisingai, į jav, tegul prisimena Indėnus!

 6. Mindaugas says:

  Kvailas straipsnis, nenagrinėjantis pačios pabėgelių priežasties. Dauguma nesuvokia to, kokia yra tikroji masinės imigracijos į vakarų Europos šalis priežastis ir, apskritai, kodėl egzistuoja milžiniškos minios tokių pabėgelių – daugumoje ne politinių, bet ekonominių? Skurdžiausios pasaulio šalys skursta dėl to, kad jau daugiau negu vieną šimtmetį yra tapusios barbariško europietiškojo pasaulio imperializmo ir kolonijinio išnaudojimo aukomis. Jei šie žmonės bus palikti laisvėje ir ramybėje, jei jie galės nekliudomi tvarkytis savose šalyse, tai jiems ir nebus jokio reikalo bėgti svetur – o tai pilnai suvokti galima tik pripažinant globalinio kapitalizmo vykdomo Trečiojo pasaulio šalių išnaudojimą, ant kurio stovi Europos ir Šiaurės Amerikos materialinių turtų perteklius, faktą. Tikrieji blogybių kaltininkai yra ne ekonominiai ar kitokie pabėgeliai, bet pasaulinė kapitalistinė oligarchija, kuri šių pabėgelių šalis negailestingai apiplėšinėja, išnaudoja ir tuo būdu sukuria sąlygas, verčiančias juos bėgti ir Europoje tapti pigia darbo jėga vietos kapitalistams.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top