Pasaulio valstybės paslapčia rengia antidemokratinį įstatymą

2015, 6 birželio, 1:01 | kategorija Metodologija | 10 komentarų | peržiūrų 819 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

publico.es

Trojos arklys - paveikslėlisSekant Wikileaks informacija, 50 didžiausių pasaulio šalių, po padidintos paslapties skraiste veda derybas apie vieno iš pačių antidemokratiškiausių ir liberaliausių susitarimų pasirašymą – sutarties dėl prekybos paslaugomis (Trade in Services Agreement, TISA). Jei sutartis bus pasirašyta, laisvosios rinkos pergalė bus galutinai užtvirtinta transnacionalinių korporacijų interesų naudai. Valstybė ir įstatymų leidėjai praras bet kokią galimybę daryti įtaką ekonomikai.

Kaip pasirodė, susitarimas apie Transatlantinės prekybinės ir investicijų partnerystės (TTIP) tarp JAV ir Europos Sąjungos iš tikro pasirodė transnacionalinių korporacijų „Trojos arkliu“. Jis pasitarnavo kaip savotiška „dūmų uždanga“, skirta nuslėpti nuo pasaulio bendruomenės pasiruošimą neoliberaliam planetos susitarimui: susitarimą dėl prekybos paslaugomis (TISA). Susitarimas palaikomas penkiasdešimties šalių, įskaitant Ispaniją ir apima 68,2% pasaulio paslaugų rinkos.

Įdomiausia čia tai, jog pagal šalių užmačias, dokumentas turi likti slaptas ne tik derybų eigos metu, tačiau ir penkerius metus po jo įsigaliojimo.

Paslapties lygis, ruošiant sutarties dėl prekybos paslaugomis straipsnius ir jos priedus, sutarties, kuri apima visas paslaugų sferas – pirmoje eilėje, kompiuterines, bankų ir finansines, yra didesnis už Transnacionalinio Ramiojo Vandenyno partnerystės susitarimą (TPPA) tarp Vašingtono ir Azijos partnerių, kur slaptumas saugomas ketverių, o ne penkerių metų eigoje.

Leidiniui Público, dėka bendradarbiavimo su Wikileaks, kartu su kitais dešimtimi užsienio leidinių, pavyko gauti išskirtines teises susipažinti su derybų dokumentų originalais, kuriuose buvo aptariamos taisyklės ir normos išvengiant-apeinant įstatymus, nustatytus valstybių ir išvengiant parlamentų kontrolės pasaulinei paslaugų rinkai.

Vertėtų pažymėti, jog sutarties dėl prekybos paslaugomis (TISA) ištakose stovi JAV ir Europos Sąjungos vyriausybės, kurios savo metu išprovokavo pasaulinę 2007-2008 metų finansų krizę, atvedusios prie kracho ketvirtą pagal dydį investicinį banką Lehman Brothers Jungtinėse Valstijose.

Mums iki šiol tenka mokėti kainą už pasaulinę finansų krizę socialinių programų uždarymu ir gyvenimo lygio smukimu. Dabar mums nori primesti naują neoliberalų paktą, kuris nukreiptas į viršpelnių gavimą privačioms transnacionalinėms korporacijoms ir valstybių bei visuomeninių organizacijų įgaliojimų apribojimą.

Štai kodėl buvo taikomos tokios griežtos saugumo priemonės. Buvo būtina nuslėpti nuo visuomenių patį derybų vykdymo faktą, ir tokiu būdu apsaugoti vyriausybes nuo tikimybės atsakyti į nepatogius parlamentarų ir visuomenės klausimus. Vertėtų taip pat pažymėti grubų Vienos konvencijos tarptautinių sutarčių teisės klausimais pažeidimą. Konvencijos, kuri nustato būtiną išankstinį susitarimų vertinimą dalyvaujant ekspertams, mokslininkams, visuomenės atstovams.

Šiuo metu slaptose derybose dalyvauja šios šalys: Australija, Kanada, Čilė, Kolumbija, Pietų Korėja, Kosta-Rika, JAV, Honkongas, Islandija, Japonija, Lichtenšteinas, Meksika, Naujoji Zelandija, Norvegija, Pakistanas, Panama, Paragvajus, Peru, Šveicarija, Taivanas, Turkija ir Europos Komisija atstovaujanti 28 ES šalis nares.

Iš slaptų dokumentų, pateiktų portalo WikiLeaks, seka, jog svarbiausias susitarimo dėl prekybos paslaugomis (TISA) tikslas – pašalinti bet kokias kliūtis ar apribojimus globalių finansinių paslaugų liberalizacijos kelyje, tame tarpe ir taip vadinamiems inovaciniams produktams. Pažymėtina, kad finansinis inovacinis produktas kaip kredito numatytas swopas CDS (credit default swaps) tapo 2007-2008 metų pasaulinės finansų krizės priežastimi, suardęs Vakarų valstybių ekonominius pagrindus, ir už ką mums visiems dabar tenka mokėti daugiamilijardinėmis įmokomis iš valstybės biudžetų stabilizuojant ekonomiką.

Pereitų metų birželį portalas WikiLeaks publikavo Susitarimo dėl prekybos paslaugomis (Trade in Services Agreement, TISA) slapto juodraščio dalį, bet nebuvo pateikti viešumai slaptų pasitarimų protokolai, konkrečių būsimo susitarimo aspektų atžvilgiu.

Kalba eina apie slaptus protokolus dėl finansų (susitarimas buvo pasiektas 2015-ųjų vasario 23), telekomunikacijų, elektroninės komercijos, oro ir jūros transporto, profesionalių paslaugų,fizinių asmenų judėjimo skaidrumo, vidinio nacionalinių taisyklių reguliavimo, universalių pašto ryšio paslaugų.

Leidinys Público gavo į savo dispoziciją dokumentus, atskleidžiančius derybų tarp Izraelio ir Turkijos detales, apie būtinybę suteikti slaptumo žymą visiems duomenims minima tematika.

Pažymėtina, kad į sąrašą šalių, suinteresuotų prekybos paslaugomis (TISA) sutarties pasirašymu, buvo įtrauktos tokios Lotynų Amerikos šalys – ištikimos JAV sąjungininkės, kaip Kolumbija, Meksika ir Panama. Bolivaro aljanso šalims, įskaitant Braziliją buvo atsakyta, neleidžiant dalyvauti derybose, nes Vašingtonas jomis nepasitiki.

Besivystančios BRIKS (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika) nebuvo pakviestos dalyvauti derybose, kadangi būtent šios šalys daugiausiai nukentės jei bus pasirašyta ši sutartis.

Nėra jokių abejonių tuo, kad JAV, Kanada, Australija, Šveicarija ir ES, nepalaikė Ekvadoro reikalavimo įvykdyti kruopštų tyrimą siekiant nustatyti finansinio kracho priežastis, bijodamos, kad taps viešai žinomi tikrieji ekonominės krizės kaltininkai.

Lygiai taip pat, 2009-aisiais, šios šalys atmetė Tarptautinės finansų komisijos, vadovaujamos Nobelio premijos laureato ekonomikos srityje Josepho Stiglitzo, ekspertų išvadas. Pagrindinė komisijos išvada buvo tokia, kad visa pasaulinė ekonominė politika, kuri pastaraisiais dešimtmečiais buvo vykdoma neįprastai griežtai spaudžiant TVF, pasirodė visiškai klaidinga.

Tuo metu, kai sutartyje dėl prekybos paslaugomis yra įterptas slaptumo reikalavimas penkerius metus po sutarties įsigaliojimo, susitarimo dalyviai primygtinai reikalauja visiško visuomeninių organizacijų veiklos skaidrumo savo šalyse.

Tai liečia tokius klausimus, kaip atviras viešas aptarimas priemonių, siekiant pasipriešinti minimam susitarimui. Tokiu būdu TISA šalys suteikia transnacionalinėms korporacijoms galimybę ne tik pasipriešinti visuomeninėms organizacijoms, bet ir iš anksto paruošti veiksmų taktiką siekiant apsaugoti savo interesus.

Susitarimas dėl prekybos paslaugomis, kuris vystomas bendro susitarimo dėl prekybos paslaugomis „General Agreement on Trade in Services” (GATS) ir WTO pirmoje eilėje saugo finansinių vertelgų iš Volstrito ir Londono Sičio interesus.

Oklendo universiteto (Naujoji Zelandija) profesorius Jane Kelsey prieš kelis mėnesius pareiškė, jog „didžiausias sutarties dėl prekybos paslaugomis pavojus slypi tame, jog vyriausybės praras galią stiprinti finansinio sektoriaus reguliavimo taisykles“ .

Susitarimas dėl prekybos paslaugomis, išvystytas glaudžiai bendradarbiaujant su pasaulio finansiniu sektoriumi, įpareigos vyriausybes šalių, pasirašiusių šį dokumentą be prieštaravimų palaikyti rinkos liberalizavimą ir plėsti jo dereguliavimą. Be to, jos praras teisę vykdyti finansinių rodiklių kontrolę savo nacionalinėse teritorijose ir bus priverstos priiminėti taip vadinamas toksines kredito išvestines finansines priemones. Sutartis dėl prekybos paslaugomis pavers tuščiais bet kokius vyriausybės bandymus reaguoti ar imtis priemonių siekiant išvengti recesijos, iššauktos neoliberalizmo.

Ir visa tai vykdoma paslapčia, už visuomenės nugaros, kuri net neįtaria apie realius pavojus, galinčius privesti visuomenę pražūties link. Tik aktyvūs liaudies veiksmai gali neprileisti ruošiamo valstybės perversmo globalioje ekonominėje sistemoje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Gojus says:

  Nu mintis įdomi ir ko gero atitinka globalaus prediktoriaus, aprašyto Biblijoje teoriją. Bet praktinio įgyvendinimo nelabai įsivaizduoju kol kas. Tik aišku, kai atsiras tas kuris kerta per vietinio lygio oligarchėlius ir klanelius tada susivienijimas pasauliniu lygiu įgaus formą. Laukiam, kaži a sulauksim?

 2. Tai nebuvo klastotė, nes viskas taip ir vyksta says:

  Visa ši velniava ir dar žymiai daugiau yra išdėstyta garsiojoje prieš 100 metų parašytoje globalistų evangelijoje : „Siono išminčių protokolai“. Nors oficialiai sakoma, kad ta „evangelija“ yra suklastota, bet viskas kas ten aprašyta vyko XX amž ir vykdoma XXI amž. idealiai tiksliai.

 3. interpretatorius says:

  irgi is Biblijos 2-Gojus.“nera skirtumo,kai zmogus,palietes lavona ir nusiploves rankas vel liecia lavona“.Pasauline bankine sistema-lavonas,kuris(per pinigu emisija)’pudruojamas’,bet lavonui jau tas pats.Pinigai(mano nuomone)yra skolos rastelis(vekselis)Dievui.Mes(bedieviai)vietoj to,kad dziaugtumemes gyvenimu ir savo ranku darbo vaisiais(bei pinigais),esam amzinai nelaimingi ir vis mum maza.Mes,gave pinigus-juos taupom,investuojam,sergam,nes norisi daugiau,meldziames jiems,pamirse kas mums juos dave(skolon)ir kam turim grazinti skola?Dekoju,TEVE,kad duodi per galva-duok dar skaudziau,kad greiciau taptume TAUTA,ATRADUSIA DIEVA,amen…

 4. Jahve says:

  viskas valio,kas jau suvirskino sita velniava siulau susitikima bendraminciu prie kokio ezerelio su palapinem

 5. Kada? says:

  youtube.com/watch?v=r1uAALATdoA

 6. trumpai i tema says:

  youtube.com/watch?v=ax3Yt87BmTA&feature=iv&src_vid=9ovoBF9LHVc&annotation_id=annotation_3607040971

 7. Simas Simaitis says:

  „Nes jei bijome mirties, skausmo ir nelaisvės – tampame valdomais ir labai vertingais išteklių prasme. Patys vertingiausi ištekliai, kuriuos gali kontroliuoti žmogus, tai ne įrankiai, mašinos ar pastatai, bet kiti žmonės.
  Gyvūnams galima įvaryti skausmo baimę, bet tik tam momentui, tačiau gyvūnams nesuteiksite nelaisvės baimės, nesuteiksite tos baimės, kad ateityje jie gali prarasti laisvę ar bus kankinami, nes gyvūnai neturi supratimo, kas yra ateitis.
  Negalime nukreipti ginklo į medį ir jam įsakyti, kad jis turi užauginti didesnį derlių, negalime grasinti javų laukui ugnies fakelu, kad jis užaugintų daugiau grūdų. Negausime ir daugiau kiaušinių, jei bauginsime vištą. Bet štai įbauginus žmogų, galima priversti jį atiduoti visus jam vertingus daiktus, priversti atsisakyti laisvės…
  Toks gyvuliams skirtas laikymo būdas, pradėtas taikyti žmonėms juos bauginant, tapo pačiu pelningiausiu ir žudančiu užsiėmimu žmonijos istorijoje. Ir mes esame visos šios istorijos epogėjuje.“
  Tai ištrauka iš vieno šiame tinklapyje išversto ir paskelbto straipsnio „Ar gali išsilaisvinti vergai nepastebintys vergijos?“ Aš sau pačiam supratau vieną esminį dalyką, kad visos sistemos pastangos su TIPP, TISA ir kitais sutrumpinimais praras bet kokią prasmę, jei žmonės tikrai pradês suvokti, kad yra galvijai, kitų savo gentainių rankose. Pati brangiausia ir vertingiausia prekė esame MES: aš, tu – gerbiamas skaitytojau, tol, kol nepradėsite suvokti, kad visos pasaulinio elito pastangos susiveda tik į tai, kad laikyti mus nežinioje ir manipuliuoti mūsų protais ir emocijomis, dažniausiai tomis instinktyvio lygmens baimėmis, laikyti žmogų žmogelyne, kad jis nesivadovautu protu, o jo elgesys liktų galvijo lygmenyje. 
  Mano galva, kad šio straipsnio turinys eilinį kartą mėgina mus bauginti, bet nebudinti mūsų sąmoningumo, nes šiaip nėra tas velnias toks baisus, kaip jį maliavoja. Vienybės trūksta mūmyse, o ją reikia išsiugdyti, ne sėdint prie žydrojo ekrano, o bendraujant tiesiogiai, realiai matant artimą sau dvasiškai žmogų. Tai ir baimės praeis, ir suvokimas atsiras, ir drąsos padaugės.

 8. Mindaugas says:

  Baikite jau. WIKILEAKS tai dar vienas banalus CŽV projektas, gudri dėdulių iš Lenglio kombinacija, skirta paskleisti dūmų uždangą. Taigi, tikėti WIKILEAKS, reiktų su didžiuliu atsargumu. kas liečia šį straipsnį, tai tradicinis privatus „Homo sapiens“ tampa „Homo globalis“ – globaliu žmogumi. Šio globalaus žmogaus genetinę matricą sudaro būtent „eurožmogus“ – nauja biosocialinė būtybė, naujas antropologinės bei psichologinės evoliucijos rezultatas, noosferinio masto veiksnys. Šis naujas žmogiškasis pagal savo antropometrines savybes padaras nėra Nyčės „antžmogis“. Jis greičiau yra Špenglerio išpranašauto „Europos saulėlydžio“ produktas – „ikižmogis“. Jis yra genetiškos ir socialinės Europos degradacijos ir devalvacijos produktas.Ikižmogis“ – tai išsigimęs žmogus. Jo esmė – ne socialumas ir ne asocialumas. Jis ne kūrėjas ir ne griovėjas. Jis ne šviesa ir ne tamsa. Jis tiesiog pilkas praradęs individualumą vartotojas ir šia prasme jis veda gyvulišką gyvenimo būdą tik iš išorės papudruotą žmogiškaisiais atributais. Eurožmogus yra be – spalvis, be – lytis, be – dievis, be – dvasis ir be – protis. Vartojimas yra jo moto ir kredo, jo alfa ir omega.Eurožmogus yra dvejopas: euroliberalas ir europatriotas. Euroliberalai – tai liberalūs patriotai, o europatriotai – tai patriotiški liberalai. Jie skiriasi savo eurožmogiška forma, bet yra vienodi savo dvasiniu euroturiniu. Šis turinys paženklintas atvirkštiniu energetiniu užtaisu, viskas jame pasikeitė savo vietomis. Laisvė – tai vergovė, tiesa – tai melas, karas – tai taika, kairė – tai dešinė, demokratija – tai diktatūra, meilė – tai neapykanta, gyvenimas – tai mirtis, balta – tai juoda.Eurožmogus yra suprekinta ir suišteklinta būtybė. Jo fizinis kūnas ir vidinis pasaulis tapo postmodernistinio pasipelnymo šaltiniu. Ir tai yra paskutinis bei lemiamas kapitalistinio pelno kalimo rezervas.

 9. Simas Simaitis says:

  Pilnai pritariu Mindaugui, gyvuliai jau net ne tikrame, o virtualiame aptvare.

 10. Panzer says:

  Puikus Mindaugo komentaras,nematoma ir nepastebima vergovė yra dabartinių „valdovų „siekis, seniau vergas žinojo, kad yra vergas, bet dabar tu pats to nežinai. Lyg asilas su pakabinta morka, bandai ją prieiti, bet taip ir numiršti vergu… Bankų siekis įkišti į paskola verga ir jo vaikus…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top