Politkorektiškumo beprotybė Amerikoje

2015, 10 birželio, 1:02 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 675 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

tolerancija - paveikslėlisAmeriką pražudys tolerancija ir politkorektiškumas. Šitai išvadai pritaria daugybė analitikų ir sociologų. Kilnus iš pirmo žvilgsnio sumanymas būti pakantiems įgauna pasibaisėtinas formas ir jau laikas pripažinti – Amerika kraustosi iš proto. Tarp kitko – drauge su senute Europa, kuri irgi pavirto beprotišku pasauliu, kurio pavadinimas – „politinio korektiškumo triumfas“.

Terminas „politinis korektiškumas“ atsirado palyginus senokai, dar 1975 metais, kai kažkokia Karina de Krau, Amerikos moterų gynimo nacionalinės organizacijos prezidentė, paragino visuomenę kalbėti ir elgtis taip, kad būtų maksimaliai vengiama bet kurių visuomenės grupių diskriminavimo. Diskriminavimo pagal lytinius, rasinius, socialinius, profesionalius ir kitus požymius.

Dabar, tarkime, nebegalima vadinti žmogaus benamiu, tai nepolitkorektiška ir žemina jo žmogišką orumą. O štai asmeniu, kuris patiria gyvenamojo ploto trūkumą – maloniai prašome. Badaujantys nuo šiol – tai asmenys, patiriantys kulinarinius nesklandumus. Girtas žmogus – erdviškai nuskriausta būtybė. Storuliai – horizontaliai orientuoti. Sergantys Dauno liga – alternatyviai gabūs. Ir taip toliau, tokių „pervadinimų“ pavyzdžių yra dešimtys, jeigu ne šimtai.

Labiausiai politkorekcija išplitusi rasiniuose santykiuose. Dauguma įprastų žodžių apie juodaodžius, bent netiesiogiai turinčių ryšį su odos spalva, buvo išstumti į keiksmažodžių sferą. Už viešą žodžio „nigger“ ar „black“ pavartojimą galima susilaukti šaukimo į teismą, o ten bus uždėta solidi bauda. Tiktai „afroamerikietis“ ir niekaip kitaip. O ir Harlemas dabar – anaiptol ne vargingas negrų getas, o etniškai homogeninė teritorija. Rasinės tolerancijos sargai argumentuoja tai tuo, jog baltieji atseit turi išpirkti savo kaltę dėl ilgą laiką trukusios juodųjų eksploatacijos.

Perlenkimai šioje srityje pasiekė jau tokį lygį, kad daug sociologų pradėjo rimtai kalbėti apie atvirkštinio rasizmo išplitimą, kai būtent baltieji tampa diskriminuojamais, kadangi juodųjų teisės šiandien praktiškai neribojamos ir bet koks pasikėsinimas į jas ar bent jau užuomina į nepolitkorektiškumą sukelia galingą atsakomąją agresiją.

Negalima tiesiogiai įvardinti žmonių, turinčių fizinių trūkumų. Negalima minėti žmogaus tautybės. Negalima „skriausti“ homoseksualistų. Dėl to sąvoka „vyras ir žmona“ irgi nevartotina – o gal tai tos pačios lyties žmonės? Marazmo viršūnę amerikietiška politkorekcija pasiekė Kalifornijoje. Ten vietinė valdžia priėmė įstatymą, pagal kurį mokyklose bus pasakojama mokiniams apie istorinius homoseksualistų pasiekimus.

Dar klaikesnes formas hipertrofuotas pakantumas įgavo JAV švietimo sistemoje. Daugelis kongresmenų reguliariai siūlo uždrausti mokyklose evoliucijos teoriją ir nepolitkorektiškus klasikos kūrinius, tokius kaip „Tomas Sojeris“ ar Bernardo Šou pjesės. Džoana Rait, Arizonos gubernatoriaus patarėja kultūros klausimais reikalauja išmesti iš mokyklinių programų Tolkieno kūrinius vien dėl to, kad rašytojo kūryboje nė karto teigiamai nepaminėtos tamsiosios jėgos. Be to, Tolkienas akivaizdžiai diskriminuoja moteris, jo knygose jos sudaro tik 10% visų personažų. O tai jau vertinama vos ne kaip genderinis smurtas. Į politkorekcijos taikinį pateko ir rusų klasikai. „Arkliukas kupriukas“ pavirto „stebuklingu poniu“, kad vaikai nebūtų traumuojami stuburo problemomis, o iš Čechovo ir Tolstojaus kūrybos buvo pašalinti visi paminėjimai apie herojų nacionalinę ir religinę priklausomybę.

Buvusi Bušo Vyresniojo administracijos patarėja švietimo klausomais ir Klintono konsultantė Diana Ravič, tuo pat metu būdama dar ir Niujorko universiteto profesore, išleido knygą „Kalbos policija“, kurioje įvardijo maždaug 1000 žodžių, kurie turėtų būti uždrausti, išmesti iš vadovėlių arba pakeisti naujomis sąvokomis. Pavyzdžiui, jos nuomone, amerikietiškuose vadovėliuose neturi likti tokių žodžių kaip „Dievas“. Tai pernelyg religinga. Uždrausti „mažylė“ ir „berniukiška figūra“ – tai gali užgauti moteris. Dar siūloma pašalinti žodžius „velnias“, „indų plovėja“, įgimtas defektas“, „aklasis“, „knygų žiurkė“ ir šimtai kitų.

Atsižvelgiant į naujas normas šiandien filmuojami filmai, rašomos knygos. Literatūros ir kino kritikų požiūriu, optimalus siužetas šiandien turėtų atrodyti taip: invalidų homoseksualistų pora įsivaikina juodaodį vaiką, geriausia – aklą ar nutukusį vegetarą. Kad tolerantiška auditorija būtų galutinai išversta iš koto, galima užkrėsti vieną iš personažų AIDS. Ir viskas – sėkmė garantuota.

Daugybė naujovių ir religijoje. Dievo lytis daugiau nebenurodoma kaip vyriška, niekur nenaudojamas įvardis „Jis“. Kas ten žino, o gal Dievas yra moteris? Jėzus Kristus kol kas vis dar vyras, tačiau tik tuo metu, kai gyveno žemėje žmogaus pavidalu. Po nukryžiavimo Jis, kaip ir Dievas Tėvas – nebeaiškios lyties padarai. „Naujasis Testamentas“, kurį politkorektiškai paredagavo specialistai, leidžiamas milžiniškais tiražais ir platinamas mokyklose.

Beje, negalima žmogaus vadinti gražiu, nes būsite apkaltintas išvaizdų lygybės pažeidimu. Yra dar viena siaubinga nuodėmė, kai kas nors pasako, kad jaunystė yra geriau už senatvę. Senukai Amerikoje vadinami brandžiomis asmenybėmis, o senatvė – tai „auksiniai metai“. Kita nuodėmė – kai lyginamos žmonių figūros. Tik pabandykite nepriimti storulio į darbą – negyvai po teismus užtampys. Amerikoje yra dešimtys komitetų, kovojančių už storulių teises. Šiuo metu Amerikoje sunkiausia įsidarbinti jaunam baltajam vyriškiui su normalia orientacija. Pats geriausias variantas, jei esate juodaodis invalidas ar homoseksualistas.

Nepaliko ramybėje net gyvūnų, požiūrį į kuriuos kai kurie politkorekcijos korifėjai pavadino „petocidu“ (nuo žodžio „pets“). Jie pareikalavo pašalinti išsireiškimus, pažeidžiančius, jų nuomone, augintinių teises, tokius kaip „namuose turiu katę“. Mainais siūloma: „Katė, sutikusi drauge su manimi gyventi“.

Ir, pagaliau, politkorektiškumo marazmo finalinis taškas. Prieš du metus 12 valstijų, įskaitant Kaliforniją, įstatymų leidimo organai išleido įstatymą, kuris kvalifikuoja „grubumą vaisių ir daržovių atžvilgiu, o taip pat jų deformaciją ir šmeižtą prieš juos“ kaip rimtą teisėtvarkos pažeidimą, baudžiamą teisminiu persekiojimu.

versijos.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. PP says:

  Kuo greičiau užsilenks šitas pasaulinis parazitas, tuo geriau.

 2. Ec says:

  Susidarė įspūdis, kad skaitau fantastinį satyrinį feljetoną. Tai
  Lietuvą (pagal tuos nelabai protingus žmones bet manančius, kad jie protingi) reikėtų vadinti – Šalis, kurioje didesnis šlapių kritulių kiekis?

 3. Juozas says:

  Kad būtų galima orientuotis erdvėje, laisvai (pagal patogumą) pasirenkami objektai, kurių atžvilgiu nusakome savo ir kitų padėtį. Susitarus, ką laikysime atskaitos sistema, įmanoma suorientuoti kitus, kaip kas yra išsidėstę erdvėje, kokio dydžio tie objektai, kaip orientuoti, kuria kryptimi juda…  Panašiu būdu įmanoma įvertinti ir ne erdvinius būties parametrus, pasirinkus ir paskelbus, kas laikytina už normą. Bet kai tik atsiranda gudročių atrandančių, jog galima toleruoti ir kitas nuomones(?) tiesas, susišnekėti darosi nebeįmanoma. Juk dalykus vienareikšmiškai galima įvertinti/apibrėžti tik vadovaujantis tos pačios norminės bazės dydžiais. Kitoje norminėje bazėje tie patys dalykai bus aprašomi jau kitais parametrais ar kitokiomis jų vertėmis. 
  Taigi, visokie tolerastai, tai visiški neišmanėliai, panašūs į kūdikius, kuriems dar nežinoma, kas kuo ir kodėl matuojama. Be to, yra padermė sukčių, kurie specialiai painioja žmonėms protus, kad taip galėtų manipuliuoti jais. Save tokie vadina dievo išrinktaissiais, nuo pat gimimo savas atžalas auklėja tokia dvasia, kad visi kiti yra žemesni ir priovalo tarnauti jiems – sukčiams. Natūralu, kad prieš tokį parazitavimą laikas nuo laiko  būna pasipriešinimo bangos. 

 4. Panzer says:

  Mielieji, kaip čia gaunasi žodžio laisvės yra juoktis ir žeminti Mahometa, bet jei pradėsim juoktis iš gėjų tuoj būsim verčiami atsiprašinėti ir galim net darbo netekti. Pasaulis tai dvigubu standartų visuomenė ir tie standartai keičiasi nuo to kas užsako muziką…

 5. PP says:

  Žinoma. Vilniuje gal vis dar kabo Plakatas su Putinu, kuriam iš akių, burnos ir ausų landžioja pelės. Jei panašų plakatą pakabintų su Grybauskaite, kas būtų???

 6. Dovydas says:

  ….tai tik dar vienas iš būdų suvaržyti žmonių laisves – nurodant kaip kada ir kur jie privalo elgtis. Jei negalės pasodinti į cypę už pasipriešinimą valdžiai – sodins už gėjų, daržovių ir kačių pažeminimą…. Juk demokratija – visi turi lygias teises…. Taip, ten daug saugiau būti juodaodžiu gėjumi ar transvestitu…. Kitą vertus – tai gali būti saugi priedanga antivalstybinei veiklai…. :)

 7. zyzas says:

  Tai Grybovską pavadinsi Baltąja musmire – gausi baudos – isižeis visos musmirės, ir baltos ir raudonos.

 8. Dalia says:

  Žinoma, kad jau 1954- aisiais už šitą šalį Ameriką, jau tuomet nebebuvo jokio tolko melstis, jos jau tuomet moralinis nacijos stuburas visokių holivudų, masonijos pagalba buvo sulaužytas. O dabar…. Nežinotum, pamanytum, kad homoro skyrelį kokiam bulvariniam laikraštį skaitai…..Kuo greičiau ugnelės supleškėti, na bet kolkas Dievo kantrybė, gal dar koks vienas žmogelis, nusikratęs iliuzijų Kristų priims? Ir dar kažkas mano, kad tokie iš didelių raštų išėjimai iš kraštų nesišaukia atpildo???

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top