Porošenkai paruoštas Minsko-3 susitarimas

2015, 16 birželio, 1:02 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 311 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vesti-ukr.com

Minskas-3 - paveikslėlis

Nežiūrint į tai, jog išoriškai atrodo, kad Minsko susitarimų procesas atsidūrė aklavietėje ir viskas eina arba link naujo karo, arba galutinio nekontroliuojamos teritorijos atskyrimo nuo Ukrainos, „Vesti“ duomenimis, neviešojoje sferoje derybos vyksta ir jau sukurtas kompromisinio sprendimo variantas, kurį Maskvos atstovai perdavė prezidentui Porošenko.

Visą Donbasą vietoje DLR/LLR

Kaip pranešė šaltinis diplomatiniuose sluoksniuose, kompromiso esmė slypi sekančiose detalėse. Ypatingas vietos savivaldos režimas taikomas Lugansko ir Donbaso sritims pilnumoje (tame tarpe ir Ukrainos kontroliuojamoms dalims) , Tačiau vadovaus šiai mega-autonomijai žmonės suderinti kaip tarp Kijevo, taip ir Maskvos, ir kitų Minsko proceso dalyvių (Vokietijos ir Prancūzijos). Tokiu būdu, kartu su „ypatingosios teritorijos“ išplėtimu, Donbase atsiranda „suderinti“ lyderiai, kurie grąžina regioną į Ukrainą su labai išplėstomis teisėmis. Esant tokioms sąlygoms, visos ginkluotos „liaudies respublikų“ formuotės yra amnestuojamos, dalis jų persikvalifikuoja į „liaudies miliciją“, likusieji nusiginkluoja.

„Šie pasiūlymai jau pateikti Ukrainos vadovybei. Ir atrodo, jog ten juos išgirdo, juk kitų variantų pasiekti taiką jau nebėra“, – pasakė „Vesti“ diplomatinis šaltinis. Tačiau šio varianto realizacija neįmanoma be ukrainietiškos valdžios konfigūracijos pakeitimų: „Reikalinga arba performatuoti koaliciją ir pašalinti karingiausius elementus, arba, jeigu tai neįmanoma, skelbti naujus rinkimus, po kurių jėgų išsidėstymas Aukščiausioje Radoje pasikeis, ir gali būti suformuota koalicija, kuri bus pasiruošusi eiti į kompromisus dėl taikos Donbase“.

Oficialiai Bankovoje gatvėje neigia derybas su Rusija dėl naujo, kompromiso dėl Donbaso susitarimo, varianto. „Tai panašu į pasaką – jeigu ryt atsiras princas, tai varlė pavirs į gražuolę. Kaip pasiekti, kad ryt dingtų DLR/LLR? Tai dalykai iš fantazijų srities“, – sako vietos savivaldos ir decentralizacijos departamento vadovas Vladimir Kurennoj. Su pakankama skepticizmo doze įvertino pasiūlymą ir rusų politologas Aleksejus Makarkin: „Rasti lyderius, kurie tenkintų ir Vakarus ir Kijevą ir Maskvą, sudėtinga“.

Tuo pat metu, Vladimir Karasev mato tokiame variante perspektyvas: „Priešpriešos Donbase tolimesnė eskalacija pribaigs Ukrainos ekonomiką pilnai. Alternatyva kompromisui yra karas, ko pasekoje praloš Porošenka“.

Taip pat verčia atkreipti į save dėmesį oligarcho Dmitrijaus Firtašo aktyvumas MIP, kuris su naikinančia kritika užgriuvo vyriausybę. Ir pareiškė, jog Jaceniuko ministrų kabinetas turi būti atstatydintas ir, arba suformuota nauja koalicija, arba paskelbtas parlamento paleidimas. Tai labai susišaukia su tuo, ką kalbėjo šaltinis iš diplomatinių sluoksnių. Turint omenyje, kad Firtašas artimas Opoziciniam blokui, taip pat, kaip ir kitas oligarchas Rinat Achmetov, galima daryti prielaidą, jog teoriškai jie abu gali būti ne prieš palaikyti kompromisinį variantą dėl taikos Rytuose. O tai suteikia šansą, jog toks variantas galės būti įgyvendintas, jei iš tikro pasikeis valdžios konfigūracija.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. PP says:

  Paistalai. Paraša tiesiai šviesiai pasakė, kam Minsko susitarimai reikalingi tik tam, kad pastatyti ant kojų armiją. Ir pribaigti Donbasą.

 2. FB nerijus sk says:

  Pirmam,taip, kol USA vadovaus Ukrainai gero nesitikek.Visgi manau Merkelis su Hollandu duos spaudimo Porosenkai,kad baigtusi tos nesamones.Porosenka kaitalioja nuomones kaip kojines,aiskiai matosi kas ir kaip jam driguoja.

 3. Gojus says:

  šita vyriausybė baigia išsemt nacionalizmo kurą, kuriuo dabar vairuoja ukropus. Šitam kuriui baigiantis didės represijos ir žmonių gąsdinimas – vienintelė sąlyga išsilaikyti valdžioje. Tad koncentravimasis apie konfliktą Donbase yra būtinas įrankis naudoti likusius nacionalizmo rezervus. Konservatorių nustekento Kauno pavyzdys rodo, kad tokio kuro galima išspausti net iš lavonų. Prošūdenka tą aišku bandys daryt. Bet viskas priklauso nuo užjūrio šeimininkų. Tad visi susitarimai, siūlymai ir derybos yra tik migla į akis – realiai užjūrio šeimininko valia yra vienintelė sprendžiamoji jėga. Kaip antai mūsų valdžiai

 4. PP says:

  Jei išsisems šios rados ir prezidento „legitymumas“ liaudies akyse, tai jankiai gali pakeist kitais – pareikalaus pirmalaikių rinkimų. Bet tai tik pailgins agoniją.

 5. bbd says:

  Slykstesniu padaru kaip putleris ir ji palaikantys fasistiniai ruskeliai su isplautom smegenelem nera

 6. Vilpišius >> bbd says:

   Oi oi oi . . ., jei kada teksią tirtis smegenėles tomografu – nenustebk aptikęs(-usi) jose vienintelę raukšlę, tą pačią – nuo landsgrybinės beretės . . .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top