Prof. Katherine Pistor: Jei vyriausybės neapgins mūsų nuo Facebook valiutos Libra, mes visi už tai sumokėsime

2019, 27 birželio, 15:02 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 471 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Facebook (FB) planuoja išleisti nuosavą pasaulinę kriptovaliutą Librą. Tai reiškia: politiškai nekorektiškiems ir „bendruomenės standartų“ neatitinkantiems vartotojams bus galima užblokuoti ne tik paskyras, bet ir sąskaitas.

Kodėl tyli JAV FRS, ECB? Pritaria? Juk tai jų konkurentas? O gal tai sionistų kuriamas elektroninis „Gyvulių ūkis“ gojams, o jo centrine figūra bus Mošiachas, kurio atėjimo laukia ir jam ruošiasi judėjai ortodoksai?

Ekspertams  nesuprantama, kodėl centriniai bankai, ypač FRS, priima dolerio konkurentą. Doleris, kaip žinoma, yra pasaulinė valiuta, ir per šią savo funkciją kontroliuoja pasaulio valdžią.

Facebook „kriptovaliuta“ (kokia tai „kriptovaliuta“, jei FB pardavinėja vartotojų duomenis?) Libra bus skirta aptarnauti milijardus žmonių visame pasaulyje.

FB su WhatsApp ir Instagram daugeliui planetos gyventojų tapo nepakeičiamu socialiniu tinklu.

Nesenai FB pareiškė, kad turi žymiai didesnius planus: išleisti ir kontroliuoti pasaulinę valiutą. Ji pristatoma Libra svetainėje, o taip pat portale „Technologijos“.

„Schweizer Handelszeitung“ (Šveicarijos prekybos laikraštis) pasirodė informacija, kuri rodo, kaip toli iš tiesų siekia FB planai.

Pradžiai kriptovaliuta „Libra“ skirta naudoti tiktai Facebook, Messenger ir WhatsApp viduje.

Tačiau ateityje „Libra“ turi būti naudojama milijardų žmonių, kad taptų pasauline valiuta.

Jie visi tuomet taptų paklusnūs ir priklausomi nuo Facebook sistemos.

Kolumbijos universiteto teisės profesorė Katherine Pistor JAV portale Project Syndicate rašo:

„Po kelių metų konfidencialumo ignoravimo, vartotojų duomenų naudojimo ir nesugebėjimo kontroliuoti savo platformą, Facebook dabar pristatė kriptovaliutą ir mokėjimo sistemą, kuri gali sunaikinti visą pasaulio ekonomiką.“

LIbra ekosictemaProfesorė kviečia pasaulio vyriausybes stabdyti šį projektą.

Profesorės nuomone, „Markas Zuckerbergas, panašu, supranta, kad technologinės inovacijos savaime neužtikrins „Libra“ sėkmės, todėl reikia, kad vyriausybės prisiimtų įsipareigojimus dėl Libros, o „centriniai bankai privalėtų suteikti likvidumą.“

Visa tai sutvirtins „Libra“ pozicijas, tačiau tuo pačiu įpareigos milijardus žmonių savo mokesčiais prisidėti bet kokios finansinės nesėkmės atveju per valstybių garantijas šiam projektui.

Privačios mokėjimo sistemos idėja su 2,6 milijardais aktyvių vartotojų gali pasirodyti patrauklia, bet kiekvienam bankininkui ir pinigų-kredito politikos vystytojui yra suprantama, kad mokėjimo sistemos reikalauja tokio likvidumo lygio, kurio negali užtikrinti nei viena privati organizacija.

Skirtingai nuo valstybės, privačios struktūros negali vienašališkai perkelti finansinių įsipareigojimų kitiems ir taip save išgelbėti. Jas turės gelbėti valstybės.

Pistor klausia: „ar supranta vyriausybės, kokias rizikas finansiniam stabilumui gali nešti tokia sistema?“

„Jei vyriausybės neapgins mūsų nuo Facebook valiutos „Libra“, mes visi už tai sumokėsime.“ – konstatuoja Kolumbijos universiteto profesorė.

šaltinis: lebionka.blogspot.com

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Feisbukas nėra gyvybiškai svarbus, be jo galima apsieiti. Nors ir labai populiarus, bet populiarus tarp tų, kuriems nėra ko veikti, kaip ir malonumas, kurio metu tu gali pasipuikuoti prieš kitus. Tai tuščiagarbių ir dvasinių nuogalių tribūna. Gal nors tokie planai privers nors dalį naudotojų palikti FB. O kas liečia valstybės garantiją, tai autorė teisi: tegu FB ir jo naudotojai verda savo katile, tai jų reikalas, valstybė čia nė prie ko. Kiekvienas FB naudotojas juk jį pasirenka laisvanoriškai, rašo ir skelbia jame ką nori, tuo prisiimdamas ir atsakomybę už pasekmes.

  2. Aciu, patys says:

    Valstybe apgins?
    Jau Trasimachas zinojo pries 2k+ metu, kad valdzios rupestis yra tik ji pati.
    Profesore, kvieti su velniu obuoliauti?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top