R. Paulauskas: Mes laimėjome – Lietuvoje gimė Pilietinė Visuomenė!

2014, 24 birželio, 8:53 | kategorija LPT | atsiliepimų (7) | peržiūrų 1 016 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

fotoKalbant apie referendumą, – yra parašų rinkėjų, kurie surinko tūkstančius parašų! T.y. tai, kas nepavyko mūsų grupei 1996 metais, kai tuo metu bandėme padaryti tą patį (aš buvau tos grupės narys – R.P.), – pavyko jums!.

Ir aš dėkoju ne tiems, kurie pasirašė, pasirašiusiems dėkot nelabai yra už ką, nes tai yra tiesiog pareiga, o tiems, kurie tuos parašus rinko, aukojo savo pinigus ir laiką, o kai kuriais atvejais dar ir turėjo iškęst įžeidinėjimus  savo adresu…

Kuo bepasibaigtų birželio 29-os dienos referendumas – pergalė jau yra pasiekta, ir ji pasiekta būtent tų žmonių, kurie tuos parašus rinko, dėka.

Aš noriu pabrėžti vieną tų rinkėjų savybę – daugumoje atvejų tai yra žmonės iki 35-45 metų. Tie patys aktyviausi. Suprantama yra, buvo ir visada bus išimčių, bet aš kalbu apie tam tikrą, labai ryškų rinkėjų segmentą.

Kuo tie žmonės išsiskiria? – Tai yra jau nebe tarybiniai lietuviai. Tie žmonės iki 30-ies metų amžiaus subrendo jau naujoje Lietuvoje. Jų požiūris į save ir į pasaulį jau visai kitoks. Jie nebeserga homosovietikus liga. O kokia yra homosovietikus liga? – Tai yra perdėtas žavėjimasis Vakarais.

Mes, gyvenusieji už tos „geležinės“ uždangos ta liga susirgome, ir daugelis iš tų homosovietikus atstovų negali nuo jos išgyti iki pat šių dienų.

Didelė dalis iš tų parašų rinkėjų (man teko daugelį iš jų pažinti per šį pusmetį – R.P.) yra pabuvoję daugelyje pasaulio šalių, asmeniškai pačiupinėję tą pasaulį, tuos Vakarus, ir grįžo namo rinkti parašus suprasdami ką daro ir įsitikinę to teisingumu.

Ir, kai mūsų politinis elitas kalba – „kur ta mūsų pilietinė visuomenė?“ – tai štai jūs ją ir matote prieš save! Jinai jau pademonstravo save, ji jau yra!

Aš sakau – kuo bepasibaigtų referendumo reikalai toliau, – viskas tik prasideda. Pilietinė visuomenė yra ir ji jau veikia.

Dabar atkreipsiu dėmesį į vieną detalę. Kodėl yra toks pyktis dalyje mūsų visuomenės? Todėl, kad kaip ir kiekvienoje visuomenėje, taip ir mūsiškėje susiduria dvi savimonės – tarno ir šeimininko.

Tie kurie rinko parašus pretenduoja būti šeimininkais savo valstybėje. Tuo labiau, kad pabuvoję užsieniuose pamatė bei suprato, kad ten šeimininkais niekada netaps.

Jiems labai aišku, kad šeimininku gali būti tik čia, savoje žemėje, o štai žmogus su tarno sindromu visada pyksta ant to, kuris neklauso pono. Jis gali turėti įvairiausius mokslinius vardus, gali turėti inteligentišką išvaizdą, bet jo siela yra tarno siela.

Ir jis pyksta ant tų nepaklusniųjų – ponas tai gi liepia parduot žemę, kaip jūs drįstate?!

Štai čia slepiasi to pykčio, to informacijos blokavimo ir panašių dalykų priežastis.

Dar kartą dėkoju iš širdies visiems rinkusiems parašus. Jūs padarėte tai, kas nepavyko mums prieš 20 metų. Jūs darydami šį darbą sugebėjote paslėpti savo AŠ ir iškelti bei leisti reikštis tam mūsų MES. Ir tik šitaip galima ką nors nuveikti siekiant didelių tikslų ir neturint valdžios. Iškeliant MES virš AŠ.

Bandysiu apibrėžti tarp ko mes šiame referendume renkamės. Tarp realybės ir fantazijos.

Vieni yra susikūrę fantastinį pasaulį, fantastinę Europos Sąjungą, kur visi geri ir vienas kitam padeda. Duoda už vieną litą tris litus atgal, nieko nereikalaudami mainais.

O realybė – ji visai kita, ir daugeliui žmonių tas aiškėja. O štai tiems parašų rinkėjams, kurių dažnas jau pabuvojo užsieniuose – jiems tas paaiškėjo jau seniau, jie iliuzijų nebeturi.

Tad, kai jūs eisite balsuoti į referendumą ir galvosite kurį klausimą pabraukt – pagalvokite ir apie šį dalyką – ar jūs kartais negyvenate savo iliuzijų pasaulyje. Tai vienas dalykas.

O antras – tai yra pasirinkimas tarp savo sąžinės balso ir išdavystės. Atkreipkite dėmesį, valstybės ar tautos išdavystės sąvoka beveik niekur nebevartojama. Ir ne tik Lietuvoje – Vakarų Europoje taip pat.

Kai nėra nepriklausomybės arba mes tik vaidiname, kad ji yra – tai mes bijome net pagalvot apie išdavystės sąvoką – juk ji čia pat.

Ir kai jūs vėl stovėsite balsavimo kabinoje ir galvosite kurį langelį užbraukti – kreipkitės į savo sąžinę, ji padės apsispręsti. Suprantama tie, kam tas pavyks. Kam pavyks…

Trečia…

Tai yra pasirinkimas tarp praeities ir ateities. Ką aš turiu omenyje?

Pastarieji Europos Sąjungos rinkimai parodė kokios yra ateities tendencijos. Ir tuos klausimus, kad nebėra nepriklausomybės, kad mums diktuoja kažkokias nesąmoningas normas niekieno nerinkti Briuselio komisarai, – šiuos klausimus keliame ne tik mes čia. Šiuos klausimus kėlė prancūzai, balsavę už Mari Le Pen, vengrai, austrai, anglai.. visur žmonės Europoje kelia šiuos klausimus. Jūs girdite ateities balsą.

O visos tos iliuzijos, kurias čia puoselėjo stojant į ES ir dabar daugelis skleidžia – tai praeities balsas. Praeities. Nors ir kaip kam nesinorėtų to priimt, nes jau mes įstojome į Europos Sąjungą, ateitis yra fantastiška ir užtikrinta, gyvenk ir džiaukis.. – deja, viskas keičiasi mūsų akyse.

Mūsų akyse vyksta pasaulinio mąsto virsmas, ir visos tos iliuzijos apie kurias šneka, kaip mūsų taip ir kitų šalių politikai bei atskiri žmonės – tik praeities svajos ir vizijos.

Ir dar, kai jūs stovėsite toje balsavimo kabinoje arba nuspręsite nedalyvauti referendume turėkite omenyje dar vieną klausimą – ar Lietuva yra čia gimusių žmonių kraštas, ar visų, kurie nori čia gyventi? Nuo atsakymo priklauso ir jūsų anūkų ateitis.

Nes jei Lietuva yra visų norinčių čia gyventi kraštas, – pagalvokite kokias problemas ateityje turės jūsų vaikai ir anūkai.

Kai/jei jūs žymėsite tuos langelius, suprastinkite šio referendumo klausimą – jis skamba taip – ar leisti Džonui, Hansui, Johansonui, Ivanui, Janui pirkti žemę Lietuvoje ar vis tik tą teisę turi tik Jonas su Petru ir kiti lietuviai?

Ir tada vėl… kreipkitės į savo sąžinę – ar ji sutiks, kad jūs pažymėtumėte tą atsakymą, kuris leis žemę pirkti visiems Johansonams, Ivanams ir kt. Nes tada kyla kitas klausimas – kas liks jūsų vaikams bei jų vaikams?

Ir aš suprantu, kad mūsų žmonės į šiuos klausimus atsakys skirtingai. Čia yra ne tik Lietuvos bėda. Visose tautose yra vergo-tarno sindromas ir yra normalaus, sąžiningo žmogaus, kuris mąsto kategorijomis MES, o ne vien siauros asmeninės naudos AŠ kategorijomis.

Ir dar kartą – kuo besibaigtų įvykiai sekmadienį – birželio 29 dieną – MES JAU LAIMĖJOME!

Nes šio referendumo parašų rinkimo metu – gimė Lietuvos Pilietinė Visuomenė!

Rolandas Paulauskas
nepriklausomybės akto signataras

Kalba cituota iš video siužeto: YouTube

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. Rasa S. says:

  Laimėta kova , bet ne pats – mūšis!
  Viskas tik priešakyje! 
  Laikykimės iki paskutinės mūšio dienos! 

  Drakonas bus nugalėtas tik mūsų  visų bendrų pastangų dėka.
  Ir tik tuomet galėsime švęsti ir atkurti tikrąja bei nesumeluotą  mūsų Nepriklausomybę,
  ko nuoširdžiai aš ir linkiu jums, visiems!   

  Pajuskime, kad šeimininkais esame tai – MES!
  O ne jie – ES, USA ar bet kuri kita Sąjunga!  

 2. saul says:

  „O kokia yra homosovietikus liga? – Tai yra perdėtas žavėjimasis Vakarais.“-va cia tai isvada.Autorius tikras K.Marksas(Leninas tiktu taip pat)Etikeciu kabinejimu autorius gali pasigirti.Gali pasigirti dar ir…..demagogija ir prorusiskumu.Taip nachaliskai isversti , viska i kita puse,sugeba ne visi.Jo palaikyma mes mateme per prezidento rinkimus( tiek lygiai palaikanciuju ir jo nusipeizejima ir nuomone).Nesisteminis DDDDDDDDDDDDDDD. Sisteminis ….ir dar koks. Ir sistema aiski. „Pastarieji Europos Sąjungos rinkimai parodė kokios yra ateities tendencijos. Ir tuos klausimus, kad nebėra nepriklausomybės, kad mums diktuoja kažkokias nesąmoningas normas niekieno nerinkti Briuselio komisarai, – šiuos klausimus keliame ne tik mes čia. Šiuos klausimus kėlė prancūzai, balsavę už Mari Le Pen, vengrai, austrai, anglai.. visur žmonės Europoje kelia šiuos klausimus. Jūs girdite ateities balsą.“ -Paulauskui imponuoja vengru ir prancuzu nacionalistai Le Penai ir Orbanai.O austru fashistuojanciu nacionalistu pergale-nieko blogo…Sios nacionalistu pergales-gerybe.Ukrainoje-blogybe.Kas patinka Didziajam raudonajam vadui,patinka ir R.Paulauskui.Per visa straipsni tesiasi mintis-ES blogybe.Kokie autoriai-tokie ir straipsniai.Gerai,kad kiekvieno $uns balsas i dangu neina :):):):):):):):)

 3. Jadvyga says:

  Saul, tavo tiesa kosmopolitanizmas ,kur tik turtingi kostiumuoti vyrukai dovanojantys ispuoseletoms grazuolems deimantus ir pinigus kad jos turetu uz ka guleti masazu salonuose ir uz tai kuo imantriau patenkintu sekmingo vyruko geidulius.Taip tai Europietiska iliuzija, realybe kita . Ilgai praskolintoj sali nepriklestesi. Todel yra gal but ir ne taip populiarios Rolando mintys ir tai normalu nes iliuzijomis gyventi patogiau.Mums yra ko pasimokyti is neprasiskolinusiu saliu ,kad bandyti atsitiesti.

 4. Stebėtojas says:

  Le Pen, Farage ir pan pergalės priežastys yra visai kitos.
  Žmonėms pradeda atsiverti akys, kad valdžia yra svetimkūnis, kraujasiurbys ant kūno.
  Tą suvokimą labai sunku valdžiai užgniaužti dėl visuotinio žinių prieinamumo, dėl Interneto Revoliucijos.
  Jo reikšmė prilygsta Gutenbergo presui ( gal pranoksta).
  Ir nors žmogus žlugdomas mokyklose , jis gali rasti internete visą info. Jei tik šeimoje išmokytas mąstyti.
  Tamstos ataka ad hominem- gan vykęs bandymas agituoti prieš referendumą.
  Aš tai balsuosiu. KVIEČIU PRADĖTI GINTI SAVO ASMENINĘ LAISVĘ NUO VALDŽIOS.

 5. saul stebetojui says:

  As trumpai.Jei valdzia svetimkunis,tai tada ka ???-tegyvuoja ANARCHIJA.Mes jau cia visi matom-kas siai dienai yra Doneckas,Luganskas ir kas yra Charkovas.Dar karta pakartoju-cia as tik trumpai.

 6. PP says:

  Saul

  Ką tu matai Ukrainoje? Nes „mes visi“ tai ne mes visi, o tik tu ar tokie kaip tu.

  O apie anarchiją tų kliedi. Valdžia gali būti sava ir gali būti svetima. Lietuvos valdžia yra svetima, nes dirba ne Lietuvos interesų labui. Ir visai nesvarbu, kad ją formaliai renkame mes.

 7. ridikelis says:

  Lietuvoje gimė Pilietinė Visuomenė. Ir tai vertybė?
  Sveiką protą įjunkim. Pažodžiui… Kas yra pilietis? Kaime – kaimietis, mieste – miestietis, o pilietis kokioje pilyje? Ir kodėl man piliečio pasą davė?.. Mes juk valstybėje gyvename, o ne pilyje.
  Visuomenė. Gyventojų visuma, sociumas. Gyventojai – tie kas tik gyvena: maitinasi, dauginasi, ginasi, ilsisi; su visais vagimis, sukčiais, politikais, juristais ir LGBT. Visais. Bet aš nenoriu su jais. Atleiskite nuo tokios malonės – su begalviais man nepakeliui. Man kur kas svarbesni tie, kurie turi kažką bendro su manimi, mano pasaulėžiūra, vertybėmis. Kurie ne tik gyvena, bet ir kuria; kurie saugo papročius ir pakelia svetimas šiukšles nuo savo žemės; kurie jaučiasi atsakingi už svetimą skausmą, neabejingi netiesai ir neatkiša dešinio žando, kai muša. O tai yra tik bendruomenėse, bet jokiu būdu ne visuomenėje. Visuomenė – bendruomenės priešas.
  Tai kas per reiškinys tuomet pilietinė visuomenė? Mes Lietuviai ar Juristai?..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top