Referendumas: Kuo tiki „pažengęs“ miestas?

2014, 21 birželio, 9:09 | kategorija LPT | atsiliepimų (8) | peržiūrų 409 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisŠmėstelėjo delfi.lt vieno tokio „pažengusio“ miestiečio straipsnis apie referendumą…ir kaimiečius. Esu naujasis kaimietis ir galvoju – reikia atsakyti. Atsakymas bus bendro pobūdžio, taip kad nieko asmeniško čia tik… referendumas, čia tik Lietuva.

Žmonės, įtikėję referendumu kaip kažkada A. Valinsku ir t.t.“ – rašo autorius. Man ir tūkstančiams kaimiečių aišku, kad tokios partijos yra pasityčiojimas iš politikos, demokratijos ir visos valstybės. Tai yra ciniškas marketingas ir cirkas. Ir vieta tam – SMS balsavimuose. Bet kuo įtikėję jūs, prisigūglinę miestiečiai? – Valdančiomis, „normaliomis“ partijomis per visus laisvės metus uždirbusiomis mums 60 mlrd. skolą? – Prezidente, kuri verta būti prezidentūroje, vien dėl to, kad nusipaveikslavo su S. Tyler‘iu – grupės „Aerosmith“ lyderiu (kaip rašė A. Užkalnis)? –  Politikais, taškančiais resursus, skiriančiais teisėjus ir budelius, statančiais savo rūmus, Valdovų rūmus, olimpiadas… ir paminkliniais veidais sakančiais kalbas apie nepriklausomybę vergvaldžiais? – Stumiančiais žmones į skolas ir karus? – Tai „atsičiūxinkit“ atrašysiu aš Užkalnio stiliumi.

Labiau pagalvojus, – žmogus tiki tuo, ką žino. Tai žinokit: propaganda veikia ne tik Putino Rusijoje. Kaip manot? Tas pats vyksta ir Lietuvoje, ir visam pasaulyje. Pamenat, kaip aršiai agitavo politikai (su V. Uspaskich! priešaky) už Europos Sąjungą? – Bus investicijų, darbo vietų, keliausime…

Taip, atėjo ES parama (nemažai butaforiniams projektams) ir gal kažkiek padaugėjo darbo vietų (biurokratams). Bet niekas nesakė, kad per tuos metus pabėgs šimtai tūkstančių(!) darbingų lietuvių, o Lietuvos skola – taip, atspėjote, – 60 mlrd. Ir tai praktiškai nuo nulio! O dabar labai padės euras, nes… konvertavimas nekainuos, vėl didės investicijos. Lažinuosi iš savo kaimietiškos kailinės liemenės, kad skola tik didės, nors kai kurių rubuilių gyvenimas gerės. Legendinis referendumas už ES su alumi ir milteliais nelabai kuo skiriasi nuo Krymo, ane? Neaiškinu, reikėjo/nereikėjo stoti; nemanau, kad “prie ruso buvo geriau”, bet rašau faktus.

O faktai tokie: – praktiškai joks valdžios projektas neatnešė naudos Lietuvai kaip tautai. Pataisykite mane, jei yra ne taip. Didžiųjų įmonių, bankų (nors ir sumoka mokesčius) pelnas išvažiuoja iš  Lietuvos. Gyventojų skaičius mažėja. Energetiškai esame labai priklausomi ir prabangūs(naudojame brangią energiją). Socialiai atskirti, kultūriškai… na, buvome kultūros sostinė, pataškėme pinigų. Uždarome bibliotekas, mokyklas, nes jos finansiškai neapsimoka. Apsimoka gipskartoniniai Valdovų rūmai su euro remontu.

Taip, jau senokai balsus perka už alų. Tai patogiau daryti kaime. Daug geria kaime. Bet tyčiotis iš to nereikia. Ir galvoti, kad prisigerti madingame sostinės klube yra geriau ir kultūringiau, nei kaime – irgi nereikia. Mieste perka žmones kitaip:  planšetėmis, informacija, mada, patogaus, riebaus, (atseit) sveiko gyvenimo iliuzija. Atvažiuokit į Kristapiškių kaimą, pamatysit, kad provincijoj ne tik ravim, bet ir studijuojam J. Joyce’ą, grojam trans-folklorą, geriam savo pienių vyną… Gerai, nebeliesiu čia anti-nomenklatūrinės beletristikos – reikia apeiti ūkį, kad gaučiau gerą derlių ir nereiktų pirkti nuodingo (tikrąja to žodžio prasme) maisto prekybcentriuose.

Išvada tokia: – referendumas, kaip bent kažkoks piliečių veiksmas prieš neveiksnią valdžią yra sveikintinas. Vykstant machinacijoms, spekuliacijoms su žemės pardavimais, būtina užfiksuoti, kad žemė kaip nuosavybė yra Tautos. Ir logišką 100 000 parašų ribą yra būtina užfiksuoti, kad ateinantiems referendumams Tavo, taip -Tavo, gera idėja būtų realizuota.

Taip kad birželio 29 d. ateikit ir balsuokit!

Rokis Žukauskis – naujasis kaimietis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. saul says:

  Jo……autorius pavare cia…Miestietis-kaimietis,Kas cia per nesamone.Labai jau….madinga tema .Lyg buciau pakliuves i „Bukime vieningi“ laikrastpalaiki.Traukiam visi gyvent i kaima.:):):)Kritikuoti lengva.60mln skola-blogai.Kiekvienas durnius zino,kad blogai.visi varom gyvent i kaima -sumazes :):):):)Euras blogai,ES dar blogiau.Bandoma pasnibzdeti(tarp eiluciu)apie musu santvarkos ydinguma is esmes.Prezidente bloga del to,kad susitiko su Tyleriu.O gal…. jau ir Aerosmit’u nesiklausyti -nes mate musu prezidente.Kazkokie vejai.Bandoma ,atsargiai,manipuliuoti Krymo klausymu,vos neuzsimenant,kad“prie rusu buvo geriau“.O gal…rusams geriau,jei kaisiojami pagaliai i ES konstitucijos pagrindus.100000 riba-kaip tik ta,kur galima nesunkiai surinkti.100000 destruktyviai nusiteikusiu(arba paprasciausiai apmulkintu)pilieciu-tai ne 300000.Po to,tai jau prasidetu referendumas po referendumo.Kodel niekas nepaaiskina,kiek kainuoja 1 referendumas Lietuvai.Pasigedau atviro…vakarietiskos demokratijos niekinimo ir „Rusiskojo Gerio „garbinimo.Atleiskite man….niekingajam ,uz sias pastabas.:):):):):)

 2. artas says:

  >>saul

  Šiaip jau rašoma 60 milijardų, o ne milijonų.

  Skirtumą jaučiate?

  Iš kitos pusės čia bandote manipuliuoti jūs, dėstydamas tai, ko autorius net nesakė. Tiesa pateikiate tai lyg „o gal?“, „bandoma atsargiai manipuliuoti Krymu“, „vos neužsimenat, kad prie ruso buvo geriau“ – kai autorius konkrečiai parašė, jog nemano, kad prie ruso buvo geriau.

  Toliau – „Kodėl niekas nepaaiškina kiek kainuoja referendumas Lietuvai“?

  O jūs pasiaiškinkite, kiek Lietuvai kainuoja būsimo terminalo nuoma. Jei tingite – pasakysiu jums ir taip – triskart brangiau, nei nusipirkti jį iškart.

  Gal eikite pašnekėt pas valdančiuosius dėl to? Nes referendumas kol kas tik pirmas per 24 metus, o valdantieji per šį laikotarpį prakišo jau 60 milijardų.

  Gal ką pasakysite šiuo klausimu?

  O referendumai bus rengiami tam, kad tokios skolos nedidėtų.

  Ar jūs prieš tai Saul?

 3. zombiui-biorobotui,vardu "saul" says:

  Tipiško liberastinio zombio valdžiagyvių propagandos sudrožtomis smegenėlėmis kliedesiai-tiesiog klinikinis „homo tolerasticus“ atvejis: http://www.pipedija.com/index.php/Tolerastai

  Nuoširdžiai užjaučiu tokius ligoniukus-šitokie sunkūs atvejai,deja,neišgydomi,ir lieka jau visam gyvenimui.

  Visiškai palaikau Referendumą,ir būtinai ateisiu balsuoti prieš kuo tikriausią TĖVYNĖS IŠDAVYSTĘ-bet koks Lietuvos žemių išpardavimas prilygsta galutiniam Tautos ir valstybės likvidavimui.

 4. Rokis says:

  Tau bus atleista, jei ateisi balsuot ir istosi i partizanu gretas, kurie kovoja ar ‘prie ruso’, ar be jo :)

 5. saul says:

  O sujudo…..liliputiniai besarmaciai.Idomi butu moderatoriaus nuomone ( visi komentarai i mano komentara) Tegyvuoja nuomoniu pliuralizmas ir demokratija DDDDDDDDDD As manau,kad referendumai nebus rengiami su 100000 parasu,nes sio referendumo rezultatas bus…..kaip prezidento rinkimuose.O balsuoti eisime.

 6. moderatorius says:

  Gerbiamieji – rašantys komentarus.

  Norėčiau visiems priminti, kad komentarų erdvė yra skirta rašyti atsiliepimams apie rašomas temas, o ne tarpusavio rietenoms.

  Išmokime būti pakantūs bet kurioms nuomonėms, jei tai nėra tiesioginis įžeidimas jūsų pačių adresu.

  Tuo pačiu pasistenkime pakelti savo pačių bendravimo lygį aukščiau delfi ar lryto lygmens. Tai suteiks daugiau savivertės mūsų pačių akyse ir tame tarpe tų, kurie skaitys jūsų komentarus atėję vėliau.

  Dėkoju už supratingumą.

  su pagarba
  moderatorius

 7. vincas says:

  As manau kad zeme tai nera kazkas svarbaus labai ir siaip deretu pasiziureti kaip emigrantai kitose salyse gyvena nusiperka ten namus sklypus tai niekas nieko nesako o kad cia kazkas nusipirks tai jau baisiau negali buti koks skirtumas kad salia manes gyvens koks vokietis ar anglas baisiai cia skauda pirma pasiziurekim ka mes patis darom o paskiau vertinkim.

 8. stebetojas says:

  Rinkimai – vienintele proga ignoruoti valdzia. 
  Todel rinkimus boikotuoju.
  Nes atejei, atidavei balsa- ir nebeturi jo.
  Ir nors mano balsas i seima neina, vis tik pasilaikau sau.
  Referendumas – vienintele galimybe priversti valdzia skaitytis su manim.
  Na ka as vienas, lauke – ne karys. Tai ateikite simtais tukstanciu, 1300000, ir su mumis skaitysis.
  Na negi vel pasakoti pasaka apie sluota:)?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top