Rusija tvirtina, kad nenusileis JAV ginkluotės apimtimis Rytų Europoje

2015, birželio 17, 1:02 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | | | Sarmatai

The Washington Post

lenkų tankai - paveikslėlis

Lenkų tankai karinėse pratybose Swietoszow, Vakarų Lenkijoje, birželio 13 (Lech Muszynski / European Pressphoto Agency)

„Rusija greitai sureaguos į bet kuriuos JAV žingsnius didinant karinius resursus Rytų Europoje, sustiprindama savo vakarų pasienį, tankų, lėktuvų, raketinių kompleksų ir kariuomenės skaičiaus didinimu, pareiškė pirmadienį rusų spaudai RF gynybos Ministerijos atstovas“, – perduoda The Washington Post.

Pentagonas, kaip pranešė šeštadienį amerikiečių valdininkai, svarsto planus dislokuojant sunkiąją ginkluotę Baltijos šalyse, tankus ir kitas transporto priemones, primena korespondentas Karoun Demirjian. Iš rusų pusės, generolas Jurijus Jakubov pareiškė: jeigu tai įvyks, Rusija šiuos veiksmus vertins kaip „patį agresyviausią žingsnį (…) nuo šaltojo karo laikų“.

Anot Jakubovo, „bus sustiprinta kariuomenės grupuotė pagal visą vakarinio Rusijos pasienio perimetrą“, kai tik Rusija pastebės bet kokios sunkiosios JAV karo technikos skaičiaus augimą Pabaltijyje ar Rytų Europoje.

„Planams didinti karinių resursų skaičių Rytų Europoje „žalią šviesą“ dar turi suteikti JAV gynybos sekretorius Ashton Carter“, – sakoma straipsnyje. „Toks patvirtinimas turėtų istorinę reikšmę: JAV nesiuntė sunkiosios ginkluotės NATO šalims, kurios kažkada buvo tarybinėmis respublikomis, nuo to meto, kai jos atgavo nepriklausomybę pasibaigus šaltajam karui“, – pastebi Demirjian.

Pulkininkas Steve’as Warrenas, oficialus Pentagono atstovas, pirmadienį pareiškė, jog kariškiai bando priartinti techniką prie mokomųjų pozicijų Europoje kažkuriam laikui, kad ginkluotės nereikėtų pervežinėti didelius atstumus apmokymų metu. „Jis paneigė požiūrį, anot kurio, sprendimas dislokuoti techniką ar ginkluotę Rytų Europos šalyse ar Pabaltijyje susijęs su konfliktu Ukrainoje“, – pažymi leidinys.

Straipsnio autorius cituoja Putino pasisakymą interviu Corriere Della Sera, jog „tik nesveikas žmogus gali sau įsivaizduoti, kad Rusija užpuls NATO. Tačiau, kaip įsivaizduojama, Rusija turi, bent jau atraminius planus ryšium su tuo, kaip jai reaguoti į potencialų NATO sutvirtinimo didinimą“, – kalbama straipsnyje.

Jakubov pareiškė, kad Rusija atsakys į tokį žingsnį raketinės brigados Kaliningrade perginklavimu „naujais operatyviniais-taktiniais raketiniais kompleksais „Iskander“, taip pat žymūs pakitimai bus padaryti bendroje kariuomenės grupuotėje Baltarusijoje“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Joris says:

  Vakar buvo spaudos konferencija su putinu ir Suomijos vadovu, Putinas aiškiai pasakė, kad tos šalys, kurios įsileis amerikos ginkluotę į savo šalį, taip pat taps atsako į galimą agresiją taikiniais,… o Suomijai – pats geriausias saugumo garantas – tai laikytis neutralumo visais atžvilgiais kaip iki šiol. Tik debilai gali nesuprasti, kad taip kaip buvo „važiuojama“ ant rusijos iki šiol, daugiau „važiuoti“ nepavyks..

 2. Vilpišius says:

  Na, taip – Rusija Suomiją kartą jau puolė. Suomija didžiulėmis pastangomis, netekusi dalies teritorijos, apsigynė, nes vieningai vertino tikrąją laisvę (visų savo piliečių). Tik anuomet kiti laikai buvo – masinio naikinimo ginkluotės neturėta. Štai kas įdomiausia – iki įstojimo (įstojimo?!) į NATO per 13 metų Rusija užpulti Lietuvos nepasistengė, o dabar tai jau dės?

 3. Lenkas says:

  Iš tiesų paprasta kaip vaikų lygyje – kas pirmas tas kaltas. Tankus pirmi atveža amerikonai, paprasta. Labai karo nesinori, rusai savo raketas galėtų nutaikyti ne į pasekmę (Lietuvą) o į priežastį (…), gal tai karo troškimą kiek apstabdytų :)

 4. Mindaugas says:

  Imperialistinio karo nereikia nei Lietuvai, nei lietuvių tautai, nei Lietuvos žmonėms apskritai, nebent tik valdančiajai oligarchų klasei ir jos politiniams statytiniams, kuriems ta vadinamoji integracija į Vakarų struktūras, konkrečiai, NATO ir ES, padeda išlaikyti valdžią ir nevaržomai išnaudoti tautą, apsisaugant no bet kokio masinio protestinio judėjimo, kuris reikalautų tikrai radikalių permainų šalies gyvenime, susiformavimo. Kitaip tariant, mažesnieji vietos oligarchai „savo“ šalį pardavė didžiajam Vakarų oligarchatui, o už tai įgijo atitinkamą apsisaugojimą nuo jam neparankių vidaus bruzdėjimų ar permainų. Tai ir yra Lietuvos buvimas NATO: savotiška apsauga vietos oligarchams, faktiškai likviduojanti bet kokį realų suverenitetą ir, tuo pačiu, statanti šalį ir tautą į nepavyėtiną padėtį, kuri, kilus karui, tikriausiai reikštų kone pražūtį mums visiems, išskyrus „elitui“, kuris, kartu su liberalkonservatorių „auksiniu jaunimu“, palikęs „runkelius“ Marijos žemelėje, pabėgtų sau į kokius nors Majamio paplūdimius, nuo kurių ramiai sau poilsiautų ir „vadovautų tėvynės gynimui“…

 5. Bliamba says:

  to Mindaugas.  Aha, o paskiau „elitas“ arba tiksliau “ krašto gynėjai“ po pasibaigusios pražūties grįžtų ir vėl pradėtų vadovauti ir pasakas sekti liaudžiai: kokie jie didvyriai ir … Lietuva didvyrių žemę…ir kitas pasakėčias.

 6. PP says:

  Grįžtų? Jei Rusija laimėtų, tai negrįžtų.

 7. Vilpišius >> pp says:

  Ogi, primetu, gan suktas klausimėlis – kas čia būtų jeigu būtų . . . Va gi, po hitlerinės Vokietijos pralaimėjimo G.L-Žemkelnis kaži kažkaip iš kengūryno tai sugrįžo, dargi prie „socializmo“ tokią neslabną vilą atgavo (kai galiojo „viršpločio“ įstatymas!) . . . Arba karingoji konservatnikų Rasytė kad varo, kad varo ant „Putino Rusijos“, o jos brolužis kaip niekur nieko toje Rusijoje biznį varo . . .(gal FSB su GRU visai uoslę paterioję?!?) . . . Ciūdai – sakytų dzūkai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top