Sąmoningėjančio Vartotojo laiškas Gamintojui

2014, 1 birželio, 8:48 | kategorija Kelias | 5 komentarai | peržiūrų 1 340 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Sveikas, mielasis Gamintojau,

Jau nebepopuliaru rašyti širdingus laiškus, nes visur skubame, bėgame, ieškome, stengiamės, tačiau pamaniau, kad laikas visgi sustoti ir Tau parašyti.

Parašyti apie tai, kad Tu per daug stengiesi. Kad jau seniai gamini tai, ko man visai nereikia. Kad šiandien tualete padėjau puokštę draugės sode užaugintų levandų – koks puikus oro gaiviklis! Kad vonią jau seniai plaunu su paprasta geriamąja soda – ar bandei? Turbūt bandei, bet juk negali jos brangiai parduoti – per daug paprasta ir niekas už ją nemokės didelių pinigų. Visai kas kita pridėti sintetinės citrinos kvapų ir sukurti „švaros kvapo“ kultą.

Žinai, o ir vonioje padėtas kitos draugės pagamintas muilas – ne taip gerai putoja, kaip tavasis, bet labai malonus sielai ir odai… O šaldytuve, stikliniuose indeliuose, sudėti trečios draugės pagaminti kremukai: veidui, rankoms – galioja trumpai, gamina ji po nedaug, bet labai greitai pajutau didelį skirtumą tarp tavųjų ir josios gaminių. Tavieji – kuo daugiau tepi, tuo daugiau reikia. Josios – tepi vis mažiau ir mažiau… Nes nebereikia…

Ir taip daro visa mano šeima, ir kitų draugių šeimos. Žinai, kas dar smagu? Kai kremas baigiasi, indelius išplaunu ir nunešu draugei atgal. O tavuosius turėčiau mesti į konteinerį. Prieš tai ten jau būtų atsidūrusi popierinė dėžutė ir plona polietileno pakuotė, į kurią dėžutė įvilkta. Ar supranti skirtumą?

Turbūt supranti, bet vis dar šventai tiki, kad parduoti gali tik išskirtinėje pakuotėje, neįprastos formos, madingų spalvų. Vis labiau koncentruodamasis į formą tu pamiršti esmę – turinį. O aš, Vartotoja, vis labiau ir labiau ją prisimenu. Nes juk esmė – visų svarbiausia.

Tu gaudai mūsų vaikus – suaugę tau jau beveik prarastoji karta – jiems bandai įdiegti formos svarbą, asocijuoji ją su statusu. Sieki, kad jogurtas būtų skanus tik spalvotame plastiko indelyje, kad vanduo geriamas tik spalvotas, su kvapais, identiškais natūraliems, kad paprasta stiklinė vandens su citrina būtų „ne lygis“. Kad išmanumas būtų matuojamas sugebėjimu žaisti žaidimus išmaniajame telefone, o išmintis kaip tokia vertybė visiškai išnyktų iš ateities vartotojų žodyno.

Galiu tave nuliūdinti – tu labai klysti. Ir nors tau dabar atrodo, kad tu valdai situaciją, kad sekdamas mano įrašus Facebook ir susirašinėjimą su draugais Gmail tu gali susekti, ko aš noriu iš tikrųjų, ko man trūksta ir ką tu turi pagaminti, kad mano gyvenime atsirastų pilnatvė, – aš tau noriu pasakyti, kad, Gamintojau, jau per vėlu. Aš supratau, ko tau reikia, o tu vis dar nesupranti, ko reikia man. Todėl tą tau ir noriu dabar pasakyti:

– Man reikia šaldytuvo, kuris tarnautų 30 metų ir naudotų mažai elektros. Kad nenulūžtų jo plastikinės lentynos tik suėjus garantiniam 5 metų laikui, kad nesurūdytų metalinės dalys, kad jame nesilaikytų drėgmė ir nepradėtų pelyti. Paprasto, balto, standartinio dviejų aukštų…

paveikslėlis

Man reikia, kad pomidoras ne tik būtų pomidoro formos, spalvos, bet ir skonio bei kvapo. Čia nepadės kiniečių išradimas suteikti kvapą pomidorui per genų mutacijas – aš noriu pomidoro tokio, kaip iš močiutės daržo. Kitaip pati tuoj užsiveisiu pomidorų daržą ir nustosiu VARTOTI.

– Man reikia, jog apskritai gamintum maistą tokį, kuriam nereiktų jokių papildų – į kapsules supakuotų avižų, moliūgų sėklų aliejaus ar dilgėlių lapų. Man taip norisi tikėti, kad šlamštmaisčio pramonė ir maisto papildų pramonė nėra vienose rankose… Bet vis daugiau ženklų rodo, kad būtent taip ir yra…

– Man reikia, kad su tais pačiais bateliais, vaikščiodama kasdien, galėčiau pravaikščioti pavasarį ir rudenį, o su basutėmis – bent dvi pilnas vasaras. Kiek užprogramuoti laikyti tavo pasiūti batai, Gamintojau? Kiek tonų karvių ir kiaulių nudirtų odų kartų su dirbtiniu kaučiuku kasdien patenka į sąvartynus, patarnavę mėnesį ar du?

– Man reikia, kad tu nustotum mane ir mano vaikus įtikinėti pirkti tai, ko mums visai nereikia. Nustok būti ta nuolat zyziančia muse, nustok teršti eterį – ir aš galbūt vėl pradėsiu tave gerbti.

O dabar svarbiausia dalis, statistiniai duomenys:

– Gamintojau,  aš turiu pinigų, esu miesto gyventoja, dirbu, dirba mano vyras, mes turime mašinas, auginame vaikus, juos leidžiame į mokyklą, į būrelius. Mes VALGOME, RENGIAMĖS, SKALBIAME, VALOME DANTIS – mes potencialūs TAVO VARTOTOJAI. Ar tu nori mus išgirsti?

Neringa Daniulaitienė – Nerida

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Stebėtojas says:

  Balsas tyruose.
  Nes jei gamintojai atsižvelgs į šiuos protingus reikalavimus, sistema žlugs anksčiau ( ir mažiau skausmingai, beje).
  Kreipkitės verčiau į kitus vartotojus.
  Kai mūsų bus pakankamai daug, masiniai gamintojai produkciją su šiulaikiniu įvyniojimu galės patalpinti laisvose kūno ertmėse.

 2. Marius says:

  Nenori.. Jam neapsimoka.

 3. Donis says:

  Laiškas geras, tik bėda kad gamintojai tokių puslapių neskaito. Jie geriau investuoja į marketingą (kitaip – melagių mokslą) ir juodąsias duomenų bazes. 
  Aš taip pat norėčiau, kad kuo daugiau žmonių atmerktų akis.

 4. Vartotojas says:

  O aš niekada neperku maišelių prekėms su prekybcentrių reklama. Iš principo! Juk jie man už savo reklamą turėtų primokėti…
  Gaila, nedaugelis tai suvokia.

 5. Klausimas portalo autoriams
  kodėl iliustarcijoje nėra nei vienos rušiško brando.
  Gazprom neleido?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top