Sąmyšis dėl rusiškų branduolinių raketų

2015, 25 birželio, 10:50 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 455 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Neue Zuercher Zeitung

paveikslėlis

Bombonešis TU-22, Maskvos karinis paradas gegužės 9 (Nuotrauka: Shipenkov / EPA)

„Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, santykiai tarp Rytų ir Vakarų pergyvena rimtus išbandymus, nuo šaltojo karo pabaigos momento: politikai vykdo debatus dėl ginklavimosi, Šiaurės Atlanto aljansas kuria greito reagavimo pajėgas, JAV svarsto galimybes dislokuoti amerikiečių kareivių ir sunkiosios ginkluotės pajėgas Rytų Europoje, o Kremlius dislokuoja raketinius kompleksus „Iskander“ Kaliningrado srityje, tolimo veikimo bombonešius Tu-22M aneksuotame Kryme ir pareiškia apie ketinimą pateikti kariuomenei naujas ginkluotės sistemas“, – rašo šveicarų laikraščio Neue Zuercher Zeitung apžvalgininkas Daniel Wechlin.

Viso to pasekoje, kaip politikoje, taip ir MIP prasidėjo pati tikriausia isterija. Autorius mano, jog nevertėtų taip pervertinti „kariškus pasižaidimus raumenimis“. Pavyzdžiui, audringą kritikų Vakaruose reakciją iššaukė Putino pareiškimas apie tai, jog dar 2015-aisiais Rusijos branduolinių pajėgų sudėtį papildys 40 tarpkontinentinių balistinių raketų. Kalba iškart nukrypo apie „gąsdinimą branduoliniu ginklu“ ir „neatsakingą Rusijos elgesį“.

Tačiau, prie viso to neužsimenama apie faktą, jog Rusijos prezidento ketinimai absoliučiai ne nauji: Putinas dar 2012-aisiais prieš grįždamas į prezidento krėslą pareiškė, jog iki 2020-ųjų rusų Ginkluotosios pajėgos gaus 400 naujų tarpkontinentinių raketų, o gruodžio mėnesį paminėjo dar 50. Nuo 2008-ųjų Rusijoje vyksta karinė reforma, kurios eigoje senosios branduolinių pajėgų sistemos yra keičiamos naujomis. „Reforma vyksta ne be problemų: pavyzdžiui, naujų jūrinių raketų „Bulava“ priėmimas buvo nutrauktas ryšium su avarijomis bandymų metu“, – pastebi Wechlin.

„Tačiau, kaip bebūtų, Putino pasisakymai palieka vietos interpretacijoms, kadangi neaišku, kalbėjo jis apie naujas 40 raketų ar tai dalis tų 50-ies, kurias pateikti valstybės vadovas žadėjo anksčiau. Nežinoma ir raketų klasė“, – nurodo autorius. Karo ekspertai mano, jog toks nedidelis raketų skaičius nesuteiks Rusijai kažkokių žymių pranašumų ar naujų galimybių.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Tiesiai sviesiai says:

    youtube.com/watch?v=Bt3RnKV2u84

  2. albinas says:

    https://www.youtube.com/embed/g_M5BBUQOpk

    verta pasiklausyti, kas dar neviska suvokia kas vyksta…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top