Šeimą griauna Sabatauskas

2016, 5 birželio, 11:54 | kategorija LPT | 15 komentarų | peržiūrų 646 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ketvirtadienį Seimas po daugiau kaip dvejų metų pagaliau posėdžių salėje ėmėsi šeimos sąvokos apibrėžimo Konstitucijoje. Deja, siūlymas šeimą kildinti iš santuokos tarp vyro ir moters vakar vėl sukėlė aršias diskusijas ir konfliktus. Daugiau kaip dvejus metus ant Teisės ir teisėtvarkos komiteto stalo gulėjęs projektas Seimo posėdyje buvo pristatytas su siūlymu nepritarti tokiai šeimos sąvokai. Pasirodo, tokią komiteto poziciją galėjo lemti ne tik įsitikinimai, bet ir asmeniniai interesai.

Julius Sabatauskas

Julius Sabatauskas. Stasio Žumbio nuotr.

Be vilkinimų neapsieita

Plenarinio posėdžio metu vakar Seimui pagaliau atėjo laikas imtis 38 Konstitucijos straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo siūloma, kad šeima būtų kildinama iš santuokos, sudarytos vyro ir moters. Parlamentarai siekia atsiriboti nuo liberalių šeimos apibrėžimų, gajų užsienio šalyse, ir užkirsti kelią vienalytėms šeimoms bei jų santuokoms. Tačiau daugiau kaip prieš dvejus metus 107 Seimo narių pasirašytas projektas Teisės ir teisėtvarkos komiteto buvo įvertintas kaip netinkamas. Iš posėdyje dalyvavusių 140 parlamentarų balsuoti ryžosi tik 92. Džiugu, kad 54 iš jų pasisakė prieš tokias komiteto išvadas. Deja, 29 balsavo „už“, o susilaikė 9 parlamentarai. Vakar pademonstruota komiteto, tiksliau, komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko, pozicija daugeliui parlamentarų jau ne naujiena. Tačiau ne visi supranta, kodėl jis taip aršiai priešinasi šeimos sąvokos įtvirtinimui. apibrėžimas, įtvirtinimas

„Akivaizdu, kad tam tikri atstovai Seime ir Teisės ir teisėtvarkos komitete užsiima šio proceso vilkinimu ir daro procesą neskaidrų. Reikia akcentuoti, kad ne visas komitetas yra vieningas. 4 nariai balsavo už pirmininko perskaitytas išvadas, 4 nariai balsavo „prieš“, o pirmininko balsas buvo lemiamas. Posėdžiui pirmininkaujantis Algirdas Sysas, kuris visuomet sistemiškai pasisako prieš santuokos ar šeimos reikšmę, taip pat veikė tendencingai. Jis pasinaudojo statusu, pritaikė atitinkamą straipsnį ir pareiškė, kad projektą reikia grąžinti komitetui. Bet ką tai reiškia? Juk komitetas jau pasakė savo nuomonę. Tai akivaizdus bandymas vilkinti procesą dar labiau“, – situaciją posėdžių salėje „Vakaro žinioms“ pakomentavo Seimo narė Rima Baškienė.

Seimas nepritarė A.Syso sprendimui ir siūlė projektą pateikti kitam komitetui, pavyzdžiui, Socialinių reikalų ir darbo. „Tačiau A.Sysas nenorėjo priimti sprendimo, išgirsti, ką sako Seimo nariai, tad paprašė Etikos komisijos, kad ji pasakytų, kaip šioje situacijoje toliau reikia elgtis“, – pasakoja pasipiktinimo neslepianti R.Baškienė.

Sprendimus diktuoja giminės?

Tačiau kol Etikos komisija kaip darželio auklėtoja nuspręs, kaip toliau elgtis mūsų darželinukams, kai kurie Seimo nariai sako jau dabar žinantys, kodėl J.Sabatauskui Seimo daugumos siūlyta šeimos sąvoka tokia neparanki. ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskusijos metu Seimo narys Povilas Urbšys neslėpė, kad pas mus norima įdiegti tam tikrus įstatymus, kurie pažeistų mūsų vertybines, visuomenės tradicines nuostatas, tai irgi daroma per nevyriausybines organizacijas. Viena iš tokių nevyriausybinių organizacijų yra Žmogaus teisių centras.

Būtent šis centras, pasak parlamentaro, ir galėjo būti tokios griežtos J.Sabatausko pozicijos šeimos klausimu priežastis. „Dabar mes kalbame, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas aiškiai vilkina tos konstitucinės pataisos priėmimą. O jo dukra yra Žmogaus teisių centro vadovė.

Kuo Lietuvos žmogaus teisių centras aktyviau dalyvauja, kad nebūtų priimta tokia konstitucinė pataisa, tuo geriau tas centras pateisina savo veiklą ir kartu užsitikrina finansavimą. Taip Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko dukra užsitikrina stabilias pajamas. Viskas paprasta“, – teigia P.Urbšys.

Nors skamba realistiškai, pats J.Sabatauskas neigia, kad centro veikla nors kiek susijusi su svarstomais įstatymais Seime. Pats pirmininkas, paklaustas, ar turėjo interesų vilkinti procesą, sako nesuprantantis, kokie interesai jį galėtų sieti su įstatymo projektu. „Mano dukra dirba nevyriausybinėje organizacijoje. Čia jokio interesų konflikto nėra, nes ji atstovauja žmonėms, gina jų teises įvairiais klausimais, teikia specialistų išvadas. Jos kompetenciją labai gerbiu ir aš asmeniškai manau, kad ji, kaip teisininkė, už mane visa galva aukštesnė“, – painiai į klausimą bandė atsakyti parlamentaras.

Bandydamas patikslinti akcentavo, kad nevyriausybinis sektorius tarsi savaime atskiria jį ir dukrą nuo veiklos sričių: „Jeigu ji dirbtų vyriausybinėje struktūroje, būtų ministrė ar dar kažkas, gal būtų galima apie tai pamąstyti. Bet čia yra visiškai niekinis kaltinimas.“

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. konkurencijos nėra says:

  Kas žino…?

 2. Vytas says:

  Būkim ir turtingi ir laimingi ir teisingi – šeimą lietuvišką griauna ne Sabatauskas, bet socialdemokratų partija. O pamatysim kas tikrai griauna per balsavimą seime.

 3. Mindaugas says:

  Vytui: Tai kad jie visi šeimą griauna. Tiek „kairieji“, tiek konservai su liberastais. Tarp šitų buržuazinių partijų, tuo labiau tarp jų lyderių, jokio skirtumo nėra…visi jie beveidžio kosmopolitizmo agentai.

 4. pestininkas says:

  Taip mindaugai ir visi beveik buve raudoniėji nomenklaturininkai,tavo viėnminčiai!Ar ne daugelis gi ju baigė raudonas školas partines,kaip tu čia apiė savo draugus?

 5. Mindaugas says:

  pestininkui: Jums, garbusis, patarčiau eiti išsilieti į delfį…, na, arba suokalbių teorijas paskaitinėti…

 6. Arvitto says:

  Pestininke,-surugusi fekalija,-tie tavo raudonieji nomenklaturistai,trockistai-liberastai,ir yra butent „pagimdyti“ tavo sudaedziu vakaruose!Bet,kaip ten bebutu,sovietu sajungoje,tokia tema,net diskusiju nebutu…o,jei kas ir iskeltu klausyma toki,kad pederastai gali sudaryti „normalia“ seima,ir „prigimdyti“ daug vaiku,tai ta frukta,momentaliai issiustu I psichetrine arba,net I kalejima!Stai taip.Blemba,bet koks troskimas naikinti musu lietuviu tautos tradicijas,a?

 7. Ec says:

  Atsidariau aš tą žmogaus teisių centro tinklapį, didžiąją dalį jame sudaro mano nuomone,sodomitinė propaganda. Bet nereikia labai vienpusiškai žiūrėti ir į tarybinius laikus, po 1917 metų revoliucijos taip pat buvo nesamonė su šeimos supratimu, laisvas seksas, bendri, valstybės, vaikai ir pan. Bet tuomet palyginus greitai suprato, kad taip ilgai netemps, todėl pakeitė dorovinę liniją. O gal tą liniją pakeitė į valdžią atėjus Stalinui, nežinau. Mano nuomone tą ištvirkimo programą kartu su Leninu atsiuntė vakarai. Lietuva to ištvirkimo meto neužkabino, todėl ir atrodo, kad dorovinis ugdymas Tarybiniais laikais visuomet buvo geras. Jei rusai puls :) gal ta sodomija ir mūsiškiams iš galvų išrūks :)

 8. konkurencijos nėra says:

  Kas iš gerbiamūjų komentatorių žino kas yra Dora?

 9. pestininkas says:

  Jo tai mindaugai su arvito vat čia ir pasirodėte visame gražume,turit internetus po nosimis ir negalit rast oficialios info?Ir ka čia jus irodinėjat?,Kad juoda ira balta?samokslo teorijos?vat ec matosi ištikruju randa teisinga info,o vat jus abu tai tikrai delfio verti,galit triėst kiek norit,faktu nepakeisit beleberdistai!

 10. pestininkas says:

  P.S.aš juk buvau jau viėna nuoroda iš izraelio portalo jau ikėles,ne veltui ira sakoma aklas tas kas žiuri ir nemato!

 11. Mindaugas says:

  pestininkui: Apie ką jūs čia rašote? Žinau, kad su tokio tipažo komentatoriais beviltiškas reikalas ginčytis, bet nesusilaikiau. Apie kokius oficialius šaltinius, garbusis, rašote. Jie visi cenzūruoti dabartinio režimo. Ir dar kišate sionistinės valstybės tinklalapio nuorodas….gėda, garbusis, gėda. Norint susidėlioti tinkamą vaizdą, reikia dėlioti kruopelytę po kruopelytę. O tai, kad jūs savo komentare minite nomenklatūrininkus, tik įrodo, kad nesigaudote reikalo esmėje. Siūlau pradžiai bent pasidomėti apie Tarybų valdžios požiūrį į šeimą ir seksualines mažumas….

 12. Ec says:

  Mindaugai, dėl bolševikinės Rusijos pradžios laikų moralės supratimo pilna informacijos Tarybinių laikų literatūroje ir net TSRS prieškariniuose – pokariniuose filmuose. To dabartinis režimas ar sionistai tikrai negalėjo cenzūruoti, atsiprašau, bet čia jau pats lenki link sąmokslo teorijų (nesakau, kad jokios sąmokslų terijos neturi pagrindo). Kad Leninas buvo finansuojamas iš vakarų, jau seniai įrodyta ir pripažinta tiek vakarų tiek rusų, o jei jis ilgiau būtų valdžioje, suirutė Rusijoje ją privestų iki žlugimo, t.y. finansuotojų tikslai būtų pasiekti, o ar Lietuvai nuo to būtų geriau ar blogiau, neaišku. Mano nuomone jei žūtų daugiau žmonių, būtų blogiau, nesvarbu kokios tautybės ar pilietybės tie žmonės, lietuviai, rusai, lenkai ar vokiečiai. Nors jų žuvo ir išsilaikius Tarybinei valdžiai labai daug. Leninas tiesiog reikalingas masėms kaip stabas, todėl jo nuodėmės ir buvo pamirštos, skirtingai nuo visų kitų jo draugų

 13. Mindaugas says:

  to Ec: Jūs manęs nesupratote. Informacijos tai pilna, bet klausimas kaip ji traktuojama ir kas ją traktuoja? Beje. Na ir kas, kad buvo finansuotas? Žiūrėkite į rezultatus ir kokie tikslai buvo pasiekti. Kas dėl Rusijos privedimo prie žlugimo, kardinaliai su jumis nesutinku, tačiau nesiplėsiu, kadangi išeitų paklodė. Siūlyčiau jums giliau pasidomėti šiuo klausimu.

 14. pestininkas says:

  Taigi mindaugai užduok pats sau klausyma,ar pats po kruopelyte esi ka rinkes savo gyvenime?Kiėk skaitau tavo komentarus tai soc.-kom.santvarka iki pamėlinavimo esi linkes vaizduot šviėsiom spalvom,toks vaizdas kad esi buves aparaččikas kuris puikiai gyveno?Ir pats turbut nejauti kaip viėna tema pasisakai skirtingai,pažiurėk savo senus ir naujus komentarus,panašiom temom!Ir informacijos tikrai pilna,netgi rf internete daug ir netgi tavo viėnminčiai komunizmo dinozaurai ne mažai jos pateikia,taigi ec čia teisus!

 15. Mindaugas says:

  pestininkui: Kodėl jūs manote, kad aš nerenku informacijos? Matote, skirtingai nei Jūs, į įvykius pasaulyje žiūriu mokslinio komunizmo bei marksizmo akimis…be to patikėkite, nebuvau aparatčikas, buvau ir esu paprastas darbo žmogus, lyginantis dvi skirtingas santvarkas ir suprantantis, kokia iš jų darbo žmogui teisingesnė ir geresnė. Nesinori veltis į ginčus, tačiau pakartosiu. Žiūrėkite į rezultatus, į tai, kas buvo pasiekta. Čia aš apie Leniną. O apie jo virtimą stabu, aš turiu savo nuomonę, kurios čia nereikšiu, kadangi šis tinklalapis nėra tam vieta…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top