Seimas sutrumpino prekybos alkoholiu laiką, uždraudė jo reklamą ir pardavimą jaunuoliams iki 20 metų amžiaus

2017, 2 birželio, 13:05 | kategorija Realybė | 10 komentarų | peržiūrų 572 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gabrielius Landsbergis pasisakymo Seime metu

Seimas ketvirtadienį priėmė istorinį sprendimą, galutinai apsisprendęs dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, apribodamas alkoholio pardavimo trukmę, jaunimo iki 20 metų amžiaus teisę pirkti ir vartoti alkoholinius gėrimus, ir uždraudė alkoholio reklamą.

Valstiečių frakcija nesulaukė palaikymo siūlymui, sekant kuriuo, renginių metu, kuriuose būtų leidžiama vartoti alkoholį, jį vartojantieji turėtų būti atskiroje patalpoje, „kaip garde“ […], vieno Seimo nario išsireiškimu, taip pat atsiėmė siūlymą drausti alkoholio butelius neštis permatomame pakete.

Dėl amžiaus cenzo Seime buvo ginčijamasi iki pat galo, o pabaigai įstatymų leidėjas K. Glaveckas pareiškė, jog jo vis tiek nebus laikomasi, – tuo viešai pademonstruodamas Seimo priimamų įstatymų vertę ir tai, ką apie juos mano patys Seimo nariai.

Matant kas vyko ir girdint tai, kas buvo kalbama galima sakyti, jog visa opozicija ir net kai kurie socialdemokratai (LVŽS koalicijos partneriai) siekė, kad Lietuvos jaunimas galėtų pradėti gerti kuo anksčiau. Arba bent jau, gink Dieve ne vėliau, nei iki tol, aiškindami, kad kitaip pažeidžiamos jaunimo apsisprendimo teisė.

Netrūko ir incidentų, – Sauliui Skverneliui suteikus žodį, jam trukdė kalbėti iš kito mikrofono kalbantis Seimo narys (R. Žemaitaitis), po ko premjeras netekęs kantrybės sušuko – „užčiaupkite tą burną„, į ką neužilgo sureagavo Aušrinė Armonaitė, pareiškusi, jog negalima taip elgtis su sau lygiais. https://www.youtube.com/watch?v=0s95yj7-xqE

Naglis Puteikis savo ruožtu priminė, jog alkoholio reklama galėjo būti uždrausta jau 2012 metais, nes TS-LKD (konservatorių) partijos taryba priėmė sprendimą, kurio, deja, nesilaikė 6 partijos nariai, beje, apsiėję be jokių sankcijų. Tuojau pat sekė Gabrieliaus Landsbergio atsakymas, kurį galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=169DgS0SRLw

Nors svarstymo metu prieš alkoholio vartojimo, amžiaus bei reklamos apribojimus pasisakė pakankamai daug opozicijos atstovų, tačiau balsuojant dėl galutinio varianto už jį balsavo 101 parlamentaras, prieš buvo 10, ir 10 susilaikė.

Vėliau 10 Seimo narių pasirašė kreipimąsi į prezidentę, prašydami vetuoti priimtas pataisas, ribojančias alkoholio įsigijimą nuo 20 metų, kaip neatitinkančias realijų ir perteklinės, rodančios nepasitikėjimą jaunimu.

Greičiausiai tai ir buvo tie 10, kurie balsavo prieš.

Beje, ir pozicija ir opozicija pažadėjo, jog tai dar ne pabaiga, o opozicija dar ir užtikrino, jog surinks pakankamai jaunimo (negavusio laiku gerti) balsų ir gavusi daugumą atkeis viską atgal.

Pabaigai pasisakė Dainius Kepenis, buvęs „Sveikuolių Sąjungos“ prezidentas, kurio kalbos vaizdo įrašą galite pamatyti žemiau.

 

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. konkurencijos nėra says:

  Uždraustas vaisius saldesnis!
  Trečią kartą valdžiagyviai lipa ant to pačio grėblio!

 2. Dovydas says:

  …nors koks postūmis alkoholio byloje…. Jei jau atskirti rūkantys nuo nerūkančių, kodėl man turėtų alkoholio reklama trukdyti. Tiek jau visuomenė sulipo su alkoholiu, kad net bet koks sujudimas toje vietoje, sukelia paniką. Nusiraminkit – galit ir toliau nuodytis kiek telpa, per nagus su bokalu niekas netrenks….

 3. Dalia says:

  Džiaugiuosi.

 4. Tai va says:

  Bent kazka daro valdzoagyviai dziaukites. Tie visi rekiantys pries alk draudimus atrodytu kad patys yra nepagydomi alkoholikai. Kam tas alkoholis is vis reikalingas

 5. saul says:

  Aha,dar galetu ir seksa uzdrausti.Po to…lasinius,cukru,baltus miltus,limonada ,automobilius……Juk viskas kenkia.Na o kur zmogaus apsisprendimo teise?Nors as pats nerukau, nesuprantu kodel uzdrausta rukyti lauke, kavinese,aikstese-juk ten tik kvapas.Tada uzdrauskite nuosamame name kurenti krosni,juk ziema baisus smogas,kai vejo nera.Nevisi juk kurena „nesveikomis“dujomis DDD Vaziuoji po Europa-visur viskas leidziama .Ir nemato jokiu problemu pietieciai su vaikais sededami pobuvyje,kur pas kiekviena suaugusiji vyno taure,ar vokieciai del bokalo alaus.Vokietijoje ,isvis,dar vidaus kavinese ir VALGYKLOSE egzistuoja „rauchen zone“ ir „nicht rauchen zone“.Jokiu dumu ir vaikai sedi netoliese.Pas mus davatku krastas,o zalieji siekdami trumpo populizmo,musu krasta nori paversti muslimu valstybe.Geras bajeris buvo neseniai,kai pavilneje(poilsiavieteje),kazkas iskviete jaunimui policija del to,kad jie grilino .Atvaziavo patruliai ir nesupranta…..kas cia blogai-grilio vieta,jaunimas geria tik gira.Matyt,kokiai tai…susireiksminusiai damai nepatiko dumu kvapas DDD Aisku,kad reikia ir visus lauzus uzdrausti-kaipgi kitaip,gi dumu tai ,kaip nuo 100 rukanciuju.Debilizmas.Iki ko mes toliau prieisime.Veryga visiskai neziuri kitu dalyku,apart alkoholio.Na o kaip bus su vaistu kainomis,kurios jau baigia pribaigti pensininkus? Draugas vartoja vaistus del skrandzio-Lenkijoje jie lygiai 4 kartus pigesni.Ir tai mazmenineje prekyboje.Siaubas.

 6. Alvydas says:

  Gerai, kad nors 10% ką reik daryti su alkohogoliu padarė, šaunuoliai.

 7. būtšaknis says:

  Sunku nepritarti dėl vaistų kainų : kolega važiuoja į Lenkiją ir sau bei žmonai nusiperka visus reikiamus vaistus pusmečiui,o kainų skirtumas padengia kelionės išlaidas ir dar mėsos produktų porai mėnesių .Ką čia ir besakysi,ne nuo to galo pradeda.Tarp jaunimo jau sklando juokelis,kad kam gert brangų alų ar degtinę,ir užkandos reikia ir vietos „tūsui“,tai geriau „pasiėmei lengvą dozę“ kaifo ,užsigėrei energetiniu ir kilk aukštyn… O kas gali paneigti,kad tokiais draudimais to nesiekiama?

 8. konkurencijos nėra says:

  – , o kur draudimai narkotikus vartot?

 9. LosAngeles says:

  Kazkaip daug rypaujanciu apie draudima… Tai ka tas seimas uzdraude kad toks pasipiktinimas? Reklama??? O tai be reklamos nezinosite ka pirkti? Kazin kazin. Kai reikaliukas ‘prispirs’ – nusipirksite, nei pirkti, nei vartoti neuzdraude. Taip kad nebedavokite…

 10. Edmundas says:

  Ką aplamai mums gero davė alkoholis? Kodėl aplamai jį reiktų skatinti vartoti? Anoniminiai alkoholikai teigia, kad pirmą stikliuką išgeria jie, o antrą jau geria tas pirmas stikliukas… Tai, kokia kalba gali būti apie atsakinga alkoholio vartojimą? Ar tuomet ne didžiausias blogis ir yra tas neva autoritetingų žmonių pasisakymas, kad alkoholį galima vartoti su saiku? Juk viskas ko ištikrųjų reikia, tai, kad žmogus išgertų nors vieną stikliuką, bokalą, o paskui programa pati savaime dirba savo darbą. Šiurpinanti statistika susijusi alkoholio vartojimu neprabudins tų kurie jau paskendę alkoholizmo liūne, tų kurie jau nebegali būti blaivūs, tų kuriems šventė nepraina be alkoholio, tų kurie jau nebegali žvelgti į pasaulį blaiviom akim. Bet jūs nors palikt vaikus ramybėje. Tos reklamos juk būtent skirtos jiems, o ne jums. Jūs jau ir taip esate vergai alkoholio ir kurti reklamas jums jau nėra jokio tikslo. O vaikai turi prigimtinę teisę augti blaivioje aplinkoje ir jei mes ją pažeisime atsakysime už tai patys. Taigi aš labai džiaugiuosi, kad buvo uždrausta alkoholio reklama.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top