Škotija pradės skubias derybas su Briuseliu dėl narystės ES

2016, 25 birželio, 23:18 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 301 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nicola Sturgeon

Nicola Sturgein | nuotrauka Independent.ie

Škotijos vyriausybė sieks skubių derybų su Briuseliu, kad apsaugotų regiono teisę išlikti Europos Sąjungoje, pareiškė Škotijos premjerė Nicola Sturgeon.

Ji pažadėjo organizuoti ekspertų tarybą, kuri konsultuotų ją juridiniais ir diplomatiniais klausimais, kol pati Sturgeon derėsis dėl Škotijos narystės Europos Sąjungoje.

Be to, Sturgeon pareiškė, jog jos ministrų kabinetas sutiko pradėti darbą įstatymo projekte, kuris suteiks galimybę surengti Škotijoje antrą referendumą dėl nepriklausomybės.

Dauguma Škotijos gyventojų praėjusiame referendume dėl Britanijos narystės ES (Brexit) pasisakė už tai, kad ji liktų Europos Sąjungoje. Tačiau visumoje, Britanijos referendume balsų daugumą surinko „Brexit“ šalininkai.

Pirmasis Škotijos referendumas dėl nepriklausomybės buvo surengtas 2014 metais. Tada didžioji gyventojų dalis balsavo už tai, kad šalis liktų Britanijos sudėtyje.

Eilė analitikų ir ekspertų pažymėdavo, jog referendumo dėl „Brexit“ rezultatai prives prie politinių rizikų Britanijai. Pavyzdžiui, bankų ataskaitose buvo pabrėžiamos rizikos apie galimą referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės, o taip pat apie galima plebiscitą dėl Airijos susivienijimo.

Airių nacionalistinės partijos „Sinn Fein“ pirmininkas Declan Kearne jau pareiškė apie ketinimą surengti tokį pat balsavimą. Tačiau Šiaurės Airijos vyriausybės premjerė Arlene Foster atmetė tokią galimybę ir pareiškė palaikanti referendumo rezultatus.

Daugiau, nei milijonas Britanijos gyventojų šį šeštadienį pareikalavo surengti pakartotinį balsavimą dėl narystės ES. Atitinkama peticija Britanijos parlamento tinklapyje veržliai renka balsus.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top