Šokiai su kardais Rusijos pasienyje

2018, 21 birželio, 1:01 | kategorija Metodologija | 19 komentarų | peržiūrų 709 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Photo by The U.S. Army | CC BY 2.0

Mano vertinimu, senatoriau, Rusija kelia didžiausią grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui“.

Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Joseph Dunford.

Aš manau, jog pagrindinės grėsmės prasideda iš Rusijos“

JAV gynybos ministras James Mattis.

„JAV gynybos išlaidos kaip ir anksčiau didžiausios pasaulyje. 2017 metais Jungtinės Valstijos išleido savo ginkluotosioms pajėgoms daugiau lėšų [610 mlrd dolerių], nei sekančios septynios šalys kartu paėmus. Rusijos karinės išlaidos 2017 metais sudarė 66,3 milijardus dolerių, ir tai 20% mažiau, nei 2016 metais“.

Stokholmo pasaulio problemų tyrimo institutas. Kasmetinė ataskaita, 2018 metų gegužė. JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracija kursto konfrontaciją ir karinę isteriją visame pasaulyje, pradedant nuo Pietų-Kinijos jūros ir Persijos įlankos, ir baigiant Pabaltiju.

Karinio JAV-NATO aljanso šalys žymiai didina savo karines išlaidas ir didina kariuomenės grupuotes Europoje, veikdamos išplėsto priešakinio buvimo politikos rėmuose. (koks išsireiškimas) Tuo pačiu jos dislokuoja smogiamąją aviaciją, raketinius laivus ir šarvuotą techniką palei Rusijos pasienį.

2018 metų kovą, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja ir buvusi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, pasakė kalbą Varšuvos kariniame aerodrome, kurios metu gausiai žarstė pagyras priešakinio JAV-NATO karinių pajėgų dislokavimo koncepcijai. Ji pareiškė: „Tai didelė garbė man – aplankyti kovinę grupę, dabar išskleistą Lenkijoje“.

Permesti ginkluotąsias pajėgas į kitas šalis ir jas ten išlaikyti labai brangu, ir Stokholmo pasaulio problemų tyrimo institutas pažymėjo, jog 2016 metais „Bendros NATO išlaidos išaugo iki 881 milijardo dolerių“, tuo metu, kai „ aljanso europietės šalys-narės tais metais išleido 254 milijardus dolerių, tai yra, tris su puse karto daugiau, nei Rusija“.

2018 metų sausį JAV gynybos ministerija paskelbė nacionalinės gynybos Strategiją, kurioje sakoma, jog svarbiausiu iššūkiu amerikiečių gerovei ir saugumui yra ilgalaikės strateginės konkurencijos iš Rusijos ir Kinijos pusės atgimimas. Šios „revizionistinės“ valstybės yra „auganti grėsmė“, reikalaujanti žymaus karinių JAV išlaidų padidinimo. Pentagono užduotimi tampa „karinio JAV pranašumo atstatymas, siekiant sulaikyti Rusiją ir Kiniją, kad jos negalėtų mesti iššūkio Amerikai ir jos sąjungininkėms, ir nesiektų pakeisti egzistuojančios tarptautinės tvarkos, kuri ir taip gerai savo užsirekomendavo po Antrojo pasaulinio karo“.

Būtent esant tokiai, JAV primestai „tarptautinei tvarkai“, Valstijos pradėjo katastrofišką karą Vietname, įsiveržė į Iraką, kas įstūmė Artimuosius Rytus į dabartinę chaoso situaciją, jau 16 metų tęsia karą Afganistane, tapusį tikra stichine nelaime ir pravedė barbarišką blickrygą Libijoje, sukėlusios ten nevaldomą chaosą.

Visuose šiuose žiauriuose antpuoliuose apsišaukėlis pasaulio žandaras nešė nekaltiems pasaulio gyventojams kolosalius sugriovimus ir nesuskaičiuojamą skaičių mirčių.

Šiandien JAV sausumos pajėgose, karinėse oro pajėgose ir jūrų pėstininkų korpuse maždaug 1,3 milijono žmonių, ir 200 tūkstančiai iš jų išsklaidyti 800 užsienio karinių bazių, kad ir toliau galėtų palaikyti šitą „tarptautinę tvarką“.

Praėjus dviem savaitėm po gynybos Strategijos publikacijos, 2018 metų vasario 2 dieną išėjo branduolinės ginkluotės sudėties ir skaičiaus Apžvalga. Iš šių dokumentų tampa visiškai aišku, ką Penntagonas laiko savo priešais. Kinija ten paminėta 47 kartus, Iranas 39 kartus, o Rusija 127 kartus. Todėl Valstybės Departamento tvirtinimų apie tai, jog „mes nenorime laikyti Rusijos priešu“, ir, jog ši „apžvalga nėra nukreipta prieš Rusiją“, galima laikyti, švelniai tariant, neatitinkančiais tikrovės.

Vasario 12 dieną Pentagonas paskelbė: „Šiandien prezidentas Donaldas Trampas nusiuntė į kongresą 2018 metų biudžeto projektą, kuriame nacionaliniam saugumui užprašyta 716 milijardų dolerių, be to, 686 milijardai iš šios sumos užprašyta gynybos Ministerijos reikmėms“. Tai maždaug 70 milijardų dolerių daugiau, nei praėjusiais metais.

D. Trampo politika „Amerika pirmiau visko“ nustatė prieš jį daugelį senų JAV sąjungininkų ir sustiprino nepasitikėjimą eilėje šalių, kurios susiduria su karinėmis grėsmėmis (o taip pat su ekonominėmis – paklauskite europiečių). Šio ura-patriotinio lozungo paradoksas slypi tame, jog JAV pareiškia: „Tampa vis aiškiau, jog Kinija ir Rusija nori kurti pasaulį atitinkamai savo autoritariniam modeliui, gaudamos galimybę pasinaudoti veto teise, kitų valstybių ekonominiams, diplomatiniams ir kariniams sprendimams“. Tame visa „Amerika pirmiau visko“ koncepcijos esmė: karinis viešpatavimas ir pilnas pasaulio ekonomikos pajungimas sau. (Dabartinės būsimos/galimos sankcijos europiečiams sąjungininkams tą tik patvirtina).

Labai įdomu buvo pažiūrėti į tai, kaip Vakarų MIP nušvietė Rusijos prezidento Putino kalbą Federaliniame susirinkime kovo 1 dieną. Jos beveik visą savo dėmesį sukoncentravo į rusų karinės pramonės naujoves. „New York Times“ pranešė, jog prezidentas savo pasisakyme užtikrino šalies piliečius besitęsiančiu karinės galios stiprinimu. New York Times straipsnyje, pusantro tūkstančio žodžių skirta Putino pasakojimui apie Rusijos ginkluotę, skirtą JAV ir NATO avantiūrų užkardymui, o jo socialinėms programoms skirta viso 65 žodžiai.

Dėstydamas prioritetus V. Putinas pareiškė, jog „pagrindiniu vystymosi faktoriumi yra žmonių gerovė, gausa Rusijos šeimose“.

„Primenu, jog 2000 metais už skurdo ribos šalyje buvo 42 milijonai žmonių, tai beveik 30% – 29% šalies žmonių. 2012 metais mums pavyko šį skaičių sumažinti iki 10% – pasakė V. Putinas. – Dėl ekonominės krizės pasekmių skurdas vėl išaugo. Šiandien su juo susiduria 20 milijonų piliečių. Žinoma, tai ne 42 milijonai, kaip buvo 2000-aisiais, tačiau tai vis tiek neleistinai daug“.

Rusija nori pakelti savo piliečių gyvenimo lygį ir yra tvirtai nusiteikusi tą padaryti, kaip JAV ir NATO bedidintų savo karines pajėgas palei Rusijos pasienį. Tačiau ji tylomis nestebės JAV-NATO karinio bloko plėtros, tokiomis sąlygomis, kurios kuo toliau, tuo labiau provokuoja konfliktą.

Rusija žymiai sumažino savo karinį biudžetą, o JAV ir likusios NATO šalys žymiai padidino savo karines išlaidas. Tokiomis sąlygomis Rusijai kaip ir anksčiau būtina palaikyti savo gynybinį pajėgumą reikalingu lygmeniu, kad atsilaikytų prieš JAV-NATO karinę isteriją ir jų priešakinio buvimo plėtros koncepciją.

Kaip pažymi portalas Veterans Today, Rusijos prezidentas V. Putinas pasakė, jog „amerikiečių povandeniniai laivai nuolat patruliuoja prie Norvegijos krantų“. Jie apginkluoti raketomis, kurios gali pasiekei Maskvą per 17 minučių. „O mes jau seniai demontavome savo karines bazes Kuboje, net ir ne strategines. Ir jie vadina mus agresoriais?“.

Taip, vadina, nežiūrint į visą tą karingumą ir priešiškumą, kurį demonstruoja kariniai manevrai ir JAV-NATO kariuomenės grupuotė Rytų Europoje.

Pavyzdžiui, apmokymuose „Ežys-2018“ Estijoje, kurie vyko kovo 2-15 dienomis, dalyvavo 15 tūkstančių kariškių iš 10 NATO šalių, tokių kaip Britanija, JAV, Belgija, Kanada, Danija, Prancūzija, Vokietija, Latvija, Lietuva ir Lenkija, o taip pat iš penkių, esą neutralių valstybių – Suomijos, Gruzijos, Airijos, Švedijos ir Ukrainos.

O birželio 4 dieną CNN pranešė apie tai, jog sekmadienį (birželio 3) išilgai rytinio aljanso pasienio prasidėjo plataus masto kariniai mokymai vadovaujant JAV ir dalyvaujant 18 tūkstančių kariškių iš 19 šalių, pagrindinai NATO narių. Mokymai „Kardo kirtis 2018“ turėjo vykti iki birželio 15 Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.

Jie vyko padidintos įtampos sąlygomis su Maskva, kuri neigiamai žiūri į bet kokį NATO karinį aktyvumą prie savo pasienio, tvirtindama, jog tai padidina „tarpusavio nepasitikėjimą“.

Šie mokymai turi tinkamą pavadinimą, mat tie visi amerikiečių-NATO šokiai su kardais sustiprina Rusijos nepasitikėjimą šalimis, kurios netoliese prie jos pasienio dislokuoja skaitlingas kariuomenės grupuotes. Kol Rusija mažina karines išlaidas, kad pagerintų savo piliečių gyvenimo sąlygas, 18 tūkstančių amerikiečių ir NATO kariškių barškina ginklais jos pasienyje.

Tai pakankamai aiškus signalas apie tai, jog Pentagonas ir jo Briuselio filialas vykdo konflikto eskalacijos politiką. Rusija mažindama savo karines išlaidas, matomai, planuoja remtis branduoline ginkluote, kas visus NATO manevrus jos pasienyje paverčia visiškai beverčiais.

šaltinis: counterpunch.org

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 19

 1. saul says:

  Kas ta Rusijos pasone?Mes tik Rusijos pasone?Cia, tipo,kaip tas CCCP „ziemos karas“pries Suomija,:norint: apsaugoti Leningrada DDD Viskas pateisinama,idant tik nesupyktu didysis brolis.Musu saugumas yra dzin,pagal roSSiejos sauguma.NATO „arteja“ prie rusijoos sienu-uuuuu,kaip baisu.Taip ,lygtai tas NATO tvyrotu ore arba „niekieno“ zemeje.Taigi ,tas NATO yra nepriklausomose valstybese,kurios yra tame paciame bloke,ju paciu valia.Visa savo gyvavimo istorija roSSieja pletesi savo kaimynu saskaita,grobdama ju zemes,kol pavirto i didziausia valstybe zemes rutulyje.Bet gi…. jai vis dar visi „grasina ir prie jos artinasi“ Tai ar nejuokinga.Ta „vargsele“ roSSiejos imperija,ivairiais laikais viena po kitos „islaisvinusi“ Sibiro tautas,Vidurinnes Azijos valstybes,Totorija,nukariavusi Kaukaza,uzgrobusi visa rytu Europa,pasiglemzusi tregzdali Suomijos teritorijos verkia ,lad prie jos artinasi NATO.kurios pajegumai R.Europoje mazesni uz „vargseles rosiejos“ bent 4 kartus.Ir visi privalo atsizvelgti i jos interesus ir nezeminti jos orumo,lygtai ….visi kiti tai tiktai „suns vaikai“ ir ju interesai niekam neidomus.Va cia tai „kiaules akys“ ir „naglos mordos“

 2. Pro says:

  Saul – tu skaityt moki?

  Rasieja nesiskundžia, už ją tą daro straipsnio šaltinio autoriai. Nes bijo branduolinio karo. O tu drąsus, nebijai, o gal ne Lietuvoje gyveni?

  Matematika paprasta – Rusija turi apie 13 kartų mažiau gynybinių karinių pajėgumų (pagal straipsnio karo biudžeto info), – todėl galingesnio priešininko marširavimas jos pasienyje gali būti prilygintas provokacijai. Jei tą darytų Lietuva ar Latvija – rusams būtų dzin, – kai tą daro NATO, jau parodžiusi savo galią griaunant Artimuosius Rytus – tai jau gali kelti nerimą. Ir matomai kelia. Nes karinis biudžetas (NATO) vis didinamas. Kam? Jis ir taip dešimtis kartų didesnis už Rusijos?

  Nori branduolinio karo Saul? Nes Rusija kitaip neapsigins, o nusileist tikrai nenusileis. Tą visi supranta. Iš Lietuvos su jos NATO pajėgoms liks tik riebių suodžių žymė. Kai kalbama apie siekį neprovokuot Rusijos – tai kalbama apie branduolinį saugumą, o ne kažkokį kitokį, nes kitokio su Rusija būt negali. Ji niekada nepuls NATO narės.

  O tu branduolinio karo nori? Lietuvių mirčių?

 3. konkurencijos nėra says:

  Šiaip saul yra 2000 ūjų gimimo…

 4. Panzer says:

  Kodėl Durniu laivo „patriotams“ taip rūpi Rusija? Tam kad Grybe galėtų pirkti metalą ir dalintis pinigais einančiais į ofšorus. Nemanau, kad Rusijai įdomūs nato kvailių šokiai vadinami pratybomis, nes normaliai mąstantis adekvatas supranta kad karo, tokio kaip WW2 nebus. Kuo daugiau ginklų rytų Europoje, tuo daugiau šansų kad tu valstybių nebeliks. Tas jav biudžetas yra išpūstas reikalas ir Rusija su mažesniu biudžetu kai kur net lenkia nato. Daug procentų jav karinio biudžeto išlaidų sudaro mokestis lobistams. Juokingiausia, kiek belotu visokie Saul niekas nepasikeis tik po 2020 metų Lietuva gaus 0 % iš Rusijos ir Baltarusijos tranzito, kuris sudaro 50 % viso tranzito. Lietuva tampa akligatviu, bet planas toks ir buvo stojant į ES, nes kūrėjų užtenka savų, reikia tik vartotojų. Kaip išnaudoti rytų Europos papuasus didžiosios valstybės suras.

 5. Anupras says:

  „Rusija mažindama savo karines išlaidas, matomai, planuoja remtis branduoline ginkluote, kas visus NATO manevrus jos pasienyje paverčia visiškai beverčiais “ Patys teisingiausi šiame straipsnyje žodžiai,įb kuriuos REIKIA VISEMS įsiklausyti.Ką daro meška,įvaryta į kampą ir neduok Dieve sužeista?Paklauskite draugų medžiotojų,jei atsakymas kažkam neaiškus.

 6. Dainius says:

  Na gal nereikėtų Saul užsipulti,nes savo komentare tiesą parašė -Rusija visais laikais siekė žemių užgrobimo,negailėdama žmogiškų resursų: Lietuva jų žiaurumą patyrė ne vieną kartą,daug mūsų tėvynainių ašarų išlieta ir prakeiksmų pasiūsta.Bet tiesa ir ta,kad JAV su NATO aljanso šalimis stengiasi bet kokia kaina dominuoti pasaulyje ir būti „ta vienintele jėga“,kas yra pats tikriausias blogis .Pasaulis jokiu būdu negali būti vienpolis,kas gali atsitikti parodė SSSR sužlugdymas,nors vakariečiai ir tie patys eiliniai amerikiečiai turi dėkoti,kad tokia valstybė-imperija buvo,nes jos egzistavimas lėmė jų aukštą pragyvenimo lygį,ko nepasakysi apie žmones,atsidūrusius socialistiniame lageryje,nors nuo 1978 metų ir „tarybiniame rojuje“ gyvenimo sąlygos žymiai pagerėjo.Dabar tik iliuzija sudaryta kad gyvenimas yra puikus: didžiuma gyvena skolon,imdama paskolas mašinai,namui,butui,sodybai ar baldams,remontui,atostogoms ir darbuojasi nuo ryto iki vakaro, savo vaikus matydami į parą kelias valandas.Kita dalis,kuri negali ar nenori skolintis vos suduria galą su galu ir taip pat lenkia nugarą visą gražią dieną sau palikdami tik nakties metą.Dabar yra įstatymais įteisinta pati tikrovė vergovė ir visiškai nesvarbu,kas tu esi ir kiek tu uždirbi.Nesuprantantiems neaiškinsiu,ateis laikas ir patys supras apie ką čia aš.Tikiuosi.Nors yra patarlė,kad kuprotą tik grabas ištaisys,tačiau mano nuomone tai neįmanoma.Blogai,kad gyvenę prie tarybų valdžios atmena pagrindinai tik kas gero buvo,o gimę „nepriklausomybės“ metais ir paaugę mato tik laukinį kapitalizmą,kur būtina lipti per galvas,turėti kuo geriausius „gadžetus“ ir kaip kokie „vori v zakone“ turi išsikerojusį supratimą,kad dirba tik gaidžiai ir nevykėliai,o „normalūs“ turi verslauti,važinėti brangiais automobiliais ir niekinti kitaip mąstančius.Dabar taip yra,tačiau duodu garantiją,kad tai praeis ir tie visi „2000“ gimę turės persiauklėti,kaip ir augę sovietinėje terpėje.O kad tokie kaip SAUL svaigsta nuo savo laisvės,tai čia nieko blogo-tegul pasilaksto,vis vien pavadėlis kiekvienam iš taip mąstančių užsegtas ir kiekvienas žingsnis KAM REIKIA žinomas.Blogesni tie,kurie prie visko prisitaiko ir bijo reikšti savo nuomonę-tie yra patys pavojingiausi.

 7. Myndė says:

  visų pirma, niekas rimtai nesirengia kariauti tikrąja prasme – ginklais. Kam? Milijardai liejasi laisvai – ko dar? Antra, visa ta idilė neamžina, doleris virsta makulatūra, kažkas neišvengiamai keisis – va ir visas syrboras.

 8. saul says:

  Šiaip tai….“rusaliubam“siulyciau komentuoti straipsni a ne mane.Kai kuriu cia ,tipo“ skaitanciu akys mato „ne knyga o spyga“.Kurioje vietoje Jus cia iskaitete mano nora kariauti,ar kitas link to vedancias mintis? Manding atvirksciai…as issakiau savo mintis apie kai….kuriu saliu grobikiska praeiti ir atvirai revansistinius planus,neatsizvelgiant i kitu valstybiu interesus.Na….bet atviras puolimas,neziurint i faktus,istorija ir garsiai rekiant -nieko naujo.Ir toks elgesys ,jokiu budu,nezeidzia garbiuju sio tinklapio moderatoriu.Gerbiamu sio saito komentatoriu pliuralizmo ir istorijos ismanymo lygis manes jau nebenuvilia ir nebestebina.Jiems kita nuomone ,kaip buliui raudonas skuduras.Uztat jie turi puikias orakulo savybes ir sugeba nuostabiai burti is kavos tirsciu apie mano amziu ir kitus „tik jiems vieniems puikiai zinomus dalykus“ DDD Keista,kad pamaciusi mano komentara,dar nepasisake….,viena ponia,kurios acto vartojimas norint sustabdyti kai kuriuos meteorologinius biochemius reiskinius ir atakas gerai zinomas sio garbaus tinklapio skaitytojams.

 9. Vytas says:

  Bet kuriuo atveju, tokių mažų, kaip Lietuva, valstybių bandymas kištis ar dalyvauti didelių valstybių peštynėse neša joms tik nepriteklių ir skurdą. Mūsų valdžia to atkakliai nenori suprasti ( 0 gal tiesiog negali prieštarauti, kaip buvo su kalėjimu užsieniečiams) . Pabaltijys jau tapo ištisu poligonu, kur praktiškai be pertraukos vyksta įvairios karinės pratybos. Faktiškai mes jau tapome taikiniu Nr. 1. Jei tik kils konfliktas.

 10. saul says:

  Visais laikais Lietuva buvo kariniu veiksmu poligonas ir vyko karines pratybos.Labai greitai cia visi pamirso ,kokiu poligonu buvo Lietuva sovietmeciu.Kiek cia buvo atominiu ginklu ir koks buvo karinis kontingentas.Kaip nebutu keista,bet siuo metu Lietuvoje yra maziausiai ginklu ir kareiviu nuo antro pasaulinio karo pabaigos,Netgi 1999 metais visko buvo daugiau nei dabar.Apie koki Jus cia ginlavimasi snekate ?Jei kas nors turite kitokius duomenis-pasidalinkite.Ir arkliui aisku,kad ne karines ginkluotes ir ne kontingento skaiciai nervina kremliu,o pats Lietuvos buvimas NATO alijanse.As suprantu kai kuriu musu elimentu susinervinima del to paties.Ne be reikalo jie Lietuvos uzsienio politika,interesus ir gynyba vadina „kisimusi i didziuju valstybiu reikalus ,nors jie uomenyje vien tik rusija.

 11. Pro says:

  Asmeniškai mane labiausiai užknisa pinigų švaistymas tam, kas neduos absoliučiai jokio snaudos.

  Neįmanoma nei apsigint, nei kažką apgint. Įprastos ginkluotės karo nebus. Tai kam švaistyt pinigus, kuriuos galima atiduot vargstančiai visuomenei?

  Kam daryti iš savęs taikinį? Juk mes nesame partneriai šiame žaidime – mes esame taikinys.

  Todėl Rusijos erzinimas yra visiškai betikslis – mes iš to nelaimėsime nieko. Ničnieko. O pralaimėt galime visą tautą ir teritoriją, kuri virs branduoline rūkstančia dykviete.

  Todėl visos kalbos apie tai, jog Lietuvos ginklavimasis gerai – yra geros tik tiems, kas tą ginklavimąsi organizuoja ir kas skirsto tuos dešimčių ir šimtų milijonų pinigų srautus.

  Daugiau niekam, absoliučiai niekam jis naudos neatneša – atvirkščiai – vien nuostolius ir nepriteklius.

  Ir čia nereikia būti Už ar Prieš Rusiją, kad tą suprast. Pakanka būt Už Lietuvą ir norėt, kad ji išliktų.

 12. Panzer says:

  Kažkodėl apie kovą dėl žemių visada linksniuojama Rusija, o kaip Britų imperija? O kaip kolonizacija? Ką išdarinėjo belgai konge? 50 proc anglų didžiuojasi Britų imperija, kodėl tai nesukelia isterijos pasaulyje? Apie jav susikūrima aš net nekalbėsiu. Bet ką aš čia apie „senus“ laikus, kodėl Afrikoje neapsimoka kažką dirbti? Pvz:vietiniai pienininkai negali konkuruoti su iš ES vežamais žemos kokybės pieno milteliais, todėl jie tiesiog bankrutuoja, o užkirsti kelio nėra, nes ES dauguma Afrikos valstybių laiko visokiomis sutartimis. Tai ta pati kolonizacija tik persikėlė į ekonomiką. Kas gali apginti paprasta žmogų…
  Dabar kitas dalykas, nato yra pervertintas daiktas, skirtas jav interesus pasaulyje. Turkams nusispjauti, jie vykdo savo politiką, o kadangi jav reikalinga Turkijos teritorija savo bazėm tyli uodegą pabruke, net leidžia remiamus kurdus daužyti, s 400 pirkti. Niekas nesiplesys dėl Baltijos šalių kaip ir nesiplese po II pasaulinio, atidavė viską Tarybų sąjungai. Lietuva per maža, kad turėtų kažkokią reikšmę dideliuose žaidimuose. Lietuva turi savo užsienio politiką ir savo interesus? Galima numirti iš juoko!! Lenkai ir tie Lietuvai per didelis kąsnis, kur tau geopolitika. Visa Durniu laivo geopolitika kaip pauostyti dideliems dėdėms užpakalį kad nubyrėtu šiek tiek auksinių, štai ir visa geopolitika. Kalbančios galvos Durniu laivo politinėje padangėje yra besmegenų tai jau tapo aišku ir paprastam kaimo bernui…

 13. konkurencijos nėra says:

  Pasaulį valdo ženklai ir simboliai, o ne žodžiai ir įstatymai!

 14. socialistas says:

  Saul, tu nepagydomas, deja

 15. saul says:

  Taip,taip….Jau is ko,is ko bet is Taves tai jau to nesitikejau.Tu toks islaikytas ir mandagus,ismintinga , apsiskaiciusi sviesaus proto asmenybe.Taigi tu cia visus vadini „burzuaziniais elementais“ DDD

 16. konkurencijos nėra says:

  Vakar karas prasidėjo…
  Birželio 24d masonų gimtadienis…

 17. žinantiems says:

  Gal kas nors žinote,kur dingo JAV gyvenantis disidentas Valdas Anelauskas?
  Jau pakankamai ilgai apie jį visai nieko negirdėti-jokių straipsnių ir pasisakymų.
  Jei kokiame šungrybiniame delfyje bus paskelbta,kad jis“netyčia“ iškrito pro viešbučio langą iš kokio 11-to aukšto sumanęs nusičiurkšti ar “atsitiktinai“ paspringo savo skrandžio turiniu, valgydamas sriubą-jau nė kiek nenustebsiu…

  Jau prieš tai buvusiame jūsų paklausime apie tai buvo atsakyta buvo atsakyta. Pasivarginkite paieškoti ankstesnio klausimo.
  moderatorius

 18. Anupras says:

  Jo ,apie Saul geriau patylėti,sakosi lyg ęsas nebe jauniklis „2000“,bet matyt dar vakarais išgeria šilto mamos pienelio …ir tamsta pasistenk kitų neįžeidinėti,nes tavo žinios apie 1975-85 sovietmetį yra tikriausiai iš dabartinio youtobe paimtos:)

 19. Litvakas be plauku ir barzdos says:

  Mano vertinimu, senatoriau, Rusija kelia didžiausią grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui“.

  Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Joseph Dunford.

  „Aš manau, jog pagrindinės grėsmės prasideda iš Rusijos“

  Mielieji, tai reiškia tik viena,kad tevas visus jau padare,eu,uk,usa,lotinu america,azija,afrika,protai taip išplauti ,kad jiems atsimerkti prireiks kaip mimimum 75metu,čia su uolių darbų vedant i šviesą, lietuveleje tas pats,90% žemės gyventoju net nenutuokia kas vyksta, o Rusija bunda ir stipriau nei bet kokia kita šalys,jai prasimerks bent 25% tautos, šios žemės valdytojams, teks atsakyti uz visus nusikaltimus padarytus šiai planetai. Todel visi ir rekia visais varpais, provokuoja visais imanomais budais,nes bijo teismo valandos,nes žino ka ir kiek išrinktieji „gero“ pridare.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top