- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Užsienyje referendume balsuosiantys lietuviai jau gali registruotis internetu

paveikslėlisLietuvos Respublikos rinkėjai, gyvenantys užsienio valstybėse ar referendumo dieną jose būsiantys, jau gali registruotis balsavimui referendume dėl žemės pardavimo užsieniečiams, kuris įvyks birželio 29 dieną, informuoja Užsienio reikalų ministerija (URM).

Balsavimas bus organizuojamas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose. Balsuoti bus galima paštu arba asmeniškai atvykus į atstovybę.

Registracija vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemoje.

Elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

URM pranešimo duomenimis, rinkėjai, įvedę asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę bei pilietybę patvirtinančio dokumento duomenis ir prisijungę prie elektroninės registracijos sistemos, gali pateikti Rinkėjo registracijos prašymą.

Užpildytas ir patvirtintas prašymas automatiškai atsiras Lietuvos atstovybės, kurioje rinkėjas ketina balsuoti, sąrašuose. Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

Registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu arba asmeniškai atvykus į atitinkamą Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nustatytą dieną ir laiku. Išankstinis balsavimas Lietuvos atstovybėse prasideda nuo birželio 16 dienos. Balsuosiantiems paštu prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu bus išsiųsti rinkimų biuleteniai.

Lietuvos atstovybių sąrašą, adresus, interneto puslapių, elektroninio pašto adresus ir telefono numerius galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje (Lietuvos atstovybės).

Respublika.lt

Lietuvos Respublikos rinkėjų balsuojančių užsienyje registracijos sistema:

Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite referendumo dienomis ir pageidaujate balsuoti referendume, šioje VRK duotoje nuorodoje rasite nurodymus, kaip tai padaryti.

https://abris.vrk.lt/formspider/main.jsp?oid=9864