Vilniaus universitete – studentų atstovybės agitacija į homoseksualų paradą

2016, 4 birželio, 15:02 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 568 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VU LGBT Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtas įvykis pavadinimu „Dalyvauju eitynėse „Už Lygybę“ su VU“. „Facebook“ vartotojai, priklausantys Vilniaus universiteto akademinei bendruomenei, kviečiami kartu dalyvauti artėjančia homoseksualų parade „BalticPride2016“ Vilniuje, tuo išreiškiant paramą eitynių politiniams tikslams.

„Šiais metais eitynėse dalyvaus ir Vilniaus universiteto studentų, alumnų bei dėstytojų grupė, kartu su kitais eitynių dalyviais išreikšdama paramą ne tik atvirumo ir tolerancijos idėjoms Lietuvoje, bet ir palaikydama savo bendruomenės LGBT narius. Norime pasidžiaugti, kad Vilniaus universitetas yra ne tik seniausias universitetas Lietuvoje, bet taip pat ir pats pažangiausias, o jo nariai aktyviai dalyvauja akademiniame ir visuomeniniame gyvenime“, – teigiama renginio aprašyme.

Nors šis kvietimo tekstas abstraktus ir neatskleidžia renginio tikslų, juos aiškiai nurodo paties „BalticPride2016“ aprašymas. Eitynių „Facebook“ paskyroje teigiama, kad „Šį kartą festivaliu bus siekiama pasinaudoti kaip pilietine platforma, aptariant diskriminacinio pobūdžio LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų taikymą LGBT* bendruomenės atžvilgiu ir skatinant konstruktyvią visuomenės diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo“. Būtent šiems politiniams tikslams telkiamas ir VU bendruomenės narių palaikymas.

Primename, jog būtent parado tiksluose minimas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas draudžia nepilnamečiams prieinama forma skleisti informaciją, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“. Tačiau pačios homoseksualų eitynės kitu savo tikslu skelbia skatinti konstruktyvią visuomenės diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo.

Tiek logiškai, tiek ir sprendžiant pagal visus be išimties Lietuvoje ir užsienio šalyse LGBT reikalavimus atstovaujančių politikų registruojamas pataisas, „tos pačios lyties porų santykių teisinis pripažinimas“ reiškia vienalyčių partnerysčių arba „santuokų“ įteisinimą. Viešas tokių diskusijų skatinimas kartu yra ir „skatinimas kitokios, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratos“. Atviras, tačiau viešumoje neužduodamas klausimas, ar pati eisena, deklaruojanti tokius tikslus, neprieštarauja galiojančiam Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymui.

Renginio lankytojams taip pat siūloma užsisakyti specialiai šiam renginiui pagamintus marškinėlius su vaivorykšte ir užrašu „VU LGBT*“.

Įvykio autorius – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) vykdoma programa „Be etikečių“. Oficialus programos tikslas – didinti Vilniaus universiteto bendruomenės ir paties universiteto atvirumą, skatinant visuomenės mažumų pilnavertį įtraukimą į universiteto ir visuomenės gyvenimą. VU SA puslapyje vienintelis išskirtas ir minimas programos prioritetas – geresnis neįgaliųjų įtraukimas į universitetą bei palankesnės socialinės aplinkos kūrimas universitete.

ProPatria.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Mindaugas says:

  Na ką, gerbiamieji. Džiaugiatės „nepriklausomybe“ ir supuvusių vakarų gyvensena? Pamatysim, neužilgo ir vienalytės santuokos bus įteisintos…

 2. Vidmantas says:

  Absurdas, as asmeniskai pries tokias lygybes puoselejima. Is principo, nera pirmaeile problema spresti musu nepriklausomos Lietuvos gyvavima, o toliau egzistavimo problema. As neatpazystu ir nesuprantu savo salies siekiu ir tikslo? Kur dingo Lietuvos, kaip slovingos tautos siekiu idealogija? Kur ji? Kur dingo Kudirkos, Basanaviciaus, Viduno ir kitu Lietuvos idealogu idealogija, skiepijancios ir keliancios tauta kurti savo Lietuva? Kokia ji siandiena? Kas ja dabar kuria ir skelbia? O kur dingo krikscioniskos vertybes? Kita vertus, del ko tokia lygybe yra tokia aktuoli siandiena ir kam ji reikalinga taip garsiai iskelti? Juk tai paprasciausiai buitinis, iskrypeliskas, seksualinis polinkis, istvirkimas. Kazkoks keistas, neiko nekuriantis, su ta pacia litimi malonumo patirimo momento iprasminimas, kaip ideologija!? Isaukstinama ir gerbiama liga!? Dabar kaip niekada yra pavojuje musu Lietuvos demografine padetis, ji yra kritine! O cia dar slovinamas homoseksuolumas, skelbiama, kaip vertybe!? Labai liudina ir veda i nevilti, kai, tokia sviesos kalve, kaip VU prisideda prie tokio gaslumo ir iskrypimo puoselijimo, kur susieja su zemiau juosmenio iprasminimu ir dar ta pacia lytimi? Akivaizdus Lietuvos valstybes degradavimas! Ji praranda savo savita zavuma! Noriu paklausti visu, kas yra dabar Lietuva? Nejaugi nera Lietuvoje to tyro proto, isminties, kuris iskeltu tas tikrasias vertybes, ivardintu ideja Lietuvos, del kurios noretusi kilti ir dirbti? O dabar tik labiau ir labiau veda i nevilti! Kas tas zmogus – kurianti, ieskanti, nenurimstanti, siekianti ziniu asmenybe, ginanti savo seima, tauta, valstybe prisidedanti prie visuomenes – valstybes bendru siekiu ar biorobotas, kuriam galvoje skyle zemiau juosmens, pinigai, turtas, keistas dominavimas, valdzia ir jokios atsakomybes uz save ir kitus. Man neidomus tie homoseksuolistai, jie man netrukdo, kada jie krusasi dienomis ir naktimis!? Ir kur cia is ju politika, problema? Taciau ne, vat reikia iskelti dirbtinai tokia, tipo, nelygybes problema. Taip ji yra ta problema, jus einate pries gamta, dieva, krikscioniskas vertybes! Tai ir busite nelygus, nera jums rytojaus. Jus neturit jokios ateities, tik degradacija, O jus esate priemone, instrumentas igyvendinti, pasaulio planuotoju sumanytus geopolitinius tikslus. Sunaikinti seima, tautas, valstybiu sienas ir paversti transhumanistine visuomene – be lyties, be samones, be tikslu, kurie neturi savo nuomones, suvokimo savo kilmes! Jeigu taip toliau, galiausiai ateis laikai, kada is viso istrins is zmogaus galvos savoka zmogus, kas jis! Tokia nekalta, is primo zvilgsnio tolerantiska, teisinga nuomone, bet ji veda i vis gilejancia pasaulio degradacijos katastrofa. VU prisideda prie tokios akcijos!

 3. Mindaugas says:

  Pone Vidmantai. Ne toje linkmėje ieškote. Tas lygybės puoselėjmas turi savo tikslus, toli siekiančius tikslus. Reiktų žvelgti giliau ir prisiminti vieno žymiausio XX amžiaus žmogaus mintis „Žmonės visuomet buvo ir visuomet bus naivios apgaudinėjimo ir apsigaudinėjimo aukos, kol jie išmoks už bet kurių dorovinių, religinių, politinių, socialinių frazių, pareiškimų, pažadų įžvelgti vienų ar kitų klasių interesus“ …

 4. kvankoms says:

  Tai sakote siekiat atvirumo… Tai atvirai, be davatkiškų nuostatų eisite be kelnių ar ir be triusiku? Nu ir eikit, motervyriai- vyrmoteriai😍. Atvirai sakant, jūs pasitenkinat tik nuo dėmesio. Nepilnavertiskumas jus smaugia. O demesio nėra. Gal imkit žygiuoti viens prieš kitą – matysit, kaip gera bus: vykst vykst vykst…😎. Pvz studentai (krypteleję) prieš tuos minėtus dėstytojus (ar net dėstytojų pedukų yra?!). Mums jūs gi nerūpit- ir jum nepatinka,ką😎? Mums tas pat kaip vištų ir gaidžių paradas pas bobute kaime. Vacenkit ir kulniuokit į savo irstveles, tik oro negadinkit, kuris labai lengvai iš jūsų išeina😍😍😍😍😍

 5. Prašalaitis says:

  Tuomet reikalinga priešinga iniciatyva – visiškas ignoras tam „renginiui“. Išvažiuoti masiškai iš miesto, išvežti vaikus, šeimoms ekskursijas po Lietuvą, kad tik nebūti Vilniuje, kol jis bus užterštas. Tegu degeneratai patys prieš save figūruojasi. Ir nulis dėmesio jiems. Dabar bus gėda doriems žmonėms pasakyti, kad baigiau VU.

 6. Šlykštu kas says:

  „Norime pasidžiaugti, kad Vilniaus universitetas yra ne tik seniausias universitetas Lietuvoje, bet taip pat ir pats pažangiausias“ – tai universiteto pažangumas vertinamas pagal jame veikiančių homikų kiekį?

 7. pestininkas says:

  Jiė jau senai stumia šita traukini,nors šlykštu bet tai stumiama per vyriausybės lygmeni!O mindaugas galėtu pasidomėt labiau apiė savo raudonuosius kumyrus,tai atrastu daug info apiė ju tokius pačius pomėgius,na ka gi aš čia juk tai samokslo teorijos,ar ne?

 8. As says:

  Visiems siulau kreipris i VU ir seimo vadovybe. VU kad ishreiksht pasipiktinima o i Seimo vadpvybe bei nearius tam kad paveiktu VU vadovybe ar pashalintu ja jei ji neiko nekeis. VU yra valsybes dalis ir turi daryti tai ka nurodo tauta, o ne kazkokiu uzpederastintu studentu grupele.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top