Vilniuje bus paminėtos Birželio sukilimo 80-osios metinės

2021, 22 birželio, 12:08 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 50 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Birželio sukilimo didvyriai | molkslasplius.lt nuotr.

Lukiškių aikštėje

Birželio 22 d. Birželio sukilimo 80-tosios metinės bus paminėtos Vilniaus Lukiškių aikštėje. 12–20 val. Lukiškių aikštėje vyks Sukilimo archyvinių nuotraukų paroda. Parodos rengėjai Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos nariai Gintautas Šeimyniškis ir dailininkas Gediminas Ruzgys.

6–18 val. Lukiškių aikštėje bus surengtas sukilime žuvusiųjų pagerbimas. Iškilmingas žuvusiųjų pavardžių skaitymas.

18–20 Lukiškių aikštėje įvyks sukilimo paminėjimo mitingas „Birželio sukilimas amžinai dėkingos tautos atmintyje!“

„1941 m. Birželio sukilimas savo didingumu ir reikšme prilygsta 1918 m. vasario 16-ajai ir 1990 m. kovo 11-ajai. Jis buvo trečias lietuvių tautos mėginimas XX a. išsikovoti savo nepriklausomą valstybę. Lietuvių tauta, kaip ir visos tautos, turėjo neatimamą ir besąlyginę teisę sukilti ir ginti savo valstybę ir savo laisvę.

Birželio sukilimas buvo garbinga ir teisinga tokios kovos forma. Sovietinių okupantų pradėtas Sukilimo menkinimas ir juodinimas nesibaigia ir šiomis dienomis. Lietuvos valdžia užsimojo ištrinti jį iš Tautos atminties, kas reiškia tik viena – siekiama ištrinti ir pačią Lietuvos valstybingumo idėją. Oficialiu valstybiniu lygmeniu minėti Sukilimo 80-ečio jubiliejų uždrausta!

Tačiau paminėkime sukilimą mes patys – kaip laisva ir ori Tauta įveikime mums skiepijamą savo praeities baimę, nebesitaikstykime su mūsų laisvės kovų istorijos klastojimu, menkinimu ir tautos žeminimu. Ateikime ir išreiškime amžiną padėką už Tėvynę kovojusiems ir žuvusiems didvyriams!“, – rašoma minėjimo rengėjų kreipimesi.

Minėjimo rengėjai: NOKT (Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus koordinacinė taryba), Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos laisvės kovos sąjūdis, Nacionalinis susivienijimas, Jaunimo sambūris „Pro Patria“.

Nepriklausomybės aikštėje

Birželio 23 d. 16 val. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje, prie Lietuvos Respublikos Seimo bus iškilmingai paminėtos 1941 m. Tautos (Birželio) sukilimo 80-osios metinės.

„Šis, daugelį metų visomis priemonėmis tiek raudonojo okupanto, tiek jiems pataikaujančių prisitaikėlių gramzdintas į užmarštį mūsų tautai nepaprastai svarbus istorinis įvykis kasmet tampa vis populiaresnis ir savo iškilminga dvasia nenusileidžia Vasario 16-osios, Kovo 11-osio, Gedulo ir vilties bei Lietuvos kariuomenės dienos minėjimams.

Anomis, tolimomis birželio dienomis nors ir trumpam iškovota laisvė buvo, yra ir visada liks Laisvė! Per kelias dienas birželyje, vaduodami Lietuvą, nuo sovietinių okupantų ir kolaborantų, žuvo 2000 sukilėlių“, – rašoma minėjimo rengėjų pranešime. Minėjimą rengia Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga, Lietuvos baikerių kongresas ir Lietuvos šaulių sąjunga.

Minėjimo rengėjai ragina visus tautiečius birželio 23 d. aplankyti sukilėlių, partizanų ir kitų žuvusių už Tėvynės laisvės kapus, o 10.30 val. visose Lietuvos bažnyčiose pagerbti jų atminimą bažnyčių varpų garsais.

15 val. iš Nepriklausomybės aikštės Vilniaus Gedimino prospektu pajudės Lietuvos baikerių Sukilimo pagerbimo kolona. Jis sustos Lukiškių aikštėje, prie Statistikos departamento, sušaudyto Vilniaus štabo ir prie Vrublevskio biliotekos Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentų. Tose vietose padėję gėlių, uždegę žvakes ir atlikę pagerbimo apeigas, jie grįš į Nepriklausomybės aikštę.

Atkartodami 1941 birželio 23 d. įvykių seką, 16 val., aidint Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamam himnui, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopa pakels vėliavas ir pagerbs žuvusius 1941 m. Birželio sukilimo didvyrius.

Po to apie Sukilimą pasisakys žinomi istorikai, Seimo nariai. Nuskambės kariuomenės orkestro bei moksleivių folklorinio ansamblio koncertas.

Minėjimo rengėjai kviečia dalyvius, laikytis visų saugos reikalavimų nuo koronaviruso: nurodytų atstumų, vengti susibūrimų, būti su kaukėmis. Tą dieną numatomi dideli karščiai. Todėl patariama apsaugai nuo kaitrios saulės turėti lietsargius, baltas kepuraites ar kitas tam tinkamas priemones.

Šaltinis: alkas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top