Zigmas Vaišvila. Pirmosios dvi bylos, kurias turi tirti nepriklausomas Lietuvos prokuroras

2018, 18 birželio, 12:19 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 411 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas VaišvilaSignataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininką Ramūną Karbauskį dėl prokuratūros įstatymo pakeitimo dėl nepriklausomo prokuroro. Z. Vaišvila dėl šio įstatymo pakeitimo kreipiasi jau į trečią Seimą. Nepriklausomą prokurorą siūloma skirti konkrečiam išskirtinės svarbos valstybei atvejui tirti Seimo valdančios daugumos ar opozicijos dauguma balsų, jei prokuratūra atsisakytų pradėti ikiteisminį tyrimą. Seimo kanceliarijos parlamentinių tyrimų departamentas dar 2011 m. atliko tyrimą „Specialiojo prokuroro pareigybės JAV ir kai kuriose ES valstybėse”, tačiau priimti tokį įstatymą neapsispręsdavo.

Z. Vaišvilos nuomone, po Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio Seimo nario Eligijaus Masiulio elektroninių laiškų dėl Generalinio prokuroro skyrimo paviešinimo pirmoji byla, kurią turėtų tirti Seimo paskirtas nepriklausomas prokuroras, turėtų būti dėl Prezidentės D. Grybauskaitės ir buvusio Seimo nario E. Masiulio elektroniniuose laiškuose atskleisto galimai neteisėto poveikio Seimui, skiriant Generalinį prokurorą.

Antroji tokia byla, Z. Vaišvilos nuomone, turėtų būti dėl LR VSD ir AOTD prie LR VRM vadovų neveikimo. Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovų neveikimo pagal 2018-03-26 Z. Vaišvilos pareiškimą, motyvuojant tuo, kad neturi teisės reikalauti žvalgybos informacijos. Tačiau prokuratūra nevertino Z. Vaišvilos pateiktų faktų, kuriuos ištirti prašė dar 2016-03-31 prašymu po 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo paskelbimo.

LR VSD ir AOTD prie LR KAM grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose kasmet skelbiama, kad didžiausią grėsmę Lietuvai kelia Rusija. Todėl Z. Vaišvila Lietuvos specialiosioms tarnyboms pateikė Rusijos Federacijos URM ir ambasados Lietuvoje raštišką atsisakymą pateikti informaciją apie p. D. Grybauskaitės darbą ir pareigas 1991 m. TSRS ambasadoje Vašingtone JAV. Rusija atsisakė pateikti informaciją apie Lietuvos Prezidentę D. Grybauskaitę, motyvuojant tuo, kad p. Dalia Grybauskaitė iki šiol yra ne tik Rusijos Federacijos federaliniais įstatymais saugomas subjektas, informaciją apie kurią galima pateikti tik pačiai p. D. Grybauskaitei leidus, bet ir yra Rusijos Federacijos valstybės paslaptis. Respublikos Prezidentės kanclerio raštu Z. Vaišvilai pranešta, kad Prezidentės vardu atsisakoma suteikti sutikimą gauti šiuos duomenis.

Papildomai Z. Vaišvila nurodė, kad p. D. Grybauskaitė net LR VRK savo pasirašytose 2009 m. ir 2014 m. kandidato į Respublikos Prezidentus rinkimų anketose pateikė prieštaringus ir žinomai melagingus duomenis apie save dėl priklausymo LKP ar TSKP perversmo prieš Lietuvą organizavimo metu, taip pat dėl jos buvimo Vašingtone laikotarpio: 2009 m. anketoje nurodyta, kad ji Vašingtone buvo 1991 m., o 2014 m. anketoje – kad 1992 m. Tai padaryta, siekiant nuslėpti jos vykimą į JAV TSRS siuntimu 1991 m. ir darbą tuo metu TSRS ambasadoje JAV. Dėl šių priežasčių 2014 m. D. Grybauskaitė pakeitė savo biografiją Respublikos Prezidento interneto svetainėje – nurodė, kad JAV ji buvo ne 1991 m., o 1992 m.

Nurodytas ir faktas, kurį gali patvirtinti tuometinis Ministras Pirmininkas Gediminas Vagnorius ir tuometinis užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas – 1999 m. Lietuvos Vyriausybė gavo JAV Vyriausybės nurodymą per 24 valandas išsiųsti iš JAV antrąjį pagal rangą Lietuvos ambasados JAV asmenį Dalią Grybauskaitę.

Pripažįstant, kad Rusijos grėsmė yra pagrindinė Lietuvos saugumui, Prezidentės D. Grybauskaitės buvimas iki šiol Rusijos Federacijos valstybės paslaptimi ir jos provokaciniai veiksmai Lietuvos valstybės vardu Rusijos Federacijos atžvilgiu vertintini kaip potencialiai labai didelė grėsmė Lietuvai, galinti išprovokuoti karinius veiksmus, panašius į tuos, kurie buvo išprovokuoti Kryme ir Rytų Ukrainoje.

Atkreiptinas dėmesys, kad prieš 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimus propagandiniai Rusijos portalai www.regnum.ru atvirai ragino Lietuvos Prezidentu išrinkti D.Grybauskaitę. Išsamesnė informacija apie tai pateikta 2009-05-15 Gintaro Ronkaičio straipsnyje www.balsas.lt. Buvęs aukštas Rusijos Prezidento Vladimiro Putino administracijos pareigūnas Modestas Kolerovas, išsakydamas komplimentus D. Grybauskaitei, atvirai ją mokė, kaip reikia elgtis plėtojant santykius su Rusija. 2009-05-06 d. www.regnum.ru M.Kolerovas rašė: “Dabar, kai euroatlantinė socialistinė ekonomika tas perspektyvas Lietuvoje sunaikino, o krizė tiktai pasunkino šalies kolonijinę priklausomybę, Grybauskaitei prireiks dar daugiau narsos, kad ji būtų ne vien “karaliaujančia”, tačiau nevaldančia prezidente-ekonomiste, bet ir (labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimia ir tęstine Lietuvos valdžia”. M. Kolerovas nepaaiškino, kur, jo supratimu, turėtų išnykti kitos valdžios šakos. Faktiškai tai ir jau įvykdyta, ką patvirtina ir prezidentės D. Grybauskaitės susirašinėjimo su buvusiu Seimo nariu E. Masiuliu elektroniniai laiškai.

“Regnum.ru” Lietuvos ekspertas Viktoras Olžičius, 2009-05-11 d. darė atvirus reveransus kandidatei D. Grybauskaitei, pristatydamas ją, kaip kovotoją su klanais ir oligarchais: “Klanai desperatiškai bando sustabdyti eurokomisarės Dalios Grybauskaitės triumfo žygį” (straipsnis pašalintas iš Regnum.ru), ir skelbė nuomonę, kad “eurokomisarės kompromitacijos kampanija” užsiima “profesionalūs polittechnologai”, jis nurodė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos interviu “Balsas.lt” (balsas.lt portalo nebėra).

Kitus kandidatus į šalies vadovo postą V. Olžičius vadino statytiniais, kuriuos remia D. Grybauskaitės bijantys klanai. V. Olžičius atvirai simpatizavo D. Grybauskaitės siekiams įvesti tvarką, kaip Rytų kovų meistrę gretino ją su Rusijos Prezidentu Vladimiru Putinu ir užbaigė savo publikaciją žodžiais, kuriais nusakė Lietuvos oligarchų reikalavimus, keliamus valstybės vadovui: “Ar ne geriau valstybės vadovo poste turėti savą, visus tuos metus pragyvenusį šalia, nuolaidų, sukalbamą (покладистого) ir prognozuojamą draugą?”

M. Kolerovas laikomas vienu iš Rusijos informacinio karo prieš Baltijos šalis architektų, o jo įkurta svetainė „Regnum.ru“ ir yra šio informacinio karo instrumentas.

Išsamesnė informacija apie D. Grybauskaitės sąsajas su TSKP CK struktūromis, 1990-1991 m. ruošusiomis ir bandžiusiomis Lietuvoje įgyvendinti valstybės perversmą, pateikta 2018-03-15 d. „Vakaro žinių“ Z. Vaišvilos straipsnyje „Dalia Grybauskaitė – kitoje barikadų pusėje“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Vytas says:

  Kol prezidento postą užimą D.Grybauskaitė, jokių nepriklausomų prokurorų Lietuvoje nebus, arba bus tik „nepriklausomas“. Tikrai nepriklausomas prokuroras (jei toks dar šiais laikais gali būti), turi būti renkamas, kaip ir prezidentas (geriausia kartu) tokiam pačiam terminui. Dar vienas dalykas. Prezidento R.Pakso apkaltos procesas , skaitau, buvo neteisėtas ir neskaidrus.. Turi būti pakeistas Prezidento rinkimo įstatymas. Tautos išrinktą prezidentą dėl politinių motyvų gali nušalinti tik jį išrinkusi Tauta, o ne kokia nors politinė „gauja“, kaip buvo R.Pakso atveju. Taip būtų daug teisingiau ir logiškiau.

 2. žinantiems says:

  Gal kas nors žinote,kur dingo JAV gyvenantis disidentas Valdas Anelauskas?

  Jau pakankamai ilgai apie jį visai nieko negirdėti-jokių straipsnių ir pasisakymų.

  Jei kokiame šungrybiniame delfyje bus paskelbta,kad jis“netyčia“ iškrito pro viešbučio langą iš kokio 11-to aukšto, sumanęs nusičiurkšti ar „atsitiktinai“ paspringo savo skrandžio turiniu, valgydamas sriubą-jau nė kiek nenustebsiu…

  Niekur nedingo, viskas su juo gerai. Gyvena žmogus kaip gyvenęs JAV ir džiaugiasi gyvenimu
  moderatorius

 3. žinantiems says:

  Gal kas nors žinote,kur dingo JAV gyvenantis disidentas Valdas Anelauskas?

  Jau pakankamai ilgai apie jį visai nieko negirdėti-jokių straipsnių ir pasisakymų.

  Jei kokiame šungrybiniame delfyje bus paskelbta,kad jis“netyčia“ iškrito pro viešbučio langą iš kokio 11-to aukšto sumanęs nusičiurkšti ar „atsitiktinai“ paspringo savo skrandžio turiniu, valgydamas sriubą-jau nė kiek nenustebsiu…

 4. konkurencijos nėra says:

  Geras pasiūlymas.

 5. Pestininkas says:

  Gera gyventi būtų IR LR, ir džiaugtis gyvenimų, ane?! Visiems PILIEČIAMS! Taigi gal kada ir mes „pagausim“ MINTĮ….

 6. Panzer says:

  Įdomūs Durniu laivo politinis „elitas“ kol kąsnio neatima tol neloja…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top