Zigmas Vaišvila. „Yra ar ne Lietuvoje karantinas?“, ir „raginimas delfi nustoti kištis ir atsiprašyti už cenzūrą Facebook“

2020, 10 birželio, 8:15 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 2 019 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

2020 m. birželio 10 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkės asociacijos „Lietuvos Visuomenės Taryba“ (LVT) Sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė dr. Nendrės Černiauskienės spaudos konferencijos Seime „Yra ar ne Lietuvoje karantinas?“ pranešimas spaudai. Spaudos konferencijoje dalyvauti buvo kviesti Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga ir Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė arba jų įgalioti atstovai.

Savaitgalį Z. Vaišvila “Facebook” viešojoje sienoje (asmeninė siena neveikia nuo 2019-01-25 d., o FB-o „platformininkas“ neatsako į pretenziją) pasidalino kolegos signataro Audriaus Butkevičiaus komentaru dėl įvykių JAV https://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/kaip_amerikos_politikai_veikia_pries_amerika/ ir netikėtai išvydo šio straipsnio pristatyme komentarą:

Delfi cenzūra

Paaiškėjo, kad dėl šio įvykio delfi.lt sukūrė visą straipsnį:

https://www.delfi.lt/news/melo-detektorius/melas/politikas-pasidalino-keistomis-teorijomis-del-floydo-mirties-itaria-rinkimines-kovas-tarp-respublikonu-ir-demokratu.d

Z. Vaišvila FB-o draugams paskelbė savo nuomonę apie A. Butkevičiaus komentarą. Z. Vaišvilos nedomina delfi.lt, prisistatančių ekspertais, nuomonė apie A. Butkevičiaus komentarą, todėl ragina delfi.lt nutraukti kišimąsi į Zigmo Vaišvilos “Facebook-ą” ir pašalinti šį trukdį, atsiprašyti.

Zigmą Vaišvilą, LVT ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisiją, visų pirma, domina tai, kas vyksta Lietuvoje. Mes neprisistatome ekspertais, bet mes žinome kasdien viešai skelbiamą karantino ir valstybės masto ekstremalios situacijos teisinį reguliavimą dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo.

Mes žinome, kad Lietuvos gyventojai griežtai baudžiami padidintomis baudomis ir dėl nedidelių šio teisinio reguliavimo pažeidimų. Apie tai tautai kasdien skelbia A. Veryga ir S. Skvernelis, LRT ir kita žiniasklaida.

Todėl nustebino šių asmenų ir Lietuvos tarnybų tarnybinių pareigų neatlikimas 2020 m. birželio 5 d., kada Vilniuje Katedros aikštėje susibūrė ir mitingavo net keli tūkstančiai demonstrantų, kurie po šios demonstracijos Gedimino prospektu ir kitomis gatvėmis nuėjo iki JAV ambasados Lietuvoje.

Renginio metu susibūrė daug kartų daugiau asmenų, nei Lietuvoje leidžiama viešame renginyje (300), nebuvo laikomasi saugaus atstumo (1 m) tarp dalyvių, didžioji dauguma jų neturėjo kaukių, visi drauge garsiai šaukė ir skandavo neprisidengę burnų.

Renginyje dalyvavo daug į šį renginį iš užsienio šalių atvykusių asmenų, kurių dėl COVID-19 grėsmės nepatikrino Lietuvos atsakingos institucijos. Demonstrantai įžeidinėjo policiją.

Formali organizatorė – Lietuvos pilietė M. Gevorkjan – prašymą dėl šio renginio pateikė anglų kalba renginio dieną. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas tą pačią renginio dieną ir išdavė leidimą.

Apie Mariją Gevorkjan nenurodyti jokie duomenys. LR Seimo narės Aušrinės Armonaitės, Laisvės partijos pirmininkės, FB-o paskyroje radome skelbiamą bent dalį neoficialių organizatorių (Matthew Ramirez, Clara Baptista, Edna Dove, Klint Law, Damilola Osekita), Vytauto Pudinsko el. susirašinėjimą su Antifa Lietuva, patvirtinantį renginio dalyvių ruošimąsi riaušėms – patvirtinamas neįvardintos organizacijos prisijungimas prie renginio ir prašymas ar nurodymas Antifai Lietuva, planuojant maršrutą, parinkti pakeliui kuo daugiau parduotuvių, o tuo atveju, jei jų nebus gausu, tai ruošiamasi „ir praeivius pabaladoti ir mašinas padeginti. Nors nemokamas šopingas geriau.“

Renginio dalyviai užtvindė Gedimino prospektą ir kitas eisenos gatves, sustabdydami eismą, tuo pažeisdami išduoto leidimo sąlygas netrukdyti transporto eismui.

Policijos pareigūnai ir VSD darbuotojai, VESOC ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos, LR VSD ir LR Seimo narė A. Armonaitė neužkardino dideliu mastu vykdytų karantino teisinio reguliavimo reikalavimų pažeidimų, toleravo tuos pažeidimus.

Ši provokacija ir didelio masto teisės aktų pažeidimų virtinė sukėlė grėsmę ir nacionaliniam Lietuvos saugumui, dėl ko, pagrįstai manome, renginį turėjo kontroliuoti ir kontroliavo, bet drauge su teisėsaugos pareigūnais nesikišo ir LR VSD pareigūnai, taip pat leidimą renginiui išdavusi Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Tuo tarpu policijos pareigūnai, NVSC prie SAM ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, pedantiškai ir nuosekliai reikalauja, kad Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai laikytųsi griežto teisinio reguliavimo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, baudžia juos dėl šių reikalavimų nesilaikymo, baudų dydžiai ženkliai padidinti.

Teisės aktai negali būti taikomi pasirinktinai. Todėl asociacija „Lietuvos Visuomenės Taryba“, Visuomenės ekstremalių situacijų komisija ir signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į VESK pirmininkę Ritą Tamašunienę ir VESOC vadovą Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ne tik dėl informacijos pateikimo dėl jų tarnybinių pareigų neatlikimo ir to priežasčių, nesiimant nustatytų veiksmų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo š.m. birželio 5 d. Vilniuje, bet ir reikalauja, kad NVSC prie SAM drauge su policija atliktų tyrimą, nustatant renginio (renginių) dalyvius ir jų kontaktus dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, testuotų juos dėl COVID-19, nustatytų jiems izoliavimo ir saviizoliacijos režimus, įskaitant ir į Lietuvą į šį renginį atvykusius užsieniečius.

Dvi renginio dalyvės aiškios – Marija Gevorkjan ir Aušrinė Armonaitė (nuotrauka). Nuo jų skubiai ir pradėtinas tyrimas, jų veiksmų įvertinimas, organizatorių ir jų neoficialių rėmėjų Vilniaus miesto savivaldybėje nustatymas.

Informacijos reikalaujama ir iš leidimą šiam renginiui išdavusios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, LR Valstybės saugumo departamento.

Į Generalinį prokurorą kreipiamasi prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelio masto tarnybinių pareigų neatlikimo, neužkardijant COVID-19 grėsmių š.m. birželio 5 d. Vilniuje vykusio renginio metu.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Tai bent operatyvumas iš Vilniaus savivaldybės pusės. Ir kas po tokio akibrokšto gali paneigti…? Paneigti bet ką, tame tarpe: pinigų galią ir veiksmingumą; politinių ir asmeninių ryšių efektyvumą; užsienio valstybių kišimasi į Lietuvos valstybės vidaus reikalus; VSD bei kitų valstybės institucujų SĄMONINGĄ leidimą pažeidinėti karantino sąlygas (palyginti – (Vilnius, naktis, vienišas pilietis be kaukės ir policijos reakcija). Tad ir klausimas Prezidentui, Premjerui, Jauniškiui…- kada valdžia nustos tyčiotis iš Lietuvos piliečių, trypti LR Konstituciją bei įstatymus?

  2. bravo Zigmai! says:

    Uzlaipinai juos ant ju paciu greblio. Lai sukasi:)

  3. Zigmas Vaišvila says:

    Ačiū, vyrai, pastebėjote esmę. Jie įjungė kvailį, tai kodėl mes negalime?…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top