Algimantas Rusteika. Artėja metas pažvelgti į veidrodį, vyrai

2019, 29 liepos, 13:58 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 368 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kas veidrodyje?

Kiekviena tauta, turinti savo valstybę ir esanti jos verta, prisimena ir pagerbia savo didvyrius, tą valstybę ir tautą sunkiais momentais gynusius ir save už ją paaukojusius. Be tokių žmonių nei tautų, nei valstybių nebūna, nes jos tiesiog neišlieka.

Net ir žūdami kovoje prieš stipresnįjį jie dovanoja kitiems galimybę būti, nes nugalėtojams reikia ne lavonų, o paklusnumo ir žūstantieji už laisvę suteikia nugalėtiesiems galimybę išlikti ir ateities viltį. Ir visi didvyriai žūsta karuose, kurie visada ir iš visų pusių būna žiaurūs ir negailestingi.

Visos išdidžios ir save gerbiančios tautos prisimena savo didvyrius tokius, kokie jie buvo, atmena jų drąsą, nuopelnus tautai ir auką. Ir nekuria pasakų apie angelus su sparneliais, kurių nei karuose, nei taikos metu pasaulio istorijoje niekada nebuvo, nėra ir nebus.

Nei viena išdidi ir save gerbianti tauta neleidžia pažeminti savo didvyrių atminimo. Nei saviesiems, tą darantiems už apgailėtinus politinės įtakos grašius. Nei veidmainiškai teisingumo reikalaujantiems svetimiesiems, nesugebantiems pasmerkti savųjų tikrų, o ne menamų žudikų.

Ne tikslas pateisina priemones, o priemonės parodo tikrąjį tikslą. Purvinais ir melagingais būdais padarytų gerų darbų nebūna, tą suprato ir žmonių akių bijojo net totalitarinės žmogėdrų valstybės, kurios žmones suiminėdavo ir išveždavo naktimis, kad niekas to nepamatytų.

Tai ne generolo Vėtros atminimą suėmė ir išvežė auštant. Išvežė mūsų savigarbą, namų saugumo jausmą, pasitikėjimą savo valstybe, tiesos ir šviesos viltį. Atrodo, nieko neįvyko, kregždės čirpsi ir troleibusai prašlama taip pat, bet valstybės neliko.

Liko tik butaforija, vis keičiamos kartono dekoracijos ir už virvučių tampomos modernios lėlės. Tauta, šimtais tūkstančių dalyvaujanti alaus ir myžimo šventėje, iš kurių nenorinčių nesikišti susirinktų gal šimtas. Ir džiaugsmas savuosius nugalėjusių akyse.

Šeima miršta tada, kada anūkai ima šlapintis ant senelių kapo. Kada nelieka pasitikėjimo ir įsivyrauja melas, tampantis patogiu įsitikinimu. Kada miela, sava komforto zonos smarvė ir vergo sielos ramybė priverčia verčiau patylėti.

Taip, eilinis išbandymas. Istorija kiekvienam žmogui, tautai ir valstybei siunčia išbandymus, kuriuos pastebi tik įvykiams atsitikus. Ar dar esam gyvi ir verti buvimo, ar čia, savo Žemėje esame tik nuolankūs baudžiauninkai? Artėja metas pažvelgti į veidrodį, vyrai.

šaltinis: kaunoforumas.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Myndė says:

  Įdomu, kuo skiriasi tas, kuris taip „mylėjo“ Lietuvą, kad buvo pasiryžęs kolaboruoti su sovietais, nuo savo atspindžio su priešingu ženklu?

 2. zzz says:

  Grybauskaitė didvyrė ar kolobarantė?Kuo ji skiriasi nuo Burokevičiaus?Kodėl autorius nemato rąsto akyje?Kur dingo milijonas Lietuvos gyventojų?Kodėl partizanų žygdarbiai neįvardijami skaičiais,o tik beverčiais pliurpalais apie jų žygdarbius.Kodėl?

 3. zzz says:

  Kodėl čia naudojama cenzūra?

 4. Gintas says:

  Kokia valstybė, tokie ir „didvyriai“ ! Kodėl žvelgti tik vyrams? Pažiūrėk į veidrodį, Lietuva! Buvo laikas kai mokėjome gaminti, statyti ir kurti, o dabar drebame, kad ES nesumažintų išmaldos. Vis lojam kaip mes bijom Rusijos, kaip mums baisu, todėl prašom kad atsiųstų nato savo karių! Kultūra? Vakarų vertybės su vaivorykštės vėliavom rankose. Gal geriau veidrodį išmesti?!

 5. Vytas says:

  Taip ir apeinamas tiesioginis klausimas, o kas gi taip stengiasi, kad Lietuvoje neliktų nieko lietuviško, neliktų atminties apie tuos, kurie kūrė Lietuvai ir Tautai? Ką sukūrė Lietuvai tie, kurie dabar daužo kūju atminimo lentas, neigia S.Nerį, J.Basanavičių, P.Cvirką, V.Kudirką? Kodėl šokinėja tie neigėjai apie skrybeliuotus svetimtaučius su virgulėmis (?) neva ieškančius savo tautiečių kaulų Vilniuje? Gal ponia Vanagaitė nusipelnė Lietuvai daugiau nei S.Neris, todėl vietoj paminklo nuostabiai poetei paminklą reikia pastatyti jai? O gal prisimenate, kokiai partijai priklauso p. Zingeris, kuris giria tokį kitą p. Šimašių už jo sprendimą tylomis nukabinti atminimo lentą J.Noreikai? O juk Šimašius padarė mažiausiai tarnybinį nusižengimą ir atsistojo šalia S.Tomo, kūjų nudaužusiu tą lentą. Ir bausmė jam turėtų būti bent analogiška. Tad kol valdžioje neliks negerbiančių savo valstybės ir Tautos praeities ir atminties, nieko gero Lietuvoje neįvyks.

 6. Antanas says:

  Geras straipsnis,tik perdaug šlapimo!!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top