Ambasadorius Degutis apie lietuviškų pasų dalybas Izraelyje

2013, 13 liepos, 22:04 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 776 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisDalis mūsų spaudos pasižymi viena įdomia savybe.
Versdami straipsnius ar pranešdami kokią žinią iš užsienio jie gan dažnai praleidžia ar „pamiršta“ kokias nors esmines teksto dalis ar įvykio aplinkybes.

Matyt, vadovaujamasi prielaida, kad yra pasaulyje dalykų, kurių Lietuvos gyventojams geriau nežinoti. Taip jiems kils mažiau kai kam nepatogių klausimų ir jie ramiau miegos.

Štai pastarųjų dienų straipsniai, kuriuose atpasakojamas Lietuvos Respublikos ambasadoriaus D.Degučio interviu dienraščiui The Jerusalem Post

Lietuvos Rytas: Kodėl Lietuvoje vertinami žydai ir Izraelis?

15min.lt: Kodėl Lietuvoje vertinami žydai ir Izraelis?

Kauno diena: Kodėl Lietuvoje vertinami žydai ir Izraelis?

Jie patvirtina tą pastebėjimą, kuris minimas aukščiau.

Pažvelgus į originalų straipsnį – The Jerusalem Post – Diplomacy: In Lithuania, Jews are ‘cool’ krenta į akis, kad lietuviškoje spaudoje platinamame BNS atpasakojime kažkaip netyčiomis praleista gan įdomi informacija.

Kurią, kaip itin džiugią Izraelio skaitytojams pateikia mūsų ambasadorius.

Mano nuomone, ji gali būti įdomi ir Lietuvos skaitytojams. Bet kažkodėl jie jos nepamatė. Ištaisykime šį BNS’o aplaidumą.

Taigi, baigdamas interviu D.Degutis paminėjo kai kuriuos skaičius ir faktus, kurių šiaip jau nesimato mūsų oficialių įstaigų tinklalapiuose bei spaudoje…

Skaitome lietuviškai [vertimas ne pažodinis, pagal prasmę]:

„Vienas augančių ryšių ženklas, sakė jis [ambasadorius D.Degutis] …yra izraeliečių skaičius, paėmusių [papildomus] Lietuvos pasus.

Be 200.000 litvakų, gyvenančių šalyje [Izraelyje] šiandien, ir maždaug 4,000-5,0000 žydų, gyvenančių Lietuvoje, Degutis sakė, kad Izraelyje yra 5000 pilnaverčių Lietuvos piliečių, „Izraeliečių ar palikuonių tų imigrantų, kurie atvyko į Izraelį iki 1990 m.“

Pagal Lietuvos įstatymus, visiems, kurie išvyko iš Lietuvos po sovietinės okupacijos iki šalies nepriklausomybės atgavimo 1990 metais, ir jų antros kartos palikuonims yra suteikiama teisė į pilietybę.

„Tai didelė ambasados veiklos sritis“, – sakė jis.

„Mes turime aptarnauti šimtus žmonių kiekvieną dieną. Mes esame laimingi, mes esame nepaprastai laimingi, kad mūsų šeima čia auga, kad mes sulaukiame žmonių, kurie nori ateiti ir iš naujo atrasti Lietuvą“

Priminus, kad šių žmonių siekiai tikriausia nėra motyvuoti jokio gilaus susitapatinimo su ar sąsajomis su Lietuvos kultūra ar istorine Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste, o greičiau jie tenori užsitikrinti ES valstybės pasą, kad galėtų lengviau įsidarbinti, keliauti ir studijuoti Europoje, proizraelietiškas Degutis atsakė:

„Tai gerai. Tai yra ne tie skaičiai, kurie galėtų sukurti kokią nors problemą. Tai gerai mums, nes yra papildoma paskata ir motyvacija jiems atsigręžti į savo šeimos šaknis ir vėl susisieti.

Tai yra normalu.

„Jie yra dalis mūsų.“

———————————–

Nežinau, kaip jums, gerbiamieji, bet man ta lietuviškų pilietybių dalybos kampanija žmonėms, neturintiems nieko bendro su dabartine Lietuva ir tenorintiems gauti papildomą pasą asmeniniam patogumui, neatrodo normalu.

Kol su Lietuvą tiesiogiai susiję naujieji lietuviai emigrantai draskosi dėl galimybės turėti dvi pilietybes sau ir savo vaikams, kuri jiems nėra ir matyt nebus suteikta – Lietuvos ambasadorius net apsiašarodamas iš laimės šūsnimis dalina Artimųjų Rytų šalies piliečiams lietuviškus pasus. Su visomis balsavimo ir kitokiomis teisėmis. Tsakant, energingai plečia Globalios Lietuvos sienas.

Ar jums tai neatrodo keista ir net kiek absurdiška?

Ir sąlygas tam sudarė mūsų Seimas, kadaise priimdamas tą keistą išlygą (nuotraukoje apibrėžta), tiesiogiai diskriminuojančią lietuvius ir privilegijuojančia tą vienintelę etninę grupę, kuri sovietmečio okupacijos metais turėjo privilegiją legaliai emigruoti iš SSSR.

Nes pagal ją, tiems, kas išvyko iš Lietuvos po 1990-03-11  dviejų pilietybių turėti negalima, o galima tik tiems, kas išvyko nuo pokario iki tos datos.

O kadangi tuo periodu legaliai išvykti galėjo tik tie, kurie savo iniciatyva ir didelėmis pastangomis repatrijavosi į savo istorinę tėvynę, tai nesunku suprasti, kam skirta ta diskriminuojanti vienus ir privilegijuojanti kitus išlyga.

Taigi, kol Vakarų Europoje ir Amerikoje lietuvių kilmės LR piliečių skaičius mažėja dėl tų šalių pilietybių priėmimo, kitame pasaulio krašte Lietuvos piliečių skaičius tarp nieko bendro su mūsų šalimi neturinčių Artimųjų Rytų gyventojų sparčiai auga. Su perspektyva iki 200 tūkst., o gal net daugiau.

Mat „Israel-friendly“ ambasadoriui D.Degučiui atrodo, kad tie Izraelio piliečiai ir gyventojai yra „mūsų dalis“. Skirtingai nuo naujųjų emigrantų ir jų vaikų.

Manau, ministras L.Linkevičius turėtų nedelsiant atsiprašyti.

Žydų tautos – už tai, kad lietuviški pasai dalinami kažkaip įtartinai lėtai. Vietoje to, kad vienu plačiu mostu imti ir paskelbti visus tuos 200 tūkst. Izraelio piliečių Lietuvos pilietinės tautos nariais.

Gi pasakyta – „It is normal. They are part of us.”

P.S. Net neįsivaizduoju, iš kur gerbiamas D.Degutis ištraukė tą paminėtą Lietuvoje gyvenančių žydų skaičių – „maždaug 4000 – 50 000“. Statistikos departamento duomenimis per 2011 m. surašymą žydais užsirašė apie 3000 Lietuvos gyventojų. Bet jeigu toks rimtas žmogus viešai sako – matyt žino?

Blogeris Zeppelinus

šaltinis: facebook.com/blogeris.zeppelinus

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Joris says:

  Va ir aišku, kas ruošiasi supirkti Lietuvos žemę!

 2. Vilgirdas says:

  Šlykštu. Ne dėl žydų – jie puikūs žmonės ir kovotojai bei rasistai IŠ PRIGIMTIES.

  Dėl lietuvių valdininkų menkystės ! ! !

 3. rrrg says:

  Dalis žydų užsidrašo ne žydais, o lenkais, rusais, lietuviais, ukrainiečiais ir pan. Dauguma jų tai padarė seniai ir kol kas neketina vėl užsirašyti žydais. Taip kad realus žydų skaičius Lietuvoje tikrai ne apie 3000.

 4. Kęstutis says:

  Nepamirškite, kad kai žydai ruošėsi atkūrti savo valstybę, turėjo tris variantus – Izraelis, Lietuva, nepriklausoma išsipirkta teritorija, dalis Australijos. Dabar Lietuva pasidarė puikiausia vieta perkelti Izraelį iš arabų tarpukojo…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top