Apie Donecko visuomenės ypatumus

2016, liepos 28, 16:37 | kategorija Ideologija | 9 komentarai | peržiūrų 676 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vremya4e.com

Donecko gatvės

Donecko centras, 2014 rugpjūčio 14. | Sergei Ilnitsky nuotrauka

Donecko visuomenė nepastebimai pasidalino į tuos, kurie pergyveno karą mieste ir tuos, kurie išvažiavo. Paslapčia vieni kitus erzina savo diametraliai priešinga pasaulėžiūra.

Sąmoningai pasirinkę pasilikti Donecke per karinių veiksmų laikotarpį, mes patys pasirašėme nuosprendį. Mes davėme nebylų sutikimą žvilgtelėti už ribos, sužinoti tai, ką nuo mūsų slėpė taikus gyvenimas. Gyvenimas mums parodė kitą gyvenimą: mūsų sugebėjimus ir tai, kam ryžtasi žmogus, kad išgyventų, kad visuomenė gali susivienyti per sunkų laikmetį ir kaip ji gali suirti į priešus ir skirtingai mąstančius. Mes patys pasirinkome rusiškos ruletės žaidimą su penkiais šoviniais vietoje šešių revolverio būgnelyje. Nei vienas iš mūsų nebuvo įsitikinęs, kad išgyvens iki ryto, tačiau tuo pat metu suprato, kas yra gyvenimas ir kiek jis brangus. Po visų pergyvenimų mūsų pasąmonėje įvyko lūžis. Jis po savęs paliko gilų randą, kuris nebeleis žiūrėti į gyvenimą pro rožinius akinius. Doneckas, Donbasas

Priešingai tam, yra žmonių, kuriuose neįvyko pokyčių pasaulio ir gyvenimo atžvilgiu. Jų pasaulėžiūros nepakeitė karo išbandymai. Jie taip pat, kaip ir prieš karą Donbase, išgyveno tuos du metus taikiuose miestuose, kur pirmoje eilėje buvo rūpinamasi materialinėmis gėrybėmis. Ten žmonės svarsto ką apsirengti vakarui į restoraną, kur nueiti per išeigines, kad išsiblaškytų po darbo ofise, į kurį banką padėti savo santaupas, ir kur skristi atostogauti.

Taikos metu galima nekantriai laukti naujo iPhone, o karo laikotarpiu – stovėti kilometrinėje eilėje, kad prisipiltum kibirą geriamo vandens. Tame tarp mūsų fundamentalus skirtumas. Matomai dėl to 17 mečiai jaunuoliai, svajoję prieš karą tapti futbolininkais, vairuoti S klasės automobilius ir mėgautis visomis civilizacijos gėrybėmis, po mokyklos baigimo stoja į Donecko karinį licėjų, kad taptų karininkais ir gintų savo gimtąjį miestą, o jų bendraamžiai, iš grįžusiųjų tarpo, talpina savo nuotraukas socialiniuose tinkluose su kavinėse Puškino bulvare poilsio vaizdais ir negalvoja apie tai, kad užmiestyje vyksta žūtbūtinės kovos.

Taip gyvena absoliučiai skirtingi žmonės viename mieste. Išoriškai sunku atskirti vienus nuo kitų. Viskas paslėpta viduje – ten, kur slypi atsakymas į klausimą „Kas daro tave laimingu?“. Tik akys gali mus išduoti. Tik iš žvilgsnio galima atspėti, ką pergyveno žmogus. Grįžusieji tą iš karto pastebi. Jie žiūri į akis, bet nebemato ten savo seno pažįstamo. Prieš jį stovi kitas, svetimas žmogus. Mane supras tie, kurių giminės ir draugai grįžo į Donecką. Visi sėdi prie bendro stalo ir pokalbis lyg ir palaikomas, bet kažkas yra ne taip. Jaučiama įtampa. Nesuprasi kame reikalas, kol nesuvoksi, kad požiūris į gyvenimą tapo kitoks. Tu sėdi su svetimu, bet jo veidas tau atrodo pažįstamas. Jūs vienas kito nesuprantate. Nebeliko įprasto supratimo iš pusės žodžio. Likę tik padorumo rėmai, kontroliuojantys emocijas.

Niekuomet sotus nesupras alkano. Ir atvirkščiai. Todėl man sunku suprasti žmones, kurie verkšlena, kad nėra Donecke brendinių parduotuvių, ar kad nėra kur išeiti, ar apie nepatogumus, sukeliamus komendanto valandos. Tokiais momentais aš vos susilaikau nepacitavęs Remarko: „Kvėpuokite giliau, grožėkitės kalnais, dėkokite Dievui už savo išgelbėjimą ir galvokite apie tai, kad žymiai geresniems žmonėms, nei jūs, teko mirti“.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. saul says:

  Autoriaus mintys duoda,nedviprasmiskai,suprasti,kad tie….,kurie liko Donecke yra teisesni,garbingesni,sventesni ir geresni uz tuos,kurie pasitrauke is karo zonos.Vos ne atvirai, duodama suprasti,kad karas,kaip katalizatorius isaiskino ir atskyre „dvasios ubagus“ nuo „tikruju patriotu“.Na ka gi.Tada jau reikejo, tiesiai ir sakyti…“Tegyvuoja ginklai-Slove karo smeklai“,tik jos pagalba mes atpazystame tikruosius patrijotus.

 2. Joris says:

  Čia kalbama apie tai, kad pamatę karą savo akimis, gyvenimą ėmė vertinti visai kitaip negu tie, kurie jo neišgyveno savo kailiu. Karas žmonių galvose išgrynino tas vertybes, kurios amžinos, nors ir nublankstinamos civilizuotų blizgučių, bet iki tol, kol neateina bėda…

 3. Gediminas says:

  Paskaityk dar. Tykiu kad suprasi.

 4. saul says:

  Tai as ir pritariu tau,Jori.Tik karas-tik jis padaro zmones sventesnius ir viska isgrynina.Tegyvuoja karas-panieka tiems ,kurie jo nemegta ir bega nuo jo. :)

 5. Simas Simaitis says:

  Reikia suprasti, jei Lietuvą užpuls rusai, tai saul „teps slides“ kur karo nėra. Galės Tėvynę ginti per atstumą. Ar ne taip? Kaip ten su tamstos patriotizmu?

  !

 6. pestininkas says:

  Mes ir taip jau iženge i vysuomenės susipriėšinimo stadija,pakol nekalba ginklai vysiėms reikia jiėškot kuo daugiau bendrystės tarp žmoniu,nes visa kita neturi reikšmės,nes „Šeimininka“dirvonus mums išpureno!

 7. b says:

  Puikus pastebėjimas:“Šeimininka“dirvonus mums išpureno“.O dėl straipsnio pagrindinės minties,kaip aš suprantu“-per karą greičiau ,lengviau matosi“ tikrasis žmogaus veidas“.

 8. saul says:

  simui simonko ,aisku,geriau matyti,kas teps tas slides o kas pasiliks :) .Ka tik,visokie saul,bepadarytu ir bepasakytu….tokiems SIMAMS SIMONKOMS…..niekad neitiks :)

 9. gojus says:

  gediminai -> mokyklų straipsnyje mes su saul jau išsiaiškinom, kad išsilavinimas mūsų priverstinio mokymo įstaigose visiškai neįdiegia įgūdžio skaityti ir suvokti kas rašoma tekste.

  O kas link straipsnio, tai man skamba antraštė iš kažkokių lietuviškų sūdasklaidos portalų – „Gabrielius Landzbergis smogs Rusijai iš Briuselio“. Tad mes būdami Lietuoje galime suprasti kaip atrodo tie, kurie pasirinko vykt kur toli ir šilta. Labai nuostabūs žodžiai iš „V kaip Vendeta“ filmo, kur rodo kaip prasidėjo neramumai tautoje, kaip uzurpavo valdžią Landzbergis, oj t.y. kancleris ir motina sakė tėvui – išvažiuojame. O tėvas sakė ne – jei mes išvažiuosim – jie laimės. Neišvažiavo ir žuvo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top