Arvydas Daunys. Tautinė giesmė ir/ar valstybės diena?

2022, 6 liepos, 11:05 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 172 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Kas yra valstybė?

Tai tam tikroje teritorijoje gyvenančių žmonių išreikšta ir įgyvendinta valia, kuriai jie suteikia savo pavadinimą ir apibrėžia kaimyninių valstybių pripažintas sienas. Mūsų atveju – tai Lietuva.

Tai ne teritorija, jokiu būdu. Tai būtent žmonės, kurie panorėję gali keisti teritorijos pavadinimą tiek kartų, kiek užsimanys. Ir tiek kartų tas pavadinimas bus keičiamas pasaulio žemėlapiuose. Mūsų laikų pavyzdžiai tą akivaizdžiai iliustruoja. Tai buvusi Jugoslavija, Čekoslovakija, naujai atsiradusi Makedonija arba Gruzija virtusi Sakartvelu.

„Valstybės“ nepalaikomos jose gyvenančių žmonių valios ir siekių vadinasi kolonijomis arba protektoratais. Jos valdomos iš išorės, pastačius patronuojančios galios vietininkus prie kontroliuojamos teritorijos vairo. Į žmones ten atsižvelgiama minimaliai, tik tiek, kad jie galėtų vos-ne-vos išgyventi ir nekeltų ginkluotų maištų.

Tokių teritorijų valdžia koncentruoja įstatymų leidžiamąją ir vykdomąją valdžią savo rankose, taip pat stengiasi maksimaliai išnaudoti ginkluotąsias pajėgas savo pačios apsaugai nuo savo pačios gyventojų.

Demokratiniai institutai minimalūs, suteikiantys teisę garsiai rėkti, tačiau nesuteikiantys teisės kažką tuo rėkimu keisti.

Kaip taisyklė, tokiuose protektoratuose prie valdžios vairo (ir lovio) pastatomi visiški profanai valstybės valdymo klausimais, kad nesugebėtų suvokti iš išorės gaunamų nurodymų ilgalaikių pasekmių valdomai teritorijai ir jos žmonėms. Todėl vykdo įsakymus buldozeriu ir nesusimąstydami. Neverta nė kalbėti apie tai, kad prieš juos turima kompromituojanti medžiaga tik paskatina jų paklusnumą šeimininkams.

Viso to pasekoje, buvusi valstybė praranda valstybės statusą, tapdama administruojama teritorija, galbūt dar turinčia išorinius valstybės atributus – vėliavą, tarptautinį sienų pripažinimą ir diplomatinius ryšius bei rinkimų sistemą, užkertančią arba labai apribojančią visuomenei galimybes juose dalyvauti tiesiogiai ir kelti savo atstovus.

Lietuvos atveju laisvas kelias paliktas tik korumpuotiems dariniams, kurie vadinami partijomis. Už korupciją teisiamos partijos netgi gali dalyvauti rinkimuose, o jų vadovai būti renkami Seimo pirmininkais.

Tai, kad ši, taip vadinama valstybė jau pati nesprendžia savo net vidaus politikos klausimų, nekalbant apie tai, kad neturi finansinės sistemos, bankų, sveikatos sistemos (kuri griaunama teigiant jog ji optimizuojama), švietimo, užsienio politikos (kuri priešinama net su ES politika), tautinės ir šeimos politikos, laikančios valstybės pagrindus – tik patvirtina jau minėtą jos protektorato statusą.

O stabilus gyventojų mažėjimas ir skatinama gimstamumo mažinimo politika – tik įkala paskutinę vinį.

Ir štai, šiandieną Lietuvai – jos žmonėms, laikinai administruojantys Lietuvos teritoriją asmenys siūlo švęsti valstybės, kurios jau nebėra, dieną.

Jų cinizmui ir kvailumui – ribų nėra. Tai, kaip vedamai į skerdyklą aviai pasiūlyti sušokti kadrilį, tikintis, kad ji nieko nesupras ir tokiu būdu ramiai leisis nuvedama.

Aš tiesiog norėčiau šiai dienai pacituoti tai, ką esu parašęs Facebooke:

Tautiškos giesmės diena.

Dangus verkia, tarsi primindamas, jog ji – tai paskutinis dalykas, kas mums dar liko iš tos Lietuvos, kurios kažkada tikėjomės stodami į nepriklausomybės kelią.

Paskutinė sąsaja, primenanti, jog būdami vieningi – neišvengiamai išsikovosime tai, ko siekiame visa širdimi – teisingos, vieningos ir saugios valstybės savo šeimoms.

Ir tą sąsają būtina išsaugoti – tai, kaip malda ir Tik-Ėjimas viename.

O dangus… dangus mums tik parodo – likime kuo toliau nuo valdžios šventinių renginių – tegu ji viena švenčia savo laikiną laimėjimą, pati būdama laikina.

Likime namuose su šeima, artimaisiais, draugais.Sugiedokime tautišką giesmę artimųjų rate, nes Tauta – tai mes.

Tai mūsų, o ne laikinai administruojančių Lietuvą asmenų giesmė.

Lietuva tai ne geografinis vienetas – tai žmonių, gyvenančių šioje teritorijoje dvasia. Dvasia, valia ir vieningi siekiai, apibrėžiantys ir įgyvendinantys Lietuvą.

Vardan tos, Lietuvos, vienybė težydi!

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Vytas says:

  Jau bent 10-12 metų nedalyvauju valdžios organizuojamose mitinguose, susiėjimuose. Ir puikiai jaučiuosi namų aplinkoje su artimaisiais bei draugais pakeldamas taurę už Lietuvą. Taip kad pakaikau pasiūlymą – tegu valdžia viena švenčia, tai ne mano valdžia, aš jos nerinkau. O kas rinko, tai tiems siūlau gerai, atydžiai įsigilinti į tai , ką padarė su Lietuva ši landsberginė šaika. Ir nereikia gundytis gražiais pavadinimais – konservatoriai, liberalai, Laisvės partija. Už jų -tuštuma, , niekšybė, apgavystė.

 2. Simas Sumaitis says:

  Visiškai jums pritariu. Yra labai geras lietuviškas žodis – Tėvynė. Su valstybe tas neturi nieko bendra. Beja, valstybės irgi neturime, tai tik UAB Lietuva, todėl ir toks valdžiažmogių elgesys, UAB’ o darbuotojų atžvilgiu.
  Ir partijos, tik įrankis tautos skaldymui. Part, lotyniškas žodis, kuris reiškia – dalinti.
  Su švente visus, mielieji. Daug drąsos, pasiaukojimo ir ryžto jums visiems linkiu, šiais nepaprastais laikais.

 3. Simas Simaitis says:

  Beja, Kęstutis ne tas karalius, kurį vertėtų garbinti. Tokio prašalaičio dar reiktų paieškoti

 4. Arvydas says:

  Nuotraukoje Vytauto statula, o ne Kęstučio.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top